Reklama
8. 9. 2010

Mezibrány 2010

O prachatickém festivalu Mezibrány jsem se dozvěděl pár dnů před jeho začátkem, takže na předprodej nebylo pomyšlení, ale cena Na místě byla 250 a 300 korun, což není zas tolik. Už týden před začátkem festivalu se konal tzv. předprogram, díky kterému v Prachaticích hrála bejbypunková kapela Kašpárek v rohlíku, ve sklepech staré radnice probíhala výstava mladých umělců…

Ten pravý nářez nastal až 28.8 na Parkáně, což je park v centru města. Přišel jsem s předstihem, takže jsem obhlídl terén-dvě scény (vždy se na jedné hrálo, na druhé se připravovala další kapela), stan s nějakým tím pitím a protidrogový stánek.


V jedenáct to rozbalila kapela Fadžitulikistulán, jejichž název jsem louskal dobrých pět minut. Jejich vystoupení trvalo sice jen 25 minut, ale pro nadšence, kteří areál okupovali už v jedenáct to rozhodně nebylo zklamání. Jejích pohodové SKáčko se zalíbilo i mě, i když mi tento styl není moc blízký.


V půl dvanácté přišla na řadu kapela The Pooh z Kaplice. Tato rocková anglicky zpívající kapela byla už od začátku vystoupení nabitá energií, stejně jako hudba, kterou produkovali. Po pár minutách mi bylo jasné, proč si je vybrali američtí Green day jako svou předkapelu na koncertu v Praze. Pooh byly dobře sladění a myslím, že se ještě někdy na jejich koncert vydám.


V hodině dvanácté přišel čas na pražáky Hentai Corporation. Věděl jsem, že kapela s tímto názvem existuje, ale nic jsem od nich neslyšel, takže mě dost překvapili. Naprosto šílený zpěvák, který bavil nejen svým zpěvem, ale i průpovídkami mezi jednotlivými songy. Tato skupina mě dokonale odrovnala a pokud ji neznáte, určitě na ně vyražte, protože tohle nestačí naposlouchat z CD, tohle se musí vidět.

Další vystupující byla kapela Inverted, o které program psal jako o „rozhodně nadějné kapele z Českých Budějovic.“ Mě jejich produkce vůbec nezaujala, přesto jsem pár minut zůstal, ale nakonec jsem šel pryč. Inverted holt nejsou moje krevní skupina…

Chuť mi měla spravit pražská kapela Dymytry. Tato maskovaná kapela vyhrála první ročník metalové soutěže, jejíž hlavní cena bylo vystoupení na největším metalovém festivalu ve Wackenu. Drsné, nekompromisní kytary se mísili s melodickými refrény „Prothea.“ Tito obdivovatelé kapely Slipknot ukázali, že to s lidmi umí a dosud líné publikum trochu rozhýbali. Trochu mě zarazilo opominutí některých písní, ale i tak jsem byl nadmíru spokojen.


Po metalových Dymytry přišli popoví Toxique, kterým vládne zpěvačka Klára Vytísková. Na pódiu předvedli podůrovňové divadlo, které mělo doplňovat písně a bavit publikum. Já rozhodně mezi pobavené nepatřil, snažil jsem se pochopit, jak je možné, že je o tuto kapelu takový zájem.

Ve 14:50 se na scéně zjevilo podivné sdružení První hoře. Také předváděli divadlo, ale bylo stravitelnější, než u Toxique. Toto seskupení, hrající crossover punk s klávesami, akordeonem, bicími a kytarou mě dost zaujalo, stejně jako lidi z Akademie populární hudby, kteří jejich poslední album ocenili jako rockové album roku 2008.

Další kapelou na stage B byly metaloví Composed, kteří předvedli úctyhodný výkon. Tuto kapelu štvalo, že před pódiem sedí lidé na lavičkách a dali to najevo slovy: „Asi vám to tu už nějaká kapela říkala, ale neserte mě a poďte sem k pódiu.“ Pár lidí na to slyšelo, a tak se prostor pro stání rychle zaplnil. Předvedli hlavně věci z nového EP, které je zdarma ke stažení na internetu.

Po čtvrté hodině vběhli na plac prachatičtí Dirty Lesbian Duck. Je to prachatická legenda, která se vrátila po osmi letech a tady se opravdu předvedla. Velké plus tohoto vystoupení bylo, že se kapela sešla celá, což se prý ještě mockrát nestalo.

Další kapelou byli Lokomotiva planet, kteří vypadali jako příslušníci klubu Hells Angels. Byl to poctivej rockovej nářez od poctivejch rockerů, jejichž kapela brázdí českou zemi už třináct let a za tu dobu nahráli tři desky a jejich zpěvák a kytarista Vláďa Dvořák hostuje na deskách Vilibalda Čoka nebo Petra Jandy.


V půl šesté začala scénu A okupovat skupina Altari terror, na kterou nejspíš všichni čekali. Kapela si publikum podmanila a rozskákala. Tato pražská crossoverová banda předvedla svou nespoutanou energii, pro kterou si je vybrala i kapela Korn jako předkapelu pro svůj koncert v Tesla aréně.


V 18:15 přišel čas na jednu z hlavních hvězd festivalu-Blue Effect. Velmi respektuji Radima Hladíka (který převzal cenu za Osobnost mezibran), a tak jsem byl moc rád, že na tomto festivalu zahrál. Obdivuji jeho talent a vytrvalost. Zato celková hudba nových Blue effect mě dost překvapila. Zpěvák Honza Křížek má nejspíš moc rát rap a HIP-HOP a neváhá to předvést při vystoupení. V jedné chvíli hráli Metallicu, Prodigy… Při vystoupení zazněla dvakrát píseň Sluneční hrob, ale velká škoda byla, že nazazněla čajovna.


Kapela He band bylo příjemné reggae-funkové osvěžení. Tančili všichni, dokonce i obyvatel přilehlého domu vyšel na balkón a trochu si zaskákal. Hezká zpěvanda, dobrej zpěvák, dobrá muzika=He band.

Kapela Imodium přišla na řadu ve 20:25 a přivítání bylo bouřlivé. Na jejich vystoupení skákali všichni a všechno. Tuto kapelu většina rockerů nesnáší (nebo aspoň mám takový pocit), ale na mě udělali dobrý dojem. Písně mají dobré a hrát si s publikem jim taky jde, tak nevím v čem je problém.

Poslední kapelou se stali tvůrci českého undegroundu The Plastic People Of The Universe. Pánové sice nejsou nejmladší, ale dokud jim to hraje, měli by hrát, protože by měli lidem připomínat co se tu před lety dělo. Krásný koncert.

Byl to krásný den, který bych nerad prožil jinak.


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist