Stríbrné prívesky na Darkont.cz
4. 12. 2016

Moravius - rozhovor

Znovuzrozená powermetalová skupina Moravius přichází se svým novým albem. Rockový Panther Dalibor Halamíček stál znovu u vzkříšení legendární grupy Moravius...
Ahoj Dalibore 7 let to je celkem dlouhá doba...

Ahojky.Je to sice dlouhá doba,ale myslím že stálo za to si počkat a znovu Moravius obnovit.Prostě nemohli jsme bez něj být

 

Na troskách Moraviuse jsi postavil téměř novou kapelu můžeš nám ji představit?

Tak Moravius teď tvoří bývali členové kapely Archon. Radek Dočkalik sólo,Jarda Novák doprovod,Zdenek Jirčik basa,Lea Šedivá klávesy a já zpěv. jako host je Petr Strauch který ty věci vymyslel.

 

Po několika koncertech přicházíte s novou dlouho očekávanou deskou pojďme na ní .Kde jste nahrávali a kolik songu se na ní objeví?

Nahrával a míchal to Péťa sám doma celé a já to nazpíval ve studiu Hudební svět v Ostravě.i Dětské sbory se tam nahrávaly.Co hudba texty, kdo je autorem?Desku jste nahráli sami nebo se tam objevil nějaký host

Hudbu je autorem Petr Strauch hlavně,jednou věci jsem přispěl já a poslední skladbu udělal jeho bratr Pavel Strauch. Textama se na desce podílelo vice lidi.moje dlouholetá kamarádka Lucka Roubíčkova z Black Bull,kamarád z Anglie Phill Rasmusen a také jeden text udělal můj syn Lukáš.Jako hlavni host se na desce objevil můj kamarád Tommy Johansson,známy dnes z kapely Sabaton a se svým projektem Reixeed,nebo Svedish goes metal.CD jsem ještě neslyšel ale předpokládám že je celé v angličtině.

Ano jako i první CD je nazpívaný v angličtině,kterou mi ve studiu hlídala Katka Pastorkova jak za starých času v SalamandřeNa desce jsou jen novinky nebo tam najdeme nějakou lety prověřenou skladbu.

Jsou tam jen novinky samozřejmě,i když vlastně kecám song který nazpíval Tommy jsem už použil kdysi v kapele Grog,ovšem tam to tak nevyznělo dobře a Péťa udělal skvělou aranž a zni to skvěle.Křest zdárně proběhl v Ostravě .Měli jste připraveného vzácného hosta který bohužel na konec nemohl.

Bohužel.měl jsem domluveného přímo Tommyho že přijede a moc se těšil.i letenku měl už od června koupenou.jenže pak přešel o prázdninách do Sabatonu a tam má bohužel nějaké povinnosti a ikdyž to vycházelo na volny termín kapely,bohužel museli dělat nějakou akci ve Švédsku a nemohl přijet.poslal pro fanoušky i omluvné video a já to pak pouštěl přímo na křestu i s titulkama.S novou deskou se plní ferman a festivaly v příštím roce čekají kde vás budou mít možnost fanoušci uvidět?

Zatím jsme v jednaní,ale určitě zahrajeme na festaku v Kamenične u Žamberka a domlouvám se s Pavlem ze Salamandry že bychom udělali pár společných koncertu.tak uvidíme.a jak se budou koncerty plnit dáme vědět na FB a všech našich stránkách.Pamatuji dříve se dělalo na pětiletky vy jste to povýšili na 7 let ? nebo se to zkrátí?

Sedmiletku určitě ne.Radek i já máme spoustu nápadu a během roku připravíme nové album určitě.dost si spolu rozumíme a jsem za něj rad.protože má stejné cítěni.už teď hrajeme dvě nové věci,které tam budou.prostě jsme teď plodníLetos jsi měl poměrně náročný rok Moravius není jediná deska kterou jsi letos nazpíval narážím na velmi úspěšnou Monu Lisu ze Stodolní.

To máš pravdu,letos je to moje druha vydaná deska.Mona Lisa je spíše regionalni a Moravius je vice zaměřeny do světa.hned první den prodeje si píšou lide z Ameriky i z Anglie o CD.

 

Pojďme nakouknout do minulosti Metan Vyznání velice nedoceněná kapela a song který by měl i dnes co říct.

Ano.Metan byla skvěla kapela ze skvělýma muzikantama,který prošli i znamyma kapelami jako je Citron,Barbarella a nebo Tanja.Tehdy frčel Malmsteen a proto vznikla skladba Vyznaní a já udělal text na ni pravě o Malmsteenovii.uvažuji že ji hodím do angličtiny a udělám jako Cover na památku Metanu.Teď jsi nejsem úplně jisty v kramflekách ale před časem jsi připravoval svou sólovou desku Vzpomínky

Já tuto solovku připravuji stále,jenže mám teď hodně práce s Moraviusem a něco taky s Grogem,tak je to zatím uložené v horním šuplíku,abych to měl stále na očích jak bude vice času.

 

 

Přeji mnoho úspěchu s novou deskou a chtěl by jsi něco vzkázat fans?

Určitě.Přátele každý chválí své díla a já chci jen napsat :poslechnete si ji,at můžete sami říct jestli je tak dobrá nebo ne a pak dejte vědět,samochvála totiž smrdí : to mi říkávala už máma : a rádi vás uvidíme u pódia na některých našich koncertech pořádně hrozit,nebo dávat jak říkal Venca ve Slunce seno.........Kornuto :takže:Hudbě zdar a metalu zvlašt.Dalibor Panther Halamicek.Moravius.
Autor článku: zdenek svoboda


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist