Stríbrné prívesky na Darkont.cz
2. 9. 2008

Mandrage - rozhovor

Rozhovor s plzeňskou kapelou Mandrage, která aktuálně nabízí album Přišli jsme si pro vaše děti, hodně koncertuje (včetně letošního turné s Wanastovkama) a pracuje na dalších a dalších - nových věcech, rozhodně čtěte toto zajímavé interview...
Dříve měli všichni členové Mandrage svoje kapely, které občas spolu koncertovali, jak jste se všichni později sešli v jedné kapele?
To se tak občas stane, že kladivo udeří na kovadlinu. Navzájem jsme se všichni znali, takže bylo jen otázkou času a osudu, kdy se z plzeňských bezvýznamných kapelek vykrystalizuje jedna, která už nechce být jednou z mnoha. Ať to zní jakkoli, všechno bylo jen o tom, že se v jedné kapele sešli lidi, kteří upřednostňovali píli a snahu před radostmi všedního dne.

Mandrage začínali hrát s poměrně dost mladými členy, kolik vám tehdy bylo? Má to dle vás výhodu, když muzikanti začnou veřejně hrát a budovat kapelu už v dětském věku?
Mates a Víťa zakládali Mandrage v 11 letech, což je určitě výhoda ve smyslu, že v jejich 20 letech budou mít mnohem víc zkušeností, než kluci, kteří se k tomu dostanou třeba až v 18-ti. Na druhou stranu já (pozn.Bolan), i když jsem měl před tím svoji kapelu, jsem se s klukama spojil až v mých 28-ti letech a funguje to taky, takže opravdu záleží jen na člověku jak se svým životem naloží.

A co to vlastně znamená "Mandrage"? A jak se to vlastně vůbec čte? :-)
Čte se to "mandraže" a jsou to nějaké postavičky z jednoho ruského seriálu.

Kde na vás chodí nejvíce lidí? Kam se rádi vracíte?
Nejraději se vracíme domů ha-ha. Kde chodí nejvíce lidí, se takhle z hlavy nedá říct a hlavně to nemá nic společného s kvalitou vystoupení. 10 nadšených pařících fanoušků vydá za 100 brunátních tváří.

Absolvovali jste letos turné s Wanastovkama, jak jste si to užili?
Jo, bylo to náročné. Ono skloubit tohle turné s vlastními koncerty, chodit do práce/školy a ještě být funkční pro normální život je jako být nasazen na nucené práce. Během těch 2 měsíců co probíhalo turné jsme odehráli kolem 30-ti koncertů na všemožných místech naší krásné vlasti, což znamená koncert skoro každý druhý den. Já byl po tomto turné jako sušenka ha-ha.

A jaký máte vztah k letním festivalům?
Jak jinak než kladný. K tomu není co dodat :-)

Co všechno děláte pro to, aby se vaše muzika dostala do povědomí posluchačů?
Asi to bude znít blbě, ale nic. Jsme nejraději když si nás lidi najdou sami. Samozřejmě koncerty koncerty koncerty, to ano.

Jak je dle vás těžké se u nás jako kapela prosadit? A co si vy pod pojmem "prosadit se" představujete?
Těžko říct z jakého pohledu se na člověk dívá. Z pohledu regionální kapelky, jsme se asi prosadili, ale z pohledu kapely, která už má svoji bohatou minulost a fanouškovskou základnu, se asi stále plácáme v bažinách hudebního businessu ha-ha. Prosadit se neznamená vydat jednu desku a myslet si že jsem součástí pupku světa. Prosadit se znamená udržet se mezi prosazenými a vydávat desky o které bude zájem a budovat si dobrou pozici mezi kapelami, které už skutečně něco dokázali. Až to tak skutečně bude, pak si budu možná myslet, že se kapela Mandrage prosadila, do té chvíle bychom rádi zůstali na zemi.

Kde máte internetové stránky a co na nich lze všechno najít?
www.mandrage.cz
A dá se tam najít vše, o čem si myslíme, že by se tam mělo dát najít. Nějaké novinky o dění kolem kapely, všechny koncerty, nějaké audio ukázky, videa, krámek kde se dají objednat céda a tak ty podstatné věci. Rozhodně nejsem příznivec stránek, kde se můžeme dozvědět kdo má kdy narozeniny, co nejraději jí a pije, jestli má raději blondýny nebo brunety a co si myslí o Britney Spears :-)

Vaše aktuální album nese název "Přišli jsme si pro vaše děti". Může vaše muzika změnit rodičům jejich děti? A v jakém směru?
Ono už zas tak aktuální není. Vyšlo v červnu 2007, i když než se dostalo do povědomí, že něco jako Mandrage existuje a ještě má ta bizardní věc desku, trvalo to ha-ha. Nehodláme někomu měnit děti, ten název byla ironie, protože v té tobě byl trh slušně naplněn dětskými kapelami, který měli vytáhnou jejich rodičům z kapes pár drobáků a nám, jakožto nové kapele na trhu bylo jasné, že vzhledem k věku kapely budeme hozeni do stejného pytle aniž bychom to tak chtěli. Tím názvem jsme si chtěli udělat srandu sami ze sebe a tak trochu tuhle nálepku sundat už tím jasně pitomým názvem, o kterém jsme si mysleli, že snad nikdo nemůže brát vážně - mýlili jsem se ha-ha-ha.

Jak vaše skladby vznikají? Je to proces od hudby k textům nebo naopak?
Dříve jsme skládali nejdříve hudbu a pak do ní vkládali určité melodie s texty. Jelikož jsou ale texty pro nás velmi důležité skládáme teď i opačně, protože složit opravdu dobrý text není žádná sranda.

Kde se dají vaše alba sehnat?
No, já doufám že né v drogerii nebo zelenině. Předpokládam, že se prodávají v krámech s hudbou. Určitě taky na internetu na všech dobrých serverech s muzikou a na našich webovkách stoprocentně.

Pracujete už na nějaké další desce, na nějakém dalším albu? Kdy bude a co od něj lze čekat? Bude hudebně podobné tomu předchozímu?
Jasně, dobrá otázka, na tu jsem čekal ha-ha. Chystáme přípravu další placky a bude to mazec. Máme spoustu vynikajících nápadů od muziky až po texty a už teď cítíme, že to bude posun zase o krok dál. Rozhodně nás bude třeba brát po této desce vážně. Žádná taškařice, ale vyzrálá deska. To je to, o co se budeme snažit. Producentsky by se na ni měli podepsat Pavel Karlík, který léta spolupracuje s Lucií nebo Wanastowkama a Tomáš Vartecký ( Lucie,Wanastowky,Landa,AnnaK.,Kurtizány). Takže žádný másla ha-ha.

V Plzni, odkud pocházíte, je spousta kapel, které z nich jsou vaše oblíbené? A se kterými si nejčastěji zahrajete?
Máme spoustu kamarádů kteří hrají, ale mezi ty nejoblíbenější patří rozhodně SCISSORHANDS.

Co plánujete do nejbližšího budoucna?
No, přece tu novou desku, to bude práce jak na tlusté paní ha-ha.

Co by jste vzkázali našim čtenářům?
Kamarádi, nemyslete na kraviny :-)Foto: ze stránek kapely
Autor článku: David Havlíček


Komentáře:

1. 3. 2012 02:12
jeffo M.K.
Tak Pepu znám z práce...Ještě,že jsem z Plzně.Kluci blázni,ale v pohodě:)Šrouby a matice...
22. 12. 2008 20:56
Ty jo...:(strasne vsem zavidim ze nebydlim v plzni bo tam nekde....porad vsude jejich koncerty a kolem mista kde bydlim NIC:.....v bzenci jsem je s kamoskou nechte chytla a uuuzoooo!!!Mam te moc rada Miso..a doufam ze se zase nekdy potkame a poradne pokecame,ne jen pres icq bo telefon:(
22. 12. 2008 18:22
LoL
Mandrage jsou super skupina...já když jsem se NÁHODOU(přiznám se!)dozvěděla že budou u nás v mini městě tak jsem stála před halou a čekala jestli se tam náhodou nedostanu zadáčo...a ty jo dostala jsem se na začátek koncertu včetně Wanastovek...a byli úžasní
20. 12. 2008 17:49
Lucka
Tye miluju Mandrage upe boží skupinka a jejich CD je taky boží a Víťa má upe krásnej hlas a taky je z nich nejkrásnější ;-).................jenom škoda že ještě nebyly v našem městě =o(
7. 12. 2008 00:06
ancikl
hele v jednom rozhovoru, kluci prohlasili ze mandrage, je nazev nakyho (asi ruskyho)serialu myslim, ze to byl ruskej a jestli ne tak kluci sorac
24. 11. 2008 17:30
TERKA
DOUFAM ZE BUDOU MIT KONZERT I VCESKYCH BUDEJKACH...NEKDY!
8. 11. 2008 21:52
Kajushka ;) | kajushka7@gmail.com
jen škoda že u nás ještě neměli koncert =(
8. 11. 2008 21:51
Kajushka ;) | kajushka7@gmail.com
nejjj skupina !!!
4. 11. 2008 15:39
Kube
lol
4. 11. 2008 14:19
je to supéééééééér...a kluky z madrage moocinky muckuji...jo a ten první komentář psal pavka tak sory to bych o vas nikdy nenapsala... tak moc vás lovuju kluci:-D..PS:MÁTA SUPÉÉÉÉR SONGI HLAVNĚ PUNK ROCK SONG A KAPKI PROTI SLYÁM... MILUJU PUNK!!!!!!!
4. 11. 2008 13:57
to je v píči blog!!!!Samý mrdky tady!!!!
3. 11. 2008 18:09
Petulka:_"
VIta fakt ho dost žeru je uplne nadhernej a jinak mate pekny pisnicky nejlepsi je punk rock song
29. 10. 2008 21:43
zuzka
ahoj kluci.matysekk je fakt kvasnej a upe ho zeru.
29. 10. 2008 21:40
Ahojky kluci jste fakt super a hlavne Matysek.Chtela bych vas poprosit jestli by jste mi poslali Punk rock song(nejde mi to stahnout).Kuju mooooooooc (email:luckaduskov@seznam.cz)
Plosim plosim
11. 10. 2008 12:51
Mumiiin
NO super rozhovor:-D jj taky sem četla že to je koření:-D tak jako každej tomu řiká jinak:D jinak se mrtě těšim na tu novou desku:-D
5. 9. 2008 18:05
WWW
A ty seš dost W p*deli, jestli tohle budeš psát!!! Bože! Co to je za lidi toto?!

Doufám že další cédé se přiblíží víc Velvet Ecstasy... :)
5. 9. 2008 11:33
Čágo,Mandrage jsou dosti w pohodě,a hlawně členowé skupiny.Kdy,kde budete hrát???
4. 9. 2008 14:07
kosak
:D:D jo no ja sem zase kdesi slysel ze mandrage je vzducholod ci co, pak jakesi koreni:D..ale to je jedno:D:D Dobry rozhovor..ha-ha :D :)
2. 9. 2008 16:11
no coment...
dobrej rozhovor...akorat nechapu proc pisou vsude jinak co to znamena mandrage
2. 9. 2008 15:14
gv
haha...no jo bolan,blázen největší:D v pohodě rozhvor:-)
2. 9. 2008 09:26
v poho
v poho

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist