Stríbrné prívesky na Darkont.cz
7. 1. 2013

Mindwork - Eterea

Pražská kapela Mindwork letos vydala svou druhou desku, která nese název Eterea. Předchozí deska Into the Swirl si u kritiků i fanoušků vedla velmi dobře. Co její čerstvý nástupce?

Nebudu vás napínat, nová deska je snad ještě lepší, než ta předchozí. Říká se, aby se kniha nesoudila podle obalu, ale tady to jinak nejde, protože už právě z přebalu desky je jasné, že tuhle desku stojí za to mít. Nádherná malba, kterou ještě doplňují originální fotografie členů kapely (ano, fotili se jen oči) je sama o sobě zárukou kvality. Přesto mě ale štve malá čitelnost některých textů...

A co se skrývá pod obalem? Děvítistopá koncepční deska, plná obdivuhodných hudebních výkonů. Kapela zde s klidem kombinuje dravý metal s častými úlety do jazzu a jiných směrů.

Album mi hodně připomíná nejnovější počin kapely Venefica, desku Drowning Soul Syndrome. Obě desky mají jasný koncept a tím je smrt blízkého člověka, sebevražda,... Hudba pražského tria mi ale přesto přijde trochu komplikovanější a pestřejší.

Mindwork ale pořád patří (a nejspíš i pořád budou) mezi kapely, které jsou vyhledávány pouze hudebními fajnšmekry, protože normální posluchači takovouto hudbu prostě nepřekousnou. Minimálně díky této desce by si ale velkou pozornost zasloužila.

Ani při opakovaném poslechu jsem nenašel místo, které by mě nebavilo. Naopak. Baví mě střídání nálad i střídání zpěvu a screamu. Pokud bych měl z desky vybrat jednoho svého favorita, byla by to určitě píseň Casuality (The Reconciliation).

Jestli rádi posloucháte progresivní metal, popřípadě metalové experimenty, budete rozhodně příjemně překvapeni kvalitou tohoto pozoruhodného díla.


Interpret:Mindwork
Album:Eterea
Počet stop:9
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist