Reklama
29. 3. 2016

Mortal Cabinet - Necrotica

Nominace v publicistické anketě Břitva v kategoriích Album roku, Objev roku, Potěšení roku i Videoklip roku a velká šance na proměnění alespoň někeré z nich. Tak dopadla deska Necrotica projektu Mortal Cabinet. Album sice, pravda, nepatří mezi nejžhavější novinky na trhu, přesto mám dojem, že bychom se jí měli na webu věnovat.

Zdá se mi velmi nepravděpodobné, že by se mezi tuzemskými fanoušky tvrdé a obskurdní hudby našel někdo, kdo by o seskupení Mortal Cabinet ještě neslyšel. Pro tu část čtenářů, která strávila poslední rok zmražená v chladícím boxu dodávám, že pod tímto názvem se setkali rapper Řezník, Samir Hauser z Vanessy a František Štorm z Master’s Hammer.

Z hudebního hlediska je sice tato trojice výrazně nesourodá, spojuje je ale záliba v bizardnostech, dekadenci a provokaci všeho druhu. V tomto ohledu tedy společný projekt dává smysl. Necrotica je totiž království perverze a podivného okultismu, který potěší fanoušky všech zúčastněných.

Také hudební stránka je mixem jednotlivých elementů, typických pro členy této nesvaté trojice. Najdeme tu tedy tvrdé EBM beaty, metalové kytary, rap i Štormovo umrlecké vyprávění. Právě František Štorm stojí za celkovou hudební mozaikou desky a jeho muzikantský humor je z nahrávky hodně cítit. Například v písni Černý myslivec, kde se nabroušené kytary střídají s cembalovými vyhrávkami.

Každý z protagonistů si texty ke svým partům napsal sám, vždy se ale podřídil celkovému sdělení písní. Necrotica je tak z velké části příběhové album, pojednávající o postavičkách a jevech, existujících mimo vědomí většiny a přežívajících po celé věky v úkrytu.

Na celkovém zvuku nahrávky se podepsal John Fryer a Escon Waldes a výsledek je v tomto ohledu prvotřídní záležitost. A nejen v tomto ohledu. Navzdory prvnímu dojmu totiž Mortal Cabinet není pouze potravou pro bulvár, ale hlavně pro posluchače, kteří vyhledávají “něco trochu jiného.”

Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist