Stríbrné prívesky na Darkont.cz
11. 8. 2012

Mistake - Among the shadows

Zlínští Mistake jsou docela rychle stoupající hvězdou. Vyhráli nějakou tu hudební soutěž a mimo jiné také letos vypustili do světa debutovou desku, tak se na ní pojďme podívat.

Deska zaujme už skvělým zpracováním obalu a celého bookletu. Další plus je, že přestože se jedná o kapelu anglicky zpívající, jsou všechny texty opatřeny českým překladem, čehož si vážím, protože většina českých kapel se tváří, že jejich alba poslouchají jen Američani.

Hudba kapely by se dala označit za mix pěkně šlapajícího rocku s mírně gařážovým zvukem. Nahrávka má navíc pěkný zvuk, takže úspěchu nic nebrání.

Úvodní song Fox Fields trochu naznačuje, o co následujících 36 minut půjde. Píseň se sice ze začátku pěkně táhne, ale to jen kvůli tomu, aby vynikl pořádně nabušený refrén. Za zmínku stojí také textová stránka. Všechny texty na albu jsou totiž vedeny v hodně abstraktní rovině, vytrácejí se rýmy a zůstávají pouze pocity, které texty při poslechu i čtení vyvolávají.

To druhá píseň (Certainty of silence) je sice nejkratší z celého alba, ale také nejnabitější. Pořádný energický rocknroll, jehož refrénu dodávají ten pravý šmrnc klávesy (nebo to tak alespoň zní, ale o žádných klávesách se booklet nezmiňuje). Kdyby byla celá deska složená právě z takovýchto energických songů, byl bych více než nadšen, protože tahle poloha kapele sedne.

Bohužel je tu i pár skladeb, které se vezou na pomalejší (Eclipse of the sun) a nebo až moc pompézních (Blurry Bubbles), kdy mi připomínají spíše třinecké Charlie Straight. I tyto skladby jsou sice dobré, ale ne tak, jako energické skladby, které jdou kapele lépe.

Toť vše. Debut je to vydařený a těch 150,- za něj stojí utratit. Už jen díky hodně vydařeným skladbám: Certainly of silence, Giants in the grass nebo Locked Coffers. Tím spíš už se těším na další desku, kde se teprve ukáže, co chce kapela hrát.


Interpret:Mistake
Album:Among the shadows
Počet stop:9
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist