Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 12. 2006

Mike Terrana - Man Of The World

Bicmana Mika Terranu zná mnoho příznivců metalu a zvláště pak skupiny Rage. Pro ně jistě bude zajímavé i toto zde recenzované album - Man Of The World...

Excelentního bicmana Mika Terranu má široké metalové posluchačstvo zafixováno zejména v souvislosti s jednou z dlouholetých ikon německého metalu, skupinou Rage. Ti, kdož legendární formaci již nějaký ten pátek sledují, pamatují na klíčové momenty přelomu tisíciletí, kdy do družiny, v níž pevnou rukou vládl a stále vládne osobitý "Peavy" Wagner, přišli skuteční páni Muzikanti. Jedním z nich byl kytarový virtuóz, Bělorus Victor Smolski a druhou persónou právě Terrana. Časem se ukázalo, že lépe si ostřílený borec Wagner vybrat nemohl a Rage vydali několik velice zajímavých nahrávek, ve kterých sice poněkud ustoupili z rozmanitější minulosti, ale určitě nabídli vskutku první ligu power metalu. Obecenstvo na koncertních vystoupeních bylo zasypáváno perfektními hráčskými exhibicemi, oba „noví muži“ měli dostatek svého prostoru na sólové představení, jimiž zpestřovali žívá podání. Dalo se tedy očekávat mnohé i od vlastní tvorby těchto hudebníků.

Terranu už někteří znali z jeho spoluprací s Yngwie Malmsteenem, Tony Mac Alpinem, Axel Rudi Pellem, nebo například Rolandem Grapowem. I Smolski si dopřával jeho služeb na svých projektech. A právě zde zafungovala vzájemná vazba, načež ze spolupráce při účasti dalších čtyř muzikantů vzniklo album "Man Of The World". Ještě je potřeba doplnit, že Mike Terrana již jednu desku pod svým jménem vydal, a to roku 1989 s názvem "Shadows Of The Past". Přenesme se však už do rozběsněných bezškatulkových vod, které omývají desku "Man Of The World". Brazilský kouzelník bicích nástrojů dle svých slov shrnul pětiletku, během níž strávil veškerý čas pobytem v Evropě a snažil se vydat do světa nahrávku, která by obsahovala vícero stylů a nabízela tak prostor pro muzikantské zdokonalování.

Pokud jste již značně otráveni z toho, že vaši oblíbení hudebníci ve svých sólových projektech vyznívají téměř navlas stejně jako jejich domovská kapela, pak v případě Terrany určitě zoufat nebudete. Na počinu najdete kombinace rockové přímočarosti, jazzové improvizace a třeba i metalové razance. Rozhodně nečekejte Rage pt. 2. Ona by to navíc byla obrovská škoda, pokud by "Man Of The World" vyzněl jako například "Unity" či "Soundchaser". Zásadní rozdíl spočívá už v tom, že na fošně nenaleznete vokální linky. Ano, celé dílo je pojato vyloženě instrumentálně a posluchač si tak může nerušeně vychutnávat hráčské vychytávky v podání nejen kytar, bicích nebo kláves, ale například i trumpet. Ty dostávají hlavní slovo ve čtvrté „Revenge Of The Cachaca“, při níž docela dobře vynikne, v jak pozitivním duchu se většina motivů nese. Nebo tu máme velice příjemnou kytarovku „Native Tongue“ – balzám na uši. Muzikanti si vyloženě hrají, ne však tolik, aby se vytrácela kompozice. Materiál je rozdělen na tři části, tu první tvoří studiový výcuc šesti písní, na které naváže mini live záznam z Moskvy léta páně 2003 v podobě čtyř skladeb ( také pochopitelně instrumentálních ) a takovou třešničkou na dortu jest sólový výstup Mika Terrany pořízeného v Tokiu na turné Rage. Kdo měl možnost na vlastní oči vidět a na vlastní uši slyšet bubeníkovo vystoupení, dá mi za pravdu, že audio záznam nemůže takovýto zážitek nahradit. Zde však znamená tečku za pohodovou muzikou, okořeněnou dostatečným množstvím vyhrávek a přechodů. Osobně jsem velmi potěšen tím, v jak odlehčeném hávu se nám Terrana zjevil ( teď nemám na mysli ten z letošního Masters Of Rock :-) a i když o zázracích se v souvislosti s "Man Of The World" mluvit nebude, pořád máme co dočinění se špičkou ryze instrumentálního pojetí hudby. Doporučuji!

Sestava: Mike Terrana - bicí
Cyril Achard - kytara a klávesy
Victor Smolski - kytara, basová kytara a klávesy
Bob Gatzen - klávesové nástroje
Kevin Chown - basová kytara
Ferdy Doernberg - klávesy, hammondky, trumpeta a piano

Interpret:Mike Terrana
Album:Man Of The World
Počet stop:11
Rok vydání:2005
Vydavatelství:Lion Music
Seznam skladeb:1. The Omen
2. Native Tongue
3. Easy Does It
4. Revenge Of The Cachaca
5. Spin Drifter
6. Sonata #9 Pathetique / Beethoven
7. One For The Road
8. Five – Alive
9. Jungle Alley
10. Sorcery
11. Drum Solo (Tokyo Japan 2002)


Autor článku: Jan Stanislav


Komentáře:

12. 12. 2006 21:04
russel
Hošy kvalitka, kvalitka...moc dobré, moc
9. 12. 2006 16:24
Jan Stanislav
Však to je jasné :-)
9. 12. 2006 15:01
russel
No takže další muzika na sehnání, ale staníku taky si mi mohl říct rovnou, že je to dobrý :)
8. 12. 2006 06:56
Ivo
Terrana je fakt perfektní. Mohu jen potvrdit, perfektní innstrumnetální album

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist