Stríbrné prívesky na Darkont.cz
28. 9. 2009

Milan Valenta – rozhovor k novému albu

Všem těm, kdo mají rádi příjemnou folkrockovou muziku s chytrými texty, rádi nabídneme novinku z dílny textaře, folkrockového hudebníka a jistě i jinak zajímavého člověka, Milana Valenty. Více se dozvíte v tomto rozhovoru...

Praha dne: 20.9.2009

Text, hudba: Milan Valenta – název nového CD – „Jako říční proud“


Jeho další album s názvem „Jako říční proud“ nabízí skladby i skladbičky, pomalé i rychlé, delší i kratší Všechny vypovídají nenásilnou formou o životě, naději i lásce.

Na desce se dále podílely:

Monika Mošová – housle, doprovodný zpěv a Barbora Božíková – djembe, doprovodný zpěv. Hosté, kteří dále spolupracovali na vzniku desky jsou Olga Hrachovcová – klavír, Michal Ditrich – basová kytara a Štěpán Smetáček – bicí.

S písničkami Milana Valenty novými i těmi staršími se můžete potkat na jeho koncertech, nejbližší 15.září v klubu Carpe Diem.

Křest nového alba je plánován na 14.10.2009 do Baráčnické rychty a jeho kmotrem bude Václav Koubek.

Album si můžete zakoupit v prodejnách Levné knihy, event. podívat se na klip, který byl natočen k jedné z nových skladeb s názvem „Šedesát devět“, momentálně je k vidění na Milanových webových stránkách – www.milanvalenta.com nebo www.myspace.com/milanvalenta ...

Milana Valenty jsme se zeptali:

Milane, představujete posluchačům svoje další album s názvem „Jako říční proud“. Zkuste nám je více přiblížit? Která z těch 10ti skladeb je podle Vás nejzajímavější?
Zajímavá je určitě skladba „Šedesát devět“, vymyká se trochu těm ostatním, a proto jsme na ní také natočili klip.

A o které písničce si myslíte, že bude nejlíbivější?
Bude záležet na vkusu posluchačů, jsou tam skladby rychlé i pomalé, jemné i drsnější, všechny jsou ale o mezilidských vztazích, tak se snad budou líbit.

O Vás je známo, že si ke skladbám děláte sám texty. Řekněte, co nebo kdo je Vaší múzou?
Odpověď je jednoduchá. Je to sám život a cesta, kterou procházím, lidé, které na té cestě potkávám. Samozřejmě hlavním motivem jsou písně o lásce.

Já v těch textech občas cítím příměs Francie, kterou máte velmi rád. Ale chtěla bych také vědět, jestli už jste složil, nebo někdy složíte písničku, která by třeba byla z vězeňského prostředí?
Ve věznicích jsem začal hrát v tomto roce a chci v tom pokračovat. Posluchači jsou tam velmi vnímaví, protože v tom jejich modrošedém světě je koncert vítaným rozptýlením. Nemyslím ale, že o tom napíšu písničku, to bych tam musel čas života prožít.

Ne, skutečně si nemyslím, že byste Vy někdy byl za katrem. Spíše naopak. Vím, že Nadace VINCI, které jste předsedou, pomohla mnoha neziskovým organizacím, které díky Nadaci teď mohou realizovat lépe svoje plány.
Ano, práce pro Nadaci VINCI mě baví a dělám ji při svém povolání jako čistý dobrovolník bez nároku na odměnu. Nadace VINCI například přispěla občanskému sdružení SANANIM, které pomáhá návratu drogově závislých zpět do společnosti, sdružení PRAK, jež se zabývá prevencí kriminality, sdružení SLUNEČNÍ DOMOV jsme koupili automobil, kterým vozí autistické klienty do práce a také sdružení MATHILDA, kde byl příspěvek vložen na porodnici pro psy, kteří následně provází nevidomé.
Obecně se Nadace VINCI hlavně snaží přispívat občanským sdružením, která svou aktivitou napomáhají lidem, jenž se z určitého důvodu dostali do tíživé situace nebo na okraj společnosti, podílet se na jejich zpětném návratu, integraci do občanské společnosti, případně těmto situacím předcházet.

Jak vidím, látky pro další album máte dost. Přejeme Vaší desce hodně úspěchů a hodně posluchačů. Ať se Vám i Vašemu albu daří.
Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist