5. 4. 2017

Manual hledá... - rozhovor

Rozruch mezi fans způsobil inzerát "Manual hledá solového kytaristu.." Jak je to doopravdy a co je nového u Manualu, si teď s Mirkem popovídal Zdeněk Svoboda.


Ahoj k nápravě už došlo ale pro ostatní jak je to s kytarou. S kytarou se to má tak, že Vašek (zpěv a sólo kytara) ač hraje na kytaru hodně dobře a dokáže to skloubit i s výrazným zpěvem, tak přes to všechno se chce více věnovat zpěvu a kontaktu s publikem. Kytaru nechce úplně položit na hřebík, takže má v plánu v některých věcech hrát hlavní roli.

 

Nějaké speciální požadavky na novou posilu? Hlavně musí hrát minimálně tak jako Vašek. Nejsme žádní profíci, ale i tak jsou pasáže, které se budou někomu nepolíbenému hrát dost těžce.

 

Víc už se zatím rozrůstat nehodláte, Třeba sbory, tanečnice.....přemýšleli 😊 ale v dodávce je jen 6 míst. Mysleli jsme, že na každého by byla jedna maximálně dvě roztleskávačky 😊

 

Další novinkou že se rozrostl merch stánek o novou kolekci oblečení


 

Kdo vám ho navrhuje,,? Dá se říct, že první nápad přinesl Vašek a pak jsme si všichni něco přihodili a udělalo se hodně věcí, na které jsme patřičně pyšní. Placky, minidresy, trička, tílka, kraťasy, mikiny a žhavou novinkou jsou dámské kalhotky. Nápad jsme odnesli do tiskárny, upravili, schválili a nechali vytisknout. Máme konečně něco, čemu můžeme říkat merchandising

 

Takže na vystoupení s EET pokladnou Sám sebe se ptám, kam až tohle dojde.

 

Teď vás budeme mít možnost vidět na křtu Ano pozvali nás tam kluci ze skupiny Vanaheim a ten proběhne 8.4. v KD Zadražany. Chlapci jsou staří známí, se kterými se velice rádi uvidíme.

 

 

Rockové velikonoce Mladějov nová štace na soupiskách mnoha kapel Nová je i pro nás i když to pořádá člověk, se kterým MANUAL spolupracuje už asi 10 let. Letos tam máme již zmíněné velikonoce a první víkend v září motosraz, který byl přesunut ze Suché u Nechanic právě sem do Mladějova. Štace na kterou se moc těšíme.

 

Ač Hradecká kapela nebojíte se vyjet i do vzdálenějších končin Manualem nepolíbených mám na mysli třeba předvánoční Melodku v Brně Psal se rok 2015 a my zrovna křtili CD Tak se směj s Dogou a Komunálem. Já v šatně prones, že bych se rád dostal s naší kapelou do světa, na to mi kdosi odvětil ať jsem rád, že jsme dostali za okres 😊.

Samozřejmě jsme rádi, že se o nás dozví jiná část republiky a většinou s velmi kladným ohlasem. Loni jsme byli nejdál asi v Karviné, Brno bylo také moc fajn a byla to součást výměny koncertů s tamní partičkou CKB, kterou jsme na oplátku vzali k nám do mateřského Hradce Králové. Letos nás čeká zase výjezd na některá místa daleko za okresem HK Český Těšín, který je v jednání nebo již potvrzené hraní ve Vroutku, Liberec a spousta končin a krajů.


 

 

Od vašeho posledního počinu Tak se směj nějaká doba utekla jaké jsou ohlasy Ohlasy jsou dobré. Líbí se to běžným posluchačům i kolegům muzikantům z jiných kapel. I když nejsme fabrika na prodej CD nosičů a nejsme ani tak známí, tak i přesto jsme nechávali už podruhé dolisovat CD, abychom měli fanouškům co nabídnout ve stánku. Za tu dobu víme, které skladby se nejvíce líbí, a tak je pravidelně nasazujeme do každého Play-Listu

 

V zimních měsících jste nelenili a přibyli nové songy. Je to tak. Skvělí Bassman Honza nosí hodně nových nápadů, které aranžujeme na každé zkoušce a i když už některé skladby hrajeme na živo, tak si je stejně při zkouškách přehráváme, aby byly co možná nejposlouchatelnější.

 

Takže se už sbírá materiál na nové cd. Pomalu, ale jistě. Plány jsou takové, že bychom to chtěli začít natáčet z kraje roku příštího, vydat a pořádně to potom zapít.

 

Na co se ještě můžou těšit fandové od vás v letošním roce, Hlavně je to klasická šňůra jarních a letních koncertů na obvyklých i neobvyklých místech, také se budeme snažit rozšířit náš stánek o nové oblečení, udělat barevnou verzi textilu a hlavně ten celý rok prožít co nejsrdečněji s našimi fanoušky, kterým děkujeme za jejich vzrůstající podporu.

 

Ahoj a díky za rozhovor

My děkujeme a přejeme všem ať poslouchají dobrou muziku. (Hlavně tu naší 😃 )


Autor článku: zdenek svoboda

Darkont.cz

Komentáře:

5. 4. 2017 09:40
Martin
Ahoj, pěkný rozhovor. Mám ale k němu pár poznámek. V rozhovoru se vyskytuje velké množství pravopisných chyb a to i takových které opravdu praští do očí. Například hned na začátku - teť se odjakživa píše teď. Naprostým základem je také to, že za každou otázkou má být otazník, nikoliv tečka. Ale hlavně otázka by měla být více odlišená od odpovědi. Běžně se používá odsazení otázky od odpovědi, jiné písmo nebo barva. Zde je otázka od odpovědi odlišená pouze lehce tučnějším písmem. Jak říkám, rozhovor se mi líbí, ale to provedení je špatné.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist