Stríbrné prívesky na Darkont.cz
11. 6. 2013

MAT - Gone westward

Mat Vašíček z ostravských The Tapes se dal na sólovou dráhu písničkáře a na začátku roku 2013 mu vyšlo debutové album Gone Westward, které svým názvem i obalem odkazuje na Ostravu.

Už malovaný obal si zaslouží pozornost. Kromě hezkých obrázků zde najdete také Matovo vyznání lásky. Komu? Ostravě! Citelně mi zde ale chybí texty k jednotlivým skladbám. Ty totiž nejsou k nalezení ani v hlubinách internetových vod.

Na desce Gone Westward se Mat mírně odchýlil od žánru své domovské kapely. Zvuk je postavený na akustické kytaře, kterou ale doplňuje ještě pestrá směs jiných nástrojů (housle, klavír, saxofon, baskytara, elektrická kytara, bicí, xylofon, harfa a nebo vítr). Výsledkem je příjemný pop/folk, který vyniká zejména zapamatovatelnými melodiemi.

Z těch je hodně cítit vliv amerických R.E.M. nebo policajta Stinga. Na albu je hned několik hitů, které se posluchači zaryjí pod kůži již na první poslech. Jako příklad uveďme titulní Inside, oklipovanou No Direction nebo duet Superficial.

O skvělý zvuk desky se postaral Thomas De Balder, kterému deska vděčí za příjemnou a intimní atmosféru. Tu kazí jen jedna věc, která mě při poslechu neustále bila do uší a mírně mi kazí celkový dojem z desky. Ve většině skladeb totiž Mat opakuje ústřední heslo skladby víckrát, než Kajínek svou nevinu a tím se vlastně do uší posluchače chtě nechtě vnutí.

To je ale jediná chyba, kterou deska má. Pokud hledáte příjemnou hudbu na letní dny, rozhodně nesáhnete vedle, pokud si desku pořídíte. A jestli pocházíte z Ostravy, měli byste mít desku už dávno doma.


Interpret:MAT
Album:Gone Westward
Počet stop:11
Rok vydání:2013


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist