Stríbrné prívesky na Darkont.cz
19. 9. 2009

Mr. Scarecrow - Ticho před bouří

Nadějná power-speedová kapela Mr. Scarecrow vydala před rokem debut „30 Silver Pieces“. Po dramatickém odchodu zpěváka a následné menší personální bouři se kapela opět ustálila v přibližně původní sestavě, přičemž za mikrofonem se usalašil Radim Korbel. O dalších proměnách a bouřích týkajících se Mr. Scarecrow jsem si povídal s kytaristou a šéfskladatelem Matějem Gruntem.


Ahoj. První polovina roku byla pro Mr. Scarecrow poněkud složitá. Už se bouřlivé vody uklidnily?
Byla byla, ale už je dobře. Většina sestavy je stále stejná, ale máme nového zpěváka, Radima Korbela. Děláme nové věci, připravujeme se na koncerty - vypadá to dobře.

Takže kapela je opět v pracovním procesu? V poslední době se – soudě dle webů – zdálo, jako by naopak spala.
Tak to vypadalo právě proto, že jsme pracovali:) Chtěli jsme udělat co nejvíce nových skladeb, abychom se na koncertech obešli bez těch starých, ze kterých budeme hrát asi jenom dvě. A pokud věci půjdou tak jak mají, začneme v listopadu nahrávat nové album.

Během problematického období jste ještě stihli pokřtít první desku. Nicméně bylo nutné povolat náhradního zpěváka. Stihl se naučit texty? A jaký měl ohlas? Neplánovali jste jeho trvalé angažmá?
Jojo, požádal jsem Vojtu Šimoníka a on souhlasil. Je to kamarád a Eagleheart mám hodně rád, odbékal to pekelně. Ani zkoušku jsme neměli, poprvé s námi zpíval až na pódiu. Texty občas četl ze stojánku, ale to byl detail:D Myslím, že se křest na Patkafestu hodně vyvedl, pro mě zatím nejlepší koncert co jsem kdy hrál, i přes nějaké technické problémy. Vojta je neuvěřitelný zpěvák, byl jsem šťastný jak čolek že s ním jsem na jednom pódiu, ale trvalé angažmá jsme neplánovali, přece jenom je v Brně a myslím že by kvůli Eagleheartům ani neměl čas.

Před časem jste avizovali změnu stylu. Z demo-nahrávek, které jsem měl možnost slyšet, jde o změnu značnou. Dočkáme se tedy na nové desce i growlingu nového pěvce?
Ano, změna to bude hodně velká. Radim umí s hlasem neuvěřitelné věci a já jsem za něho šťastný jak vlaštovka, navíc je to můj nejlepší kamarád, takže se mi s ním pracuje skvěle. Já mám osobně tenhle typ zpěvu hrozně rád proto, že tolik jakoby nevyčnívá, že je součástí hudby. Nezní to pak potom jako hudba + zpěv, ale jako celek. Čistý zpěv bude, ale jen občas. Nové věci jsou mnohem temnější a tvrdší, mnohem více o atmosféře. A k tomu se Radimovo hlasisko hodí perfektně.

Přestože mně tvrdost a agresivita nahrávek zaimponovala, nebojíš se tak trochu, že přijdete o některé fandy?
Přijdeme, o tom ani nepochybuju... A já to chápu, hráli jsme power metal a teď to je takový death s prvky thrashe i blacku, navíc hodně lidí nemá growling rádo. Ale s tím nemůžeme nic dělat, nikdo ode mě nemůže čekat, že budu skládat věci jako dřív, jenom abych se lidem zavděčil - takhle nefunguju a snad nikdy nebudu. Tím nechci znít nějak arogantně vůči starým fanouškům, já to takhle prostě neumím... U nových Mr. Scarecrow bude myslím třeba více než jeden poslech, protože ta hudba je taková plná a člověk jí bude muset dát šanci se vstřebat. Doufám, že většina fanoušků zůstane a že si najdeme nové. Je to vývoj, posunuli jsme se - a podle mě výš. Ale všichni asi souhlasit nebudou.

Co na to spoluhráči? Neprotestovali?:)
Tomáš (bubeník) vůbec ne, ani Kuba (basák). Šimon (klávesák) nadšený moc být nemůže, protože klávesových partů hodně ubylo, ale to bylo nutné... A Bobby (kytarista) kvůli tomu odešel, ale po ne moc dlouhé době se vrátil.

Kterými kapelami jsi byl při tvorbě inspirován? Já osobně z nahrávek slyším Slayer, My Dying Bride,…
Hehe:) Asi vším co mi přišlo v poslední době pod ucho... Slayer mám rád, My Dying Bride zbožňuju... Do jisté míry mě ale asi inspiruje všechno, co rád poslouchám - od deathu, blacku až po avant-gardně metalové záležitosti a současnou klasiku a podobně...

Nahrávku vydáte vlastním nákladem nebo se budete snažit zabydlet se pod křídly nějaké firmy?
Počítám, že vlastním nákladem... Asi se pokusíme nějaké firmy zkontaktovat, ale čert ví jestli budou mít zájem.

Celý debut jste po čase umístili na bandzone a na své webové stránky. Proč to?
Prodali jsme už všechna alba, která jsme si nechali vylisovat, navíc těžko říct jestli by je někdo chtěl dále kupovat, když už budeme hrát něco jiného.

Kromě mateřské kapely Mr. Scarecrow jsi před časem rozjel projekt The Mercy Seat, který má v dokonce podtitulu „metalová opera“. Můžeš přiblížit co tě vedlo k tomu, udělat si bokovku?
"The Mercy Seat - No Leaf Clover" jsem si udělal v únoru 2009, celé jsem to složil, napsal a demo nahrál během jednoho týdne, každý den jsem nad tím strávil 10-12 hodin... Měl jsem nějaké problémy, tak jsem se z toho pokusil vypsat:) Je to něco jiného než Mr. Scarecrow, možná blíže starší tvorbě, ale i tak něco jiného, není to power metal jako třeba Avantasia a podobné věci... Co se týče obsazení, šli do toho projektu se mnou z kapely i Tomáš, Kuba i Radim, ještě jsem tam naverboval svého kamaráda Vojtu Koubka na španělku (je tam i jedna jeho písnička). A zpívat ještě budou Pavel Valášek a Táňa Antošová. Teď nevím jestli říct i něco o příběhu nebo radši ne, aby ten rozhovor nebyl moc dlouhý :D

No myslím, že bychom neměli prozradit všechno:) Nicméně chápu dobře, že album bude obsahovat nějaký kompaktní příběh?
Bude, bude:) Ten přiběh je takový trošičku depresivní - já totiž rád píšu o snílcích, protože sny můžou být krásné, ale potíž je v tom, že realita je vždycky ošklivější a proto jsou tak zranitelní... ale konec je takový do smutna nesmutna, záleží na tom, jak se to vezme... Jsou tam čtyři role a sbor a jsem docela zvědavý, jak to bude fungovat naživo. Vůbec taky netuším, jak ten projekt lidi přijmou, narozdíl od Mr. Scarecrow bude u The Mercy Seat zase problém kvůli tomu, že ta hudba je naopak hodně jednoduchá a netuším, kolik lidí pochopí, co je za tou jednoduchostí. Proto mám třeba rád Yanna Tiersena - on skládá strašně jednoduché věci, ale má to kouzlo. Ono by se tam dalo nacpat plno dalších nástrojů a kdesi cosi, ale to by těm písničkám ublížilo. Napsat jednoduchou skladbu může být stejně těžké jako napsat složitou.

Plánuješ i s tímhle projektem nějaké koncerty?
Určitě, moc bych rád. Ale bude to hodně těžké, tolik lidu na jednom pódiu...

Díky za rozhovor.

Stránky kapely: www.mrscarecrow.wz.cz
Autor článku: Kube  Související články:  Komentáře:

7. 11. 2009 16:50
:-)))
1. 11. 2009 18:58
Kozel:pane Kozelský..tak husička Ester???Vy arogantní,důležitý..trotle!!!Co to tady pořád melete!!Pravda zvítězí..asi zastánce Tublatan....či co..už brzo,to teda jó,je vidět že tady máte plno nadšenců kteří stojí za Váma s tou Vaší pravdou!,melete tady o nějakém profilu,zkus te si laskavě přečíst ten svůj co tam Vy píšete..já..já..já a zase já...a pak možná ti druzí..husičko.Jste kupa hov..co si nevidí do huby!!
1. 11. 2009 15:12
A co je ta tajemná pravda? Hodláš vést soudní spor o svůj hlas nebo se jen nemůžeš dočkat, až kritika strhá novou desku?
1. 11. 2009 13:25
..a mislím si že po tom co je na MÉM profilu ti může být celkem ukradené,tak jako mi co je na TVÉM.
1. 11. 2009 13:10
Kozel:
Nic osobního,ale piš si co chceš,misli si co chceš,dělej co chceš.....mi je to buřt!!
1. 11. 2009 12:22
Pro Tomáše Červeného:
Tvoji gratulaci k narození mého syna nepřijímám a vracím ti ji zpět. Protože až pak jsem se podíval na tvoje necdhutné fotky, které propaguješ na svém profilu na Bandzone a ještě si z toho děláš prdel! Můj názor na tebe radši nechtěj znát! Ať si ho udělá každý sám!
A ty to tady Kube nezapomeň potom všechno smazat, až se pravda ukáže. Tak jako to udělali Mr. Scarecrow na svých stránkách.
PS: Jděte všichni k čertu!
1. 11. 2009 12:01
Proč mají Mr Scarecrow na band zone zveřejněny všechny skladby nazpívané mnou, když se jim to teda tak nelíbí? Každý kdo si podrobně neprohlídne ten profil až do konce, si musí myslet, že to zpívá R. Korbel a né já! A asi by jste si měli znovu přečíst ty recenze aby jste si připomněli co a kdo je doménou na CD.
Já jsem teď jen přesvědčen o tom, že jsem bohužel hodil perly sviním. Ale rozhodně se těma sviněma nenechám rozdupat!
Kube: Dosud jsem si jen myslel že jsi pitomec. Teď už to ale vím. :-)
A taky se tu dál odmítám bavit s nepředstavenýma nýmandama jako jsou Motyka Mattock a husička Ester!
Pravda zvítězí!!!!!!!!!!! :-))))) Už brzo!
29. 10. 2009 17:07
Kozel: Tvůj slovní průjem okořeněný tunou vykřičníků tomu nenasvědčuje.
29. 10. 2009 16:49
Kozel
Tak Vy jste v klidu:celkem jste nás tímto všechny pobavil..a pořád říkáte že se do Vás někdo naváží:opravdu a kdo ??,a skočit ze skály..hm hm..hodně dobré,jak říkám krmič hadů!!!Vy už by jste je měl laskavě nechat v klidu a na pokoji!!Zajímají nás názory kapely Mr.Sca...a co nového a ne ty Vaše,obzvláště když už nemáte s nimi nic společného.Pište si na svůj profil,tam si určitě své nadšence najdete,ale tady není na ty vaše kidy(alespon mluvím sama za sebe)zvědavý!!!!!
29. 10. 2009 16:13
Mattock
A já jsem snad někde tvrdil, že umím anglicky? A podle tebe kdo neumí anglicky, tak nemá rozum? :-))) Vem si tu kytaru kolem krku, Esterku za ruku a skočte spolu ze skály! :-))) A vidíš, ani slovo nedržíš! Píšeš že se mnou končíš a stejně se do mě budeš furt navážet :-))) Jen si posluž!
Kube:
Já jsem naprosto v klidu. Na to vem jed!
28. 10. 2009 22:28
Tak to zase zklidníme, hej?
28. 10. 2009 19:07
Kozel:
Nerad bych aby se jmenovala stejně jako ty, je to dobrá kytara... Být pořád stejný ještě neznamená mít rozum... To nebylo o výslovnosti (žvýkat se naučí každý vůl) ale o znalosti... A jak tak koukám, musím ti volně přeložit i svůj poslední vzkaz z minula - končím s tebou...
28. 10. 2009 11:33
Kozel:Matěj řěk,Matěj udělal,matěj naučil,Matěj......,a zadek si utíráte sám???
28. 10. 2009 11:30
Kzel:
blá,blá,blá.....Já jsem si založil,kecy,krmič hadů.Táhněte si za tou svoji slavnou potapanou Metalli....(poslední dobou o o ní abnormální zájem!!)Tady na ty Vaše kidy už není nikdo zvědavý!!!
28. 10. 2009 08:40
Mattock:
No tak nejsi jejich otec no! Za to máš stejně najivní a hloupé kecy jako on, tak se nediv, že jsem si to musel myslet!
O jaké závisti to tu furt jako melete? Co mám já komu jako závidět? Mám svoji kapelu, kterou jsem si poskládal sám. Né takovou, do které jsem přijal prosebné pozvání, ze kterého se málem posrali. Ale nebyl jsem to já, který v ní najednou otočil o 180 stupňů a z nadšení se stala nenávist. Já jsem byl a budu pořád stejný ty Pako! A angl.výslovnost mě učil sám Mates a ten s ní byl spokojený, pokud mi zase nelhal do očí!
A na další svoji kytaru si napiš třeba LOPATA ty Troubo!!!!
23. 10. 2009 15:35
OdpověĎ ale nepadla, že?
22. 10. 2009 20:23
Dostals mě, bez tebe si Mr.Scarecrow ani neškrtne, nechováš se jako závistivé hovado, Radim zpívá v ukázkách z opery a Matti je dokonce můj syn (Jakub ne? Podle stránek jsou dvojčata)... a měl jsem ho(je) podle tebe v 11-ti?... Gratulace! Tvé dedukce jsou stejně neskutečné jako ty sám... Věštění ti moc nejde, angličtina zoufalá -> Mattock = motyka (nápis na mé první kytaře ty vědmo), no a ty počty... :-(
Rozumně komunikovat se dá jen s někým kdo má alespoň trochu soudnosti... Takže pass...
22. 10. 2009 16:25
oprava...slizoun
22. 10. 2009 16:22
Zbynda:máte pravdu..je mimoň a asi neumí číst..či uvažovat??Asi to druhé!!!Mr.Sca...se bude muset smířit s tím co napíšou...že bude mlet stále dokola!!!..i za cenu že si ho nevšímáte,nejmenujete atd..je to slis!!!
22. 10. 2009 16:01
Kozel....jste ubohý,Vás raději přehlížet!!!!
Staráte se o všechny jen ne sám o sebe mistře světa.Opravdu asi nemá smysl mu odepisovat...protože bude pořád prudit!!
22. 10. 2009 14:50
Mattock, neboli Mattiho otěcko :-)
Hmmm. Tatínek se snaží zachránit svému synáčkovi čistý štít. :-))) Jak dojemné! :-)
Jablko nepadá daleko od stromu, takže to máš marné!!!
Zbynda:
Snad si nemyslíš, že by Mates v nějakém rozhovoru zmíňoval svoje špatné stránky!!!
A Kube!
Já se Ti nedivím, že se tady Matesa snažíš zastat. Já jsem mu to jeho kamarádství žral dva roky, než se ukázal v těch svých pravých barvách, které v sobě tak úspěšně dokáže skrývat!!!!
To jeho schvástání bych přirovnal, jako že se mu teprve chce srát, ale už všude vypráví jak to všechno krásně spláchnul!!! :-)))
20. 10. 2009 22:14
oj, skladbolist se nevešel, stejně je na stránkách :)

Mattock: nene, má nový textík, aby zapadal do konceptu alba :) A samozřejmě i hudebně a hlavně zpěvově je jiná než minulých "30 Silver Pieces"
20. 10. 2009 22:11
Kozel: To je milé... Ty mi nejdřív vyhrožuješ, pak stále pomlouváš kapelu (a cokoliv s ní spojené, ba i nespojené) i když s ní už rok nemáš nic společného a budeš říkat něco o podpásovkách...
Tak tedy jdi do prdele. Jestli jsem si díky tobě něco do života odnesl, tak je to jaký nebýt. Ne že by se to nehodilo...
Na věci co tady napíšeš už reagovat nebudu, protože to stejně nemá cenu... Vždycky ti vyvrátím co řekneš a stejně nic. A stejně jsem si už kdysi řekl že se zlýma se bavit nebudu.
Pro ty, co taky pochybují o Radimových kvalitách - přijďte se podívat na koncert nebo si poslechněte nové CD, ať víte že vůbec není proč.

Ale když napíše někdo jiný, samozřejmě rád odpovím :)

Pro ostatní: jak je na stránkách, od začátku listopadu nahráváme ve studiu Jana Petříka :) Cedélko se bude jmenovat "Change the Channel" a bude mít takovýto skladbolist:
Kdo má rád tvrdou a temnou hudbu s pekelným zpěvem, snad se zalíbíme :)
20. 10. 2009 21:51
Tak to tady sleduju a jediný dojem který z toho mám je že si tu někdo urputně léčí těžký mindrák. Takovou snůšku závisti, dětinských keců a bezmoci aby pohledal, na tebe Kozle nemá ani ten vševědoucí dobytek Hombré z Rockové arény. Jen mám dojem že sis spletl místo - tady to rozhodně není o tobě ale o jiných (chválabohu!!!), promiň, ale obávám se že TVÉ tvé problémy tady absolutně nikoho nezajímají. Na rozdíl od tebe bych se rád o tom co chystají něco víc dozvěděl a místo toho musím číst pořád dokolečka jen tyhle nenávistné žvásty... kritika je dobrá věc, ale to co tu předvádíš s ní stejně nemá nic společného, jen kalíš vodu...

Matti: poslal jsem ti na mail kontakt na jednoho čípka přes vizuální efekty, taky ještě studuje, všechno si přečetl a docela ho to vzalo, možná by stálo za to dát s ním řeč...
Co dělá těch 30 stříbrných na novém cedle? Nostalgie :-)?
20. 10. 2009 20:19
Kozel: oni tobě podpásovku? V rozhovoru jsem nic podpásového na tvou osobu nenašel. A tady v diskusi taky marně hledám...
20. 10. 2009 19:07
Kube:
Bude :-)
20. 10. 2009 19:02
Tak jsem Radima Korbela slyšel zpívat ve Withaut Limit a to je snad ještě horší než ta Opera!! :-))
20. 10. 2009 19:02
A to K.O. teda bude?
20. 10. 2009 18:47
Radim
S Mr. Scarecrow teď už naštěstí nic do činění nemám, ale tenkrát jsem složil všechny zpěvové linky do všech skladeb na CD 30 Silver Pieces a to CD jsem s nima nazpíval! CD na které já jsem dodnes hrdý, kdežto oni ho zatratili!!!
A jestli chceš tak Ti můžu mailem poslat jména mých bývalých přítelkyní, a zeptej se jich na to sám!:-))) Já mám svědomí čisté!
20. 10. 2009 18:37
Kdysi jsem rány pod pás neoplácel, ale nic mi to nepřinášelo. Naopak mi to bralo sebevědomí. Tak jsem ránu pod pás vracel taky ranou pod pás. Bylo to mnohem lepší a sebevědomí mi začlo stoupat. Pak se ale zase našel někdo, kdo ránu pod pás zasadil. Tuhle ránu však vracím stylem K.O., aby si něco podobného už ke mě nikdy nikdo nedovolil!! Obzvlášť mladí nevychovaní Smradi!
A K.O. ještě zdaleka nepadl!!
V hajzlu už jsem Matěji pár krát byl a nemám teď nejmenší důvod se tam vracet! A na tvoje přání už vůbec néé!!!
15. 10. 2009 22:10
Vážený pane superzpěváku Kozelský, který hudbu nedělá z potěšení svého a posluchačů, ale jen ať vydělá peníze a může shazovat ty, kteří se snaží dělat hudbu po svém a tak jak se jim líbí.
Je spousta věcí, které bych chtěl vytknout k tvojim příspěvkům, ale nemám slov, mrzí mě, že i po tak dlouhé době od tvého odchodu máš pořád chuť kazit Matějovi (myslím že jemu hlavně, protože podíl na kapelních věcech je největší právě z Matějovy strany) radost z hudby a to i ostatním z kapely. Prostě si neumím vysvětlit proč člověk, který by už při svém věku mohl mít trochu rozum pořád prudí a vytáčí lidi svými názory na kapelu se kterou už nemá co dočinění.
Napadá mě jestli třeba tvé bývalé přítelkyně zažívají podobný teror, kdy za nimi dolízáš, abys nadával na to co zrovna dělá a abys pošpinil nového přítele co si našla.
Tvé chování mi příjde dětinské, bezcílné, nepochopitelné a nejhorší na tom je, že to dokáže pekelně rozhodit.
Kdyby ses radši šel věnovat svojí metallice, snažil se ať podáš alespoň zlomkem tak dobrý výkon jako Hetfield a kapelu která se ti nelíbí nechal být na pokoji
15. 10. 2009 21:12
a co se týče poslední věty tvého příspěvku... Jdi do hajzlu.
15. 10. 2009 20:53
Kozel: hehe, takže jsi ho neslyšel. Takže opět: mluvíš o něčem o čem nic nevíš, stejně jako o Patkafestu - my nic opravdu nevybírali, my Patkafest nepořádali (nebo snad jo?). Bůh nejsem, ale vím, že nemůžu mluvit o něčem, o čem vím kulový. Ty o tom o čem vůbec nic netušíš mluvíš docela dost, ale pravda se tomu moc říkat nedá...
15. 10. 2009 17:23
Slečna či paní Ester přy hodnocení mozku druhích, nechť prosým začne u svého mozku, jistě je na jejím chitrém mozku co zlepšovad. Nebrat jako urášku, ale jako čystě dobrou radu.
15. 10. 2009 12:56
Jeho mozek běží na úsporný řežim... Výkon minimální ale baterka se drží!!
15. 10. 2009 12:14
kozel
Ga ga ga....Opět pan Kozelský nesklamal,stále ftipný a opět ineligentní,stále bez přehledu,ale naprosto geniálně chitrý!!!,a opět pravdomluvný!!,typovala bych funkce mozku minimálni.
15. 10. 2009 12:10
Kozla nebanovat, bych se pak neměl na čem smát. Jeho neprůstřelné argumenty jsou KVLT.
15. 10. 2009 11:06
Znova pro ty méně bystřejší opakuji. Oni to vstupné nevybírali, protože s tím fesťákem, kromě křestu, neměli nic společného.
Takže zase : Hovno víš...

Jo a pokud se nepletu tak to na te nahravce není radim :D

Jinak děkuji Ester
15. 10. 2009 10:48
Slyšel jsem R. Korbela v tom Mercy Seat. Nevím ale jestli tam zpívá, nebo něco zaklíná v rozsahu 4 tónů!
A ty si Mates jako Bůh, nebo co, že tu chceš předhazovat nějaké práva? Píšu tu právem svým a sděluju tady na rozdíl od Tebe a tvých pohunků pravdu!
Nehrajte si na skromňáčky, když vím, že jste na Patkafestu vybírali vstupné skoro až do konce akce. Proč asi??? A píšu to proto, aby sis konečně uvědomil, že samochvála smrdí!
Ga ga ga:
Já nevím kdo tady píše povídky ze sanatoria? :-))) Že by vzpomínky, nebo touha se tam na nějakou dobz ubytovat? Co Matěji? :-)))
15. 10. 2009 10:31
Vááážněěěě? :-)
14. 10. 2009 23:26
Jak to řekl Voltér? Každý má právo na kydání hnoje. Nebo tak ňák...
14. 10. 2009 23:14
matti
Měli by jste se obrátit na Kube(redaktora)at mu znemožní přístup do Vaších sekcí!!!Protože to už je vážně silné kafe.
14. 10. 2009 23:10
matti
Nemáte zač,vždyt každý průměrně inteligentní člověk,pochopí co je vůbec za člověka pan Roman Kozelský!!,stačí jen pozorně číst.Doufám že mu dokážete že nejste tak podprůměrní jako on..už co se týče inteligence,tak úspěchu v branži.
14. 10. 2009 23:05
Kozel
Milý pane Romane Kozelský...opatrně s tím oslovováním!!!Raději nechutný chraplák,než to Vaše nesmyslné vytí!!Asi máte problém s vaším egem!!,pokud vůbec Víte co to je.Vzhledem tomu že všichni známe Metallicu a známe i Váš zpěv..není žáden důvod si Vás chodit poslouchat:bezpředmětné!!!Leda tak Welcome Home(sanitarium)..vítej doma(ozdravovna)ta je pro Vás na míru!!!Tam s Váma!!!!
14. 10. 2009 13:30
Tak počkej, tohle je už trošku moc, do Radima nemáš nejmenší právo se navážet. Že neumí zpívat čistě? Slyšel ty jsi ho snad někdy? O tom hodně pochybuju. Takže opět: proč se vyjadřuješ ke věcem, o kterých nevíš vůbec nic (projekt, Patkafest, Radim...) ?

Docela jsem nedávno uvažoval, že ze stránek dám pryč ten text "Fuck Yourself!", ale vidím že je stále aktuální, každé slovo v něm.

Ester: díky!
14. 10. 2009 13:10
Ester:
A co jiného by s těma skladbama tím svým nechutným kabátovským chraplákem mohl udělat. Čistě zpívat neumí, to ví i on sám moc dobře. A na tu Metallicu se pak klidně někdy přijeď podívat, a pak si teprve udělej názor, husičko!
14. 10. 2009 09:51
Dobrý den....tohle se už nedá ignorovat!!
Kozel:Tak Radim Korbel by to podle Vás sprznil??!!,a co vy pane Kozelský alias Hetvielde..vy tu Metallicu nesprzníte??,na rozdíl od nich po Vás štěkna Marta kubišová i s tím celým svým štěkacím ancáblem!!Vy si mislíte že budete hrát na Wembley pro 60 000 lidí??..je to fajn jak se tady na někoho tahá stále špína že??,není to už tak náhodou rok po Vašem ukončení s kapelou??,tak proč je tady stále przníte!!!Pokud umím dobře číst tak na rozdíl od Vás jdou opět do studia...a Vy??,tak jak je to s tím štěkáním!!A pokud vím mají stále dost svých nadšenců i bez Vás!!!!Inu co dodat..neděláte ostudu kapele,ale jen SÁM SOBĚ.Patkafest:Skvělá akce.
13. 10. 2009 21:19
Jen upozorňuji, že Patkafest má s kapelou Mr.Scarecrow společného jen jednoho člověka...:)
13. 10. 2009 15:16
Kube: no 2 staré písničky hrát budeme, to jo. Trošičku upravené :)

Kozel: že by je Radim znehodnotil, to se opravdu nikdo bát nemusí. Právě naopak. A mimochodem vždyť ani neznáš ty, kteří ten Patkafest dělali, tak nevím proč se k takovým věcem vůbec vyjadřuješ, když o nich vůbec nic nevíš...
13. 10. 2009 12:56
Kube:
Nechci tvrdit, že jsem nějaký borec zpěvák, ale aby mohli něco z CD hrát, tak by to musel pan Radim Korbel ještě zazpívat! Takže možná je to lepší nehrát vůbec, než by to znehodnotil!
Mates:
Buď rád, že se o vás zatím ještě aspoň někdo zajímá, protože po vás brzo neštěkne už ani pes:-)))
Patkafest pro radost, jó? Boby z toho teda tenkrát zrovna nadšený nebyl. A nejen Boby!
13. 10. 2009 10:21
matti: Já bych vaše starší věci zas tolik nezatracoval, na desce jsou imho 3-4 hodně dobrých věcí, kerý myslim stojí za zahrátí. Konkrétně Vision, Mr.Scarecrow, Hidden..., 30 Silver...
13. 10. 2009 01:33
hehe, no trošku zareaguju :)

Kozel:
Mně vůbec nejde o to, aby tomu rozuměl každý - ani u The Mercy Seat, ani u Mr. Scarecrow. A nikdy nešlo. Méně je většinou více, hloubka je více než povrch. Asi tak.
Když použiju docela účinnou analogii - Strapping Young Lad u nás nebude nikdy poslouchat tolik lidí jako řekněme Madonnu. A kdo z nich je "kvalitnější"? Instrumentálně, vokálně, textařsky, skladatelsky, produkčně... ? Je "hudba" a hudba. Od toho se taky odvíjí návštěvnost - některé koncerty navštěvují masy, jiné posluchači. Složitější hudba je těžší na pochopení, proto není pro všechny.
A většinu starých skladeb jsme doopravdy pohřbili. Upřímně myslím, že máme lepší, proč je tedy hrát - nevidím jediný (!) důvod.
Kažodpádně docela překvapí (i když jak se to vezme), že se o Mr. Scarecrow stále tolik zajímáš.

ad Patkafest - ten festival byla akce pár kluků, kteří se finančně složili a prostě udělali festival. Pro radost, ne pro výdělek. A 130 lidí je na takovou akci dost. Když někomu nejde jen o peníze, neznamená to nic zlého, právě naopak. Já si toho třeba vážím hodně. Proto nějaká "ubohá návštěvnost" - kravina. Takže do mě se klidně navážej, já si to líbit nechám - ale nejsi v jakékoliv pozici, abys mohl kritizovat je.
12. 10. 2009 20:55
Kube
Ahááá, já jsem zapoměl, že unás umí každý anglicky! Ale ledas tak každý dvacátý a ještě blbě :-))).
Russle:
Já myslím že kvalita a návštěvnost spolu souvisí, a na to že tam hrálo snad 12 kapel, a trvalo to dva dny, tak mi ta návštěvnost 130 lidí , při vlezném skoro zadarmo, příjde hodně ubohá.
A co by tam jako teď Vojta s nima zpíval, když hrajou death a staré skladby už vlastně pohřbili, a na živo už je nikdo asi neuslyší? Chrlíš bludy!!!
11. 10. 2009 01:14
Kdo říkal co o ději? Ten je snad v textu dostatečně přítomen ne?:) Nevzpomínám si, že by taková Avantasia měla na pódiu nějaké herecké kreace...
10. 10. 2009 21:53
Kozel: počet platících je nějak spojen s kvalitou koncertu?
10. 10. 2009 21:08
Kozel:
Názorů je naštěstí více druhů a lidí bylo něco přes 130. Takže pro malý fesťáček spokojenost.

No a taky si dej do googlu metalovou operu
10. 10. 2009 17:06
Kube:
Nemám na mysli styl hudby. Mám na mysli, že to nezahrajou najednou na živo a k tomu ještě hrát nějaký děj!!!
Rusel
Já jsem slyšel o Patkafestu už dost názorů, ale ani jeden se nepodobá tomu, jak si ho kapela Mr. Scarecrow sama vychválila na svých stránkách!!!. Kolik tam bylo těch platících lidí? 80? :-)) To je fakt síla! :-)))
7. 10. 2009 17:49
Tvl, Kozle Kozle ty z toho fakt budeš žít pěkně dlouho. :D Ale tak aspoň je sranda :))

matos: Koukej udělat nějaký bonus s Vojtou Šimoníkem, nedávno odpověděl v jednom rozhovoru, že ten křest byl fajn a pokud by byla nabídka, tak by rád zopakoval ;)
6. 10. 2009 22:54
Kozlíku, už podruhé. Není opera jako opera. Nebo myslíš, že dojde-li na pódiovou prezentaci, budou pět barokní sopranistky v dlouhých róbách? Opera nemusí být nutně opera jako metal nemusí být nutně imperfektum třetí osoby-maskulina. Ty uže panimáješ?
6. 10. 2009 17:16
Kozel: Blahopřeju, tohle je určitě sen každého mladého skladatele :-)))

Matti: Není nad "dobrou radu" od "profesionála", že? No nic, nevím sice jak dobrý je zbytek, ale ty dva nové kousky se ti prostě povedly, stáhnul jsem si je a pustil to do hlavy pár lidem co už si taky koupili vaše cedlo a mám vám vyřídit že tohle tedy berou a fandí vašemu úsilí. Pravda, není jich sice zrovna sto ale na druhou stranu zase přísahají že nejsou vaši příbuzní a navíc jednoznačně poznali rozdíl mezi kapelou a projektem :-))) Co víc chtít? Makejte na tom, chlapi!!!
5. 10. 2009 17:33
A není kaluž jako kaluž!
Já si radši zahraju Metallicu aspoň před 100 lidma, a ještě za to dostanem zaplaceno, než abych hrál pro 20 lidí, z nichž jedna polovička je vaše rodina a druhá polovička jsou ostatní spoluučinkující kapely! A ve finále ještě ze svojeho zaplatit zvukaře! No páráda. To by mě fakt už nebavilo. :-)))
5. 10. 2009 16:58
Mates, asi jsi mě špatně pochopil. Já nekritizuju a nikdy jsem nekritizoval tvoje skladby. Ale to spojení těch skladeb s operou si jaksi nedovedu představit a myslím, že je to technicky náročné i pro profíky a těma se myslím sami necítíte.
Mít tvoje roky a tvůj volný čas, tak bych taky skládal chytráku!
3. 10. 2009 22:19
Kozel: Až něco složíš/napíšeš, pak si možná budeme moct něco říct o padání na zem. Raději bez padáku než se dole plácat v kaluži, kór ještě cizí. Hraní v předělávkokapelách není umění, i když věřím že Metallica revival bude mít úspěch - ale tím se kvalita nikdy neměřila.
Ale každýmu co jeho jest (nebo na co stačí).
3. 10. 2009 16:30
Obávám se, že "opera" nebylo myšleno doslovně:)
3. 10. 2009 14:17
Jen aby se Ti pak otevřel padák, až poletíš dolů na zem :-) !!!
Nejdřív opera, pak libretto, a nakonec z toho nebude ani nedělní chvilka poezie :-)
Mattocku nevím o jaké bombě to tu mluvíš? Snad nemáš na mysli ty jejich dvě ukázky? Podle mě děsný průser! Ty asi ani netušíš kolik práce je jenom s divadlem, natož pak s operou! Navíc v angličtině u nás nemá šanci. Budíííčéééék hoši!!! :-)))
25. 9. 2009 10:56
Díky :)
Zatím první naplánovaný koncert bude 20.11. v ostravském Marleyi a jojo, je to ono :) Země mě nějak neláká.
Vizuálno by mělo být, ony celé ty koncerty budou takové docela nekonvenční - projekce, pravděpodobně i libretta (aby lidi lépe věděli o co jde, on ten příběh není zrovna nejobyčejnější) a tak... Bude to zajímavý :)
23. 9. 2009 10:16
Zdarec Matěji, jsem rád že se vracíte a přeji úspěch. Kdy to na nás vybalíte? Nedávno jsem cosi slyšel - 9-11 a Neon Sun - je to to co si myslím že to je? Jestli jo tak ser na Houston a lítej dál :-)na Zemi už je stejně plno...
P.S.: Ta opera... docela hustý... Držím palce! - neplánujete k ní nějaké vizuálno?
20. 9. 2009 11:35
Matěji, probuď se už konečně a vrať se zpátky na zem! Život není sen! Držím Ti palce.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist