Stríbrné prívesky na Darkont.cz
15. 9. 2007

Mono - You Are There

Pohodlně se usaďte, zavřete oči, nasměrujte své myšlenky do tajů nejniternějších a nechte proudit vašimi smysly rozvláčnou, pestrobarevnou hudbu japonských Mono. Zažijete intimní poslechovou jízdu.

Instrumentální desky mají určité specifické kouzlo. Ono docílení magičnosti a krásného prožitku z nabízených hudebních barev však potřebuje vždy krom nápaditých a často na city posluchačovy hrajících melodií i perfektní kulisu blížící se ideálu odpoutání se od reality vnějšího světa. A jak krásně tomu napomáhá právě atmosféra podzimu. Zaměřit se dovnitř, procházet se zvolna životem, přičichnout trochu k budoucnosti. I takové obrazy mohou ryze instrumentální alba vyvolávat. Jedním z těchto případů je kvartet z tajuplného Japonska, který si říká jednoduše Mono.

Ačkoli jsem nebyl s kapelou co se týče předešlých počinů nijak dobře seznámen, napadlo mne sehnat si nějakou nahrávku, jež by dotvořila místy až melancholické pocity z podzimního okolí. Doporučeni mi byli právě Mono společně s jejich novinkou You Are There. Jestliže se nacházíte v rozpoložení, které jako by vám říkalo „snaž se nic nedělat, nikam se nežeň“, pak může být tento koncept tím pravým zpestřením dlouhých večerů. Nástrojové obsazení, přesto, jakkoli může působit dojmem zcela chudým co do naplnění barevnosti, obstojí ve svém nelehkém úkolu a vykreslí vše, co se nám Japonci snaží říci. Jednotlivé motivy se pozvolna rozjíždějí většinou z neprobádaných dálek a jak tak postupně doléhají k uším, nabývají na své mohutnosti, přičemž se dovedou znovu hezky usadit, aby tak nenarušily touhou přeplácávat celkový poslech. Pravdou je, že občas sklouzávají k depresivnějším náladám, avšak to se opět nacházíme u důležitého aspektu pro plnohodnotný zážitek z alba. Are You There vás těžko nadchne při rozverném optimistickém rozpoložení. Svou počáteční, někdy až stereotypně působící lehkostí se vymaní z poklidných temp a dovede vytáhnout ze svých přihrádek silné emoce vyvolávající krásnou, všemožnými pocity napěchovanou atmosféru.

Hudba Mono tedy rozhodně není pro každého a mohu-li si dovolit tvrdit už vůbec ne řadového posluchače, avšak pokud mu věnujete čas a příslušné zázemí, přičemž dáte stop obyčejným starostem, jež vás odvracejí od soustředěnosti, budete odměněni skvělým zážitkem, po němž jako by z vašich beder všechno odpadlo.


Interpret:Mono
Album:You Are There
Sestava:Tamaki - baskytara
Takaakira "Taka" Goto - kytara
Yoda - kytara
Yasunori Takada - bicí
Počet stop:6
Délka:60:01
Rok vydání:2006
Vydavatelství:Temporary Residence
Seznam skladeb:1. The Flames Beyond The Cold Mountain
2. A Heart Has Asked For The Pleasure
3. Yearning
4. Are You There?
5. The Remains Of The Day
6. Moonlight


Autor článku: Jan Stanislav

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist