Reklama
12. 8. 2015

Masáž - Kvok!

Masáž je prachatické trio, vzývající zvuk akustických kytar a klasiky českého folku i country. Jejich skladby v těchto kolejích pokračují a mají tedy šanci uchytit se u táborových ohňů. Jo a abych nezapomněl, předchozí řádky nejsou tak úplně pravda.

Členové skupiny Masáž se totiž spíše než u mistrů folku inspirovali u zástupců grind core a dalších extrémních hudebních žánrů. Jedná se o derivát známější prachatické kapely Gride, který byl původně zamýšlen “na jedno použití,” ale pánům se nové možnosti natolik zalíbili, že v hraní pokračovali a dopracovali se až k debutovému albu.

Perex totiž v jedné věci nelhal a to přesněji v užití akustických kytar. Za nimi stojí kytarový virtuos Ivan Boreš, který si poradí s jazzem a klasickou hudbou, ale ani moderní avantgarda mu není úplně cizí. Vypadá to, že Masáž založil pro své hudební vyřádění. Kapela totiž opravdu neprodukuje obyčejnou a lehce stravitelnou hudbu.

Deska je složená hlavně z instrumentálních ploch, vokály jsou ke slyšení jen zřídka a většinou je obsah textů hodně podivný. Jako příklad by se dala uvést už titulní skladba Kvok!, ve které muž nedokáže pochopit, proč se stal slepicí.

Ony instrumentální části se vyznačují častým střídáním temp, rytmů i melodií, často disonancí. Můžeme slyšet šílené vyhrávky v ďábelské rychlosti stejně jako klidné “relaxační” pasáže. Můžeme slyšet také podivné pazvuky (sama kapela přiznává, že při nahrávání použila například kamení nebo igelitový pytel). To vše naštěstí můžeme slyšet v hodně dobré kvalitě, protože Kvok! se nahrávalo v Hellsoundu Honzy Kapáka.

Pro většinu smrtelníků bude album přesto pouze nesmyslnou sbírkou výplodů chorých mozků. Mám dojem, že vylisování 300 kusů tohoto alba byl vcelku dobrý odhad. Za mne rozhodně dobrá práce, jedinečná a originální. Abych se přiznal, každý den si ale Kvak! také dávkovat nebudu.


Interpret:Masáž
Album:Kvok!
Počet stop:12
Délka:28 minut
Rok vydání:2015
Vydavatelství:Vlastní náklad
Seznam skladeb:Kvok!
Opička
Padající souhvězdí
Stíny
Masáž I
Šedivé listy
Konec
Ayahuasca
Potřebuješ?
V listnatém domě bydlí duch
Masáž II
Let na drakovi


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist