Stríbrné prívesky na Darkont.cz
5. 1. 2014

Model 8 - Cassiopeia

Model 8 je asi pro čtenáře Rockmagu pojmem nepříliš známým. Aby ne, skupina z Prahy totiž teprve letos vydala své debutové album a nazvala ho Cassiopeia. Hudebně jde o elektropop čerpající převážně z let osmdesátých, kdy tento žánr zažíval největší boom.

Výhodou pro Model 8 je i skutečnost, že právě elektropop prožívá i nyní svou obrodu zájmu široké veřejnosti. A ačkoliv je ve světě o tento subžánr obrovský zájem, české odpovědi se nedostalo. Bohužel ani recenzovaná novinka nenaplňuje chtěnou kvótu elektropopu. Model 8 se daleko víc věnuje elektronice se zvuky 8-bitových počítačů a toho popu je tam ve výsledku opravdu jen poskvornu. A je to škoda, protože v případě asi nejhitovější písně Já vím jim právě tato tvář velmi sedí. Naopak některé elektronické experimentování působí až příliš zastarale a někdy až lehce úsměvně. Nechci nějak hanit snažení dvoučlenné sestavy, ale pravdou je, že tento typ hudby má svůj vrchol již dávno za sebou.

Některé skladby pak doplňují i jakési robotické vsuvky, které úspěšně navozují pocit velkoleposti a kdyby je střídali skutečně hitové a emočně propracovanější skladby, jednalo by se o zcela určitě oceňovanou desku. Takhle je Cassiopeia slušnou deskou dvou nadšenců, která osloví asi jen užší okruh fanoušků. Na druhou stranu jsem dosud příliš podobných počinů neslyšel (myšleno tuzemských) a tak si své místo pravděpodobně najde.

Co lze recenzovanému počinu vytknout, jsou texty, které nedosahují valné úrovně, ačkoliv je pochopitelné, že to není hlavní devízou Cassiopeii. Například píseň z druhé poloviny desky Samá voda je po textové stránce vyloženě úsměvná. Na konec bych však rád pochválil krásné zpracování přebalu desky, díky němuž si mohou fanoušci udělat radost. Žádné odfláklé promo, jak tomu nyní často bývá, ale naopak propracovaný digipack s pěkným vizuálem. Po této stránce si Model 8 zaslouží velkou pochvalu.

Autor článku: Ondra Hricko


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist