Reklama
27. 7. 2017

Miro Žbirka o festivalu Okoř

Legenda československé populární hudby. Začínal v popmusic jako člen skupiny Modus. Rok 1977 byl pro něj zlomovým. Spolu s Janem Lehotským a Marikou Gombitovou získali Bratislavskou lyru za píseň Úsmev. O čtyři roky později založil s Lacem Lučeničem skupinu Limit. Jeho první sólové album dostalo název Doktor Sen.

Za dosavadní uměleckou kariéru posbíral celou řadu prestižních ocenění. Desítky jeho písní si přisvojilo několik generací. Koncertní turné Mira Žbirky jsou vždy událostí sezony a dlouhou dobu dopředu vyprodané. Na podzim roku 2012 oslavil narozeniny koncertem ve vyprodané pražské O2 areně. K nim dostal i mimořádný dárek – splněný sen o natáčení alba v londýnském studiu Abbey Road; a tak na podzim roku 2015 vyšlo unikátní album MIRO. A protože Miro Žbirka vlastně neumí zahálet, už plánuje natáčení dalšího alba, opět ve studiu Abbey Road s londýnským týmem, producentem Robem Cassem i Petem Brownem. Kromě práce na albu připravuje i Vánoční Symphonic Tour 2017, kde se spolu s ním na jednom podiu objeví i exkluzivní host Jaroslav Svěcený. Na všech čtyřech koncertech Mira Žbirku doprovodí symfonický orchestr pod taktovkou Adriana Kokoše.

Více informací naleznete na www.zbirka.cz

Co vás napadne, když se řekne Festival Okoř?
První se mi vybaví milá a velmi silná vzpomínka, ano, sem bych se chtěl stále vracet a hrát. On je to velmi úzce spojený pocit s organizátorkou festivalu – Hankou Petřinovou – díky které, je Okoř takovou, jaká je. Jsem velice rád, že s Hankou mohu už tolik let spolupracovat. Příjemný pocit už pak jen samozřejmě doplňuje milé setkávání s kolegy z branže, s návštěvníky festivalu a také nádherné místo, jímž Okoř bezesporu je. Víte, ono když se něco dělá s láskou, je to na tom hodně znát. A přesně takový je Festival Okoř – místo, kam se lidé rádi vracejí, protože jim je tady prostě dobře.

S kapelou tady budete hrát už po čtvrté, pamatujete si na vaše první vystoupení zde?
Pamatuji si skvělou atmosféru a publikum, nádherné počasí. Už je to čtrnáct let a tenkrát jsem hrál po dlouhé koncertní a festivalové pauze, takže tam bylo trochu nervozity, ale dnes už sem jezdím jako na chatu :)

Můžeme se těšit i na nějaké nové písně nebo to bude seznam sestavený ze samých osvědčených
hitů?
Samozřejmě, že chystám zahrát písně, jež jsou notoricky známé a očekávané ?, ale rozhodně je doplním i o ty, které jsou na mém posledním albu Miro nahraném v Abbey Road.

Co na vás čeká letos? Jaké máte plány?
Na konci roku jsem si prošel velmi náročným obdobím, kdy jsem se dlouho dostával z těžkého zápalu plic. A protože jsem opravdu nemohl skoro vůbec nic, zaměstnával jsem mozek a přemýšlel, co udělám příště. Zrodil se mi tak v hlavě plán, který už má jasné obrysy, ale i termíny. Úplně poprvé se na jednom pódiu sejdu se skvělým houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným a odehrajeme tak v rámci Vánočního Symphonic Tour 2017 čtyři koncerty v doprovodu symfonického orchestru a přislíbil jsem účast na festivalu vážné hudby České doteky hudby opět se symfonickým orchestrem. Dalším jasným plánem,které má už svoje základy v podobě nových písní ,je nový album. Právě se rodí ...

Jezdíte ve svém volném čase po hradech a zámcích?
Naše práce je hodně o cestování, takže ve volném čase jsem rád spíš doma . Ale právě v rámci pracovního cestování jsem už dost těch hradů a zámků navštívil.

www.festivalokor.cz

https://www.youtube.com/watch?v=pqVx5KAsgrE

zdroj: tisková zpráva od Johana Turner

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist