Reklama
23. 8. 2016

Magický svět aneb metalová hudba ovlivněna literaturou a mýty - díl III.

V tomto dílu plného mýtů, kouzel, draků, králů, válečníků, nebojácných hrdinů a čarodějů bych rád znovu pokračoval skupinami, které si své příběhy vymýšlejí. Svět fantasy tvoří sami nebo do svých příběhů používají krátké fragmenty z různých knih historie, a tím pak vyplňují své příběhy.

Jednou z nich jsou KALEDON. Jejich texty jsou plné epických příběhů popisující bitvy o království, s králi, válečníky i temnými mocnostmi. Nikdy nekončící boj dobra se zlem.

 

První album “Legend of the Forgotten Reign – Chapter 1: The Destruction” vyšlo v roce 2002 a zde začíná příběh království Kaledon. Armády nemrtvého krále se blíží ke království s úmyslem ho pokořit. Je to země bojovníků a Král Antillius nechal vytvořit údolí pro krále, údolí pro koně, štíty pro hrdiny, štíty pro krále. Je připraven bojovat proti Šakalovi, protože jednotky zla přijdou zabít syny Kaledonu.  Boj začal. Drak lítá nad horami a bojuje se statečnými jezdci proti zlu. Sláva vítězství je v oceli. Rytíři světla za čest krále bojují až dokonce. Krvavá pachuť se šíří vzduchem. Čest bojuje proti strachu. Mocná ocelová zbroj s mečem a beze strachu tváří tvář zlu ve jménu Kaledonu. Oživlí nemrtví prchají, ale Král ví, že Šakal se vrátí...

 

 

Pokračování legendy přináší druhé album “Legend of the Forgotten Reign –       Chapter 2: The King´s Rescue” (2003). Je to příběh, jak jsme bojovali proti hordám Azraelovým. Doba, kdy nemrtvý král Šakal vzýval stvoření s Azraelova lůna. Neviditelný pak chytá Antillia, pomocí svým talonů, síly kamenů. V ten samý moment Carnagus vykřičel svůj hněv proti nebi a Kaledonské světlo odnáší pryč. Bez Antillia Velkého se královstvím šíří teror a přes stotisíc je zajatých, přes sto tisíc je v řetězech. Mrtvoly kaledonských synů se staly potravou pro supy, kteří lítají přes údolí smrti. Spása pak přišla v Andělovi světla, Drakovi, jehož síla otevřela brány vězení a krále Antillia uvolnila. Nová říše byla zrozena, pod bílými mraky nový Kaledon povstal. Velký hrad vládne zemi, bílé cihly tvoří zdi. Je to pevnost, impozantní domov krále. Lukostřelci na věžích, pyšné prapory na nástavcích. Je to nové velké království. Mocná moudrost našeho krále tvoří láska v srdcích lidí. Je to nové svítání pro vládnutí. Daeniel cvičí vojáky, aby vytvořil mocnou armádu a stráž nového království. Slunce rozjasnilo oblohu a Drak létá vysoko nad bezpočetnou silou. Novou armádu pak Drak udělal nepřemožitelnou. Ozvěny v údolí řinčících mečů. Výmluvný pohled mezi Daenielem a králem. Velký strach je pryč, velká válka se blíží. Odplata za záchranu království, Armády stojí proti sobě. Strach je ve vzduchu. Nejistota, odvaha, zlotřilost a nenávist. Nenávist mezi dvěma králi. Zuřivost, kvílící severák, krev, bláto, smrt, šílenství, špína a únava. Král křičí proti nebi. Porazili jsme zlo. Šakal znovu prchá, bojí se a je sám. Je to jeho druhý pád. Je to pomsta Kaledonu. Je to osvobození.

 

 

Třetí album “Legend of the Forgotten Reign – Chapter 3: The Way of the       Light” (2005). Je to cesta s pomocí neúprosného světla, to aby sláva počala a mohl sestoupit Anděl. Něco v očích královny a vše pro syna velkého pána.      Supi ve vzduchu jsou pak znamením toho, že jsou blízko mrtvoly. Černá telepatie působí, ale chvalozpěvy vše překonali. S mečem na rameni. Je to cesta světla.

 

Na čtvrtém albu “Legend of the Forgotten Reign – Chapter 4: Twilight of the Gods“ (2006) přichází poslední část války a my musíme zničit zlo, bojovat s démony a monstry této země. Tuny démonů přicházejí v noci, monstra z pradávných staletí. Je to apokalypsa, proroctví přichází. Je to peklo na Zemi. Černý princ je tady. Azrael, syn ohně procházející se po Zemi. Jeho příjezdem je armáda zkamenělá, král nehybný. Ztracen v neochvějné hrůze. Azrael se ušklíbá a mocný úder blesku do jeho srdce vrhá. Velký král padá a Daeniel křičí: "Antillius je mrtvev!". Nyní musíme mít nový plán války, nový plán jak porazit zlo. Válka bude vyhraná pro starého krále. Daeniel, nový král, dává rozkaz; jít světlem proti noci. Antillius zemřel Azraelovou rukou a všichni lidé chtějí pomstu. Drak chce použít své oči proti Azraelovi a Daeniel poslouchá, jak do srdce mu promlouvá hlas a oči mění svou podstatu, maso a krev ve světle a ohni.       Oči, ohnivé oči. Daeniel zvedá Dračí oči nad své ruce a přednáší kouzelná slova z minulosti. Drak sestupuje mezi vojsko a sklízí mrtvé jako pšenici. Děti Azraealovy mu také podléhají. Silné bílé světlo obklopuje armádu Kaledonu. Hrozivá a nemrtvá mostra oslepuje. Zuřivost přichází dolů z oblohy. To světlo, které ničí. A Daeniel pohlíží celý okouzlený, tolik síly a majestátnosti. Začne nová éra, ať žije král, ať žije Daeniel.

 

 

Album “Legend of the Forgotten Reign – Chapter 5: A New Era Begins” (2008) je skutečná nová éra i pro skupinu samotnou, protože Marco Palazzi       na postu zpěváka nahradil Claudia Contiho a skupinu posunul v těchto partech o další stupeň výše. V příběhu se objevuje i nová postava Martin, který se stává novým generálem jednotky. Král Daeniel pak upozorňuje, že pradávný nepřítel přichází. Mozul. Syn Azraelův. Černé údolí bolesti se dalo do pohybu, pod křídly pána stínů. Blesky se snášejí z rudého nebe a úderem do země tvoří chodící kostlivce. Nemrtví znovu přicházejí. Údolí smrti se vrátilo k temnotě s novým pánem. Zlo je zpátky. Je to čas zavalit tuto zemi dobrotou. Návrat domů a připravit poslední válku. Návrat domů, návrat ke světlu.Návrat do Kaledonu.

 

Šestým albem “Legend of the Forgotten Reign – Chapter 6: The Last Night       on the Battlefield” (2010) jsou mocné meče opět ve vzduchu. Je to naše poslední cesta. Jsme připraveni jít. Král Daeniel dává rozkaz jít. Koně jsou osedlaní, meče jsou v kožených pouzdrech. Čtyři velké čety jsou připravené jít. Cesta domů je dlouhá. Jsme válečníci na cestě. Objevuje se nová postava příběhu. Suromoth, pán zla. Má rozkaz zničit naši víru, naše duše. Má novou sílu, nové vojáky, nové sluhy. S tajnými zbraněmi a s velkou zuřivostí je připraven bojovat. Překvapující úder, zničující síly, triumf zla...

 

Sorumoth je na svém koni a jede směrem k nám. Bitva začala, všichni ti lidé na poli s meči ve svých rukách stojí, aby pomohli svému mocnému králi. I Mozul sestupuje dolů s podobou člověka, aby bojoval proti Martinovi a Daenielovi.      Velký meč moudrosti udeřil. Mozul pobodaný mečem padá dolů. Svatá voda na jeho tváři. To je polibek smrti. Kreatůry jsou nyní mrtvé a vracejí se do pekla.      Cesta světla nám dala sílu, abychom bojovali proti temným. To byl velký Soumrak. Soumrak bohů. To byla poslední noc na bojišti.

 

 

                                                        * * *

 

Prožít neuvěřitelná dobrodružství ve světě fantasy, se nám pokusí ve svém příběhu o království Osyrhia, kapela FAIRYLAND. Je to francouzská obdoba italských Rhapsody of Fire - symphonický power metal s epickým konceptem alba.

 

Jejich prvotina „Of Wars of Osyrhia“ vyšla v roce 2003 a k mikrofonu se postavila španělská dračice Elisa Martin, známá také z působení ve španělských power borcích Dark Moor, kde jí u mikrofonu vystřídal Alfred Romero. Vraťme se však k Elise. K této kapele jí přivedl Willdric Lievin, který zároveň působí ve skupině Hamka, kde frontmankou této party je právě Elisa. S hlavním tvůrcem Fairyland Philippem Giordanem pak vytvořili poslechově zajímavé album „Of Wars of Osyrhia“.

 

Příběh začíná postavou Doryana Osvíceného, který jako mladý slyšel proroctví o vizích pekla a my musíme chránit náš milovaný svět. Starý král Morick vysečkává na boj s nepřáteli. Nedočkavý Doryan však vyzývá bohy války, aby mu dali sílu. Pozvedněme meč a vítězství je v našich rukou. Vypravěč příběhu pak vypráví, jak na dalekých kopcích v mlčenlivosti snů, kde srdcem všech hrdinů se zpívá jméno tohoto království. A pak až příběh  skončí a oheň dohoří, vydává se hrdina na cestu vlastí, aby udržel legendu naživu. Nesmíme zapomenout tento příběh kvůli osudu. To co se stalo, se může stát znovu.  Ve stínu vrb a jilmů, kde studený vítr fouká a nese tento příběh - příběh       znovuzrození. Květiny křehké a plaché a slunce oslavuje jejich půvab, jemné barvy končící zimy. Za tisíc let přílet draků vyplní mraky a jarní lesk ozáří tuhle zem. Listy tancují pod větrem, písně ptáků naplňují mou hlavy, je to chuť nebe, kouzelná hra. Je to návrat lepších dnů. Poslední stopa ve sněhu roztává. Je to tanec sezón. Kruh života se znovu uzavírá a jaro se připravuje na své panování. Krásnou atmosféru vystřídá opět válka v Osyrhii. Objevuje se zde Cenos, kníže zla. Draci a elfové však spojují své síly s námi. Cenosi, my vyženeme tě z našich zemí. Budeš překvapený, až bouře sestoupí a ty se vrátíš zpět do hrobu, kde budeš dalších tisíc let spát. Pozvedáme naše meče. Jsme páni vítězství. Plameny bitvy, nekončící zuřivost. Kouzlo se šíří všude kolem. Temnota přichází, temnota pokračuje dál. Boj ještě nekončí a je mnoho věcí, které nás čekají a musíme ještě  udělat...

 

Philippe Giordana mění zasedací pořádek ve skupině, objevuje se nový kytarista a hráč na bicí nástroje. U mikrofonu Elisu vystřídal Max Leclercq z belgických Magic Kingdom a skupina přichází na podzim roku 2006 s albem „The Fall of an Empire“. Koncepčně se vrací do Osyrhie. Kdy po bitvě o svobodu Osyrhie, království upadá do temnoty. Od té doby jsme pochodovali přes poušť naděje, i přesto touha zůstává. Touha hlasu hrdiny zahřmí znovu. Skrze území naší svobody, naší země, odvahy všech. Přesto říše upadá, upadá do stínu, kde pán zla se vrací do Eldergrave.

 

Jsme odsouzeni k otroctví. Nikdo nás nemůže zachránit. Vstupujeme do Království děsu. Ztraceni v temných zemích. Svobodní jsou zotročeni. Věž osudu rozhodne náš osud. Bojovali jsme, jak jsme mohli. Blahoslavení jsou ti, kteří zemřeli. Ta bolest je naše cena za ochranu všeho, co jsme milovali.       Království zmizelo v pískách času. Otroci směřují do Eldergrave.       Ztemnělých stínů, obav nevyřčených. Na cestě do pekel zemřelo tolik lidí.       Proto se nikdy neotáčejte zády, abyste viděli padlé přátele na bojišti. A příběh pokračuje. Přišla tma, strach a nenávist. Sen o člověku a šepotu slz. Vše odvál vítr černou nekonečnou nocí. Zdá se, že jsme došli na konec světa. Za soumraku budeme mít naše meče a budeme bojovat. Naši otcové a bratři neumírají nadarmo. Je to náš slib: dosáhneme naší pomsty. Za zdmi Laemnil jsou tisíce vězňů. Svoboda však čeká, takže zvedněte hlavu ke hvězdám a uvěřte znovu, sami v sebe. Dnes zdi Laemnilu padnou. Pozvedněte svůj osud do rukou bohů a jeden za všechny pochodujme na Eldergrave. Příběh zůstává hluboko v našich srdcích. Do této doby jsme překročili tolik zemí, tolik přátel jsme ztratili. V těchto dnech hněvu, zrádců a předstírání. Před světlem oslavíme návrat o mnoho lepších dnů. Opět uvidíme ranní slunce, doba míru bude zpět. Za světlem přejdeme nekonečné moře a budeme čelit zlu. Čekali jsme mnoho let. Konečně naše království bude svobodné. Všechno bylo jasné, jako svítání Dal'Arel.

 

 

Třetí album této symphonické party „Score to a New Beginning“ v roce 2009 natočil Philippe Giordana sám. Lyricky zůstáváme stále ve světě fantasy. I Zde se díváme na obzor, abychom dokončili naše touhy. Dotkneme se vln oceánu, jméno Edoran nese jeho hlas. Uběhlo pět století a pro lásku našich vrstevníků, budeme zpívat a radovat se. Mají požehnání všech našich bohů. Doplujeme k Duně, napadnuté nešťastné země. Tam bratři čekají na svou záchranu. Synové země soumraku, váš boj ještě není u konce. Mlha stoupá nad vlnami oceánu. Společně opustíme břehy pekla a najdeme náš cíl. Slunce se skrývá za obzorem. Pod zrudlou oblohou je odhaleno nebezpečí. Je to ve větru, pocit náhlé smrti čeká, až se zvedne Leviatan. U bran Morken, které jsou na dohled, tato válka končí. Za zdmi nejtmavějších míst vidíme andělův pád z milosti, svědectví konce tekoucím slz. Je to poslední kapitola našich snů. Jsme tak blízko, cítíme jejich bolest na křídlech rozzuřených a my musíme zabíjet, získat naši svobodu.       Oheň hoří na temné obloze, to šílenství skončí. Nekonečné blaho pro děti světla, Titáni povstanou a ochrání je. Lepší věk povstane, zapomene na bolest a přijme světlo. Posvátný dar nevinnosti. Temnota ustupuje. Boží děti přišly vykoupit naši svatou zem. Nyní jsem blíže k příchodu nového světa, požehnaného světlem v našich duších. Budeme páni svých životů. Nové království nebeské vytváří budoucnost a každý člověk nachází svůj domov. Zbloudili jsme, ale znovu povstali a vítr fouká po celé zemi na svět spojený, aby pozdravil další den.

 

 

                                                        * * *

 

 

Dostáváme se do Švédska, přímo do Gothenburgu ke kapele DRAGONLAND, která byla založena v roce 1999 a svým názvem už napovídá, o čem to všechno asi je…

 

Tato symfonická power metalová parta na sebe upozornila hned svým prvním albem v roce 2001 „The Battle of the Ivory Plains”, kde začíná fantasy sága z Kroniky Dračí země. Dračí úsvit nás vítá v dračí zemi. Po obloze létají draci a jsou to právě draci, kteří zde vládnou jako králové. Blíží se válka a ze severu přicházejí hordy noci. Z jihu přichází armády světla. Pán draků krouží nad Slonově bílými pláněmi. Ta bitva bude slyšet po celém světě. Všichni touží po bitvě a slávě. Spojují se s trpaslíky z podsvětí, s elfy z hlubokých lesů, horskými barbary i s rytíři nejoslnivějších řádů. Společně budeme bojovat za tento svět. Z nejtemnějších prohlubní a nejzatuchlejších jeskyní Dračí země se za soumraku plazí temné hordy nemrtvých a nočních nestvůr. V žilách jim proudí hořící krev a jen zabíjení tuhle žízeň může uhasit. Orcish svolává své služebníky, skřety, troly, obry a vyzývá je k pochodu do země lidí, aby spálili jejich domovy, aby mohl postavit svůj trůn na jejich kostech. Bitva o Slonově bílé pláně začíná. Lemují nás, drtí nás, zabíjejí nás. Všechno černá a veškeré světlo vymírá, nemůžeme zachránit Dračí zem. Příběh nás dále zavádí k hrůzostrašnému Pánu hor Mithrilu, králi draků a k hledání temného prince, který má svůj trůn z hnijících mrtvol lidských těl na nejvyšší hoře. Hordy začínají slavit vítězství. Temné mraky zakrývají celou oblohu.

 

O rok později vychází pokračování této ságy v podobě alba „Holy War“.       Uplynulo sto let a nadešel čas vrátit úder. Je čas pozvednout naše meče a do boje nás povede veličenstvo Mithrilllských hor, ze kterých se k nám přidávají trpaslíci. Skrze trpasličí doly vedeme armády přes Dračí zemi. Musíme bojovat za naši svobodu a život. Jezdci světla rozrážejí noc. Je to Svatá válka. Budeme čelit svým nepřátelům. Tisíce a tisíce přicházejí k nám. Budeme bojovat až do konce, pokud to dokážeme. Je to svatá křížová válka světla. Bitva začala a tisíce nohou rozhýbaly zemi. Výkřiky umírajících. Barva červená zdobí meče. Hordy v chaosu ustupují a někteří už nyní leží na zakrvácené půdě. Hordy noci nakonec byly poraženy a příroda má úkol obnovit Dračí zemi. Majestátnost a krása. Světlo života opět nyní svítí na nás. Nyní příroda znovu poroste a pokvete. Lidé zase budou žít. Věčný oceán nekonečného planoucího světla. Vlny věčnosti zklidňují. A tak sága věčnosti končí.

 

 

Na albu „Under The Grey Banner“ vydaném v listopadu 2011 se skupina vrací ke svému fantasy příběhu, ke kronikám Dračí země. Říká se, že nejkrásnější západ slunce v těchto říších, je z pohledu Havenshore. Jak ohnivý sluneční disk otáčí Velké moře do oceánu tekutého zlata. Čerstvý vítr moře, volání racků přes větrné duny písku a klidný život v idylické vesnici. Takové místo není jednoduché opustit, ale velká touha po dobrodružství v srdci mladého Ostrovana nezastaví nic. Ve stínu Mithrillských hor temné zvěsti hovoří o zlu, návratu zlomyslných do Dračí země. Ostrovan se vydává přes Velké moře a cesta mu trvala skoro dva týdny, když nejtemnější mraky zaplnily celý obzor. Úder blesku pak roztříštil hlavní stožár lodi a utrápené námořníky to vrhlo přes palubu.      Byly to dva dlouhé dny a bezměsíčné noci pro Ostrovana, jedinou přeživší osobou držící se plovoucích dřevěných trosek. Pobřeží Jižních zemí se táhne nespočet kilometrů, rozeklanými skalami, jako dračí zuby, beznadějné bažiny a mnoho pirátských zátok námořních banditů. Ale Ostrovan to tak neviděl, by rád za to, že mohl konečně položit své tělo na suchou zem. Od vyprávění svého strýce věděl o Slonově bílých březích a klenotu západu, pýchou lidí - královské město Westmar. Je tam tisíce věží, zářících jako led na slunci. Díky zlověstné vládě, se však bratr obrátil proti bratrovi. Nerozumný strach zotročoval trpaslíky a elfy. Jsou zde Dračí zákony Krále Westmaru. V jeho vůli obnovit řád Westmaru a pozemky královské gardy byla desetkrát větší. Neukázněné prvky mezi populací rychle poslal na šibenici, do solných dolů nebo nejhorší ze všech, do nově postavené továrny, přeplněné temnými a magickými stroji. Elf a trpaslík, kdysi bratři lidí, byli všichni vybráni, a obviněni z různých zločinů a odpovědnosti ze zrady. Kdysi živé elfí čtvrti Westmaru ustoupily kouřem chrlícím komínům a děti Val'inthor byly pochytány a deportovány. Veřejné      soudy a popravy se staly každodenní záležitostí. Nejstarší mudrci našich předků říkají, že semena Val'inthor byla hvězdami, které přišly na podzim ještě před narozením Slunce. Tam začíná vyprávění o Paní ze Zlatého lesa, kde mezi nejvyššími větvemi elfí princezna Sariel, často sedávala a zpívala písně a balady starých časů. O trpaslících z Forge Durnir je známo, že byli jedním z původních národů, který si vybojoval skromnou existenci mezi přírodními jeskyněmi      Mithrilských hor. Hrdina-král Durnir napadal Bohy, že kradou tajemství ohně ze svých chamtivých spárů. Taková byla zuřivost Bohů pak, že trpaslíci se neodvažovali vycházet ven z jeskyně a svých vykopaných tunelů, hluboko až u samých kořenů země. Sto let uplynulo. Člověk a obrovské armády šíleného krále, trpaslíci a elfové čelí jisté zkáze. Obtěžkáni obrovským úkolem. Ilmarion hrdě mluvil o cti a obětování nasazených rytířů, elfí královna Duviel shromáždila elfí lučištníky a Grimmdane Skullcleaver, přední bojovník a generál trpasličí rasy přikázal více než dvaceti kohortámy obrněných trpaslíků do boje. Byla to naděje a odvaha. Jejich standardy zamávaly hrdě ve vzduchu. Rytíři svobodných lidí dlouho bojovali na úbočí královské armády a výrazně ničili počty temných hord. Trpasličí bersekeři pozvedli šedé stardarty a zaútočili na orkské hordy, podporováni milióny elfských šípů. Po noci osvětlené měsícem, tři malé elfí lodě byly unášené do bezejmenného moře za východním pobřeží. Nesli padlou Elfí královnu. Lidé po celé říši se veselili až k Severním lesům. Znovu hrály jejich flétny. Zatímco většina z nich něco ztratila a něco získala, Ostrovan přišel o všechno. A tak se toulal, toulal několik týdnů. Toulal se po celá léta, vždy na jih. Někdy na jih. (To jsou výpisky z Ostrovana, první knihy Elsydeona Le'erevan ANNO CIXLII AWF II).

      

Autor článku: Adam


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist