Stríbrné prívesky na Darkont.cz
18. 7. 2015

MAT - Salt Hill

Ostravský písničkář MAT vydal dva roky po svém debutu Gone Westward své druhé řadové album. První desku jsem ve své recenzi charakterizoval jako příjemnou hudbu na letní dny, jak vypadá její následovník?

Také na novince Salt Hill zůstává písničkář věrný akustickým nástrojům a melodiím, které ho zařazují do pop/folkové škatulky. Stejně jako množství dalších mladých songwriterů, také MAT hraje spíše na melancholickou notu a humor, který býval písničkářům vlastní, by v jeho hudbě posluchač nenašel, ani kdyby desku poslouchal pozpátku.

MAT zapracoval na gradaci skladeb a zejména v jejich závěru se tedy často objevují kromě kytar nebo klavíru také bicí, které ale bohužel zní možná až moc uměle. Například píseň Prague vygraduje v skoro až punkově rozjetý part, kde se k bicím připojí i elektrická kytara.

O to výrazněji možná působí například depresivní Something Is Wrong, která si po celou dobu vystačí pouze s několika basovými tóny, šepotem a zpěvem. Jejím opakem by mohla být píseň Into the Wild, kde hostuje zpěvačka a “nanana refrén,” který by se bez problémů prosadil i u táborových ohňů, podporuje ještě foukací harmonika nebo tleskání.

Z textového hlediska mne zaujaly zejména příběhové skladby. Obzvláště píseň Upon a Step, pojednávající o bezdomovci, je v tomto ohledu velmi silná. I v tomto případě by samozřejmě bylo pošetilé očekávat happyend.

MAT příjemně překvapil tím, že své nové album dal zdarma ke stažení na internet a pro hudební fetišisty připravil speciální edici CDček, uložených v recyklovatelném kartonovém obalu. Něco takového by ale byla určitě škoda vyhazovat. Stejně jako debutová deska, také Salt Hill je příjemné, (víceméně) akustické a přitom plné album, které má díky dobré angličtině a charismatickému projevu šanci dostat se dál. Minimálně za hranice Ostravy. Jak daleko se uvidí podle toho, jak moc bude vadit mírná nepůvodnost materiálu, odkazující k MATovým vzorům.


Interpret:MAT
Album:Salt Hill
Počet stop:12
Délka:44 minut
Rok vydání:2015
Vydavatelství:Vlastní náklad
Seznam skladeb:Dutch Tulips
Edward the Confessor's Dream
Into the Wild
Possibilities
Prague
Salt Hill, Part Two
Salt Hill
Something Is Wrong
Tidal Wave
Upon a Step
We Have Nowt
Whatever


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist