Stríbrné prívesky na Darkont.cz
24. 4. 2013

Mudhole & Underdose - Dose of Mud (split CD)

Dvě mladé grungeové kapely ze Slovenska natočily 2CD splitko, udělaly mu pořádně vydařenou grafiku, zabalily ho a potom ho poslaly ke zrecenzování do Rockmagu. Tak ideme na to!

Underdose a Mudhole. Tato jména nejspíše nikomu z vás nic moc neříkají, ale vězte, že to je sakra velká škoda. Tyto kapely si asi nevšimly, že grunge už je nějaký pátek po smrti a snaží se šířit jeho slávu dál. Dokonce teď jedou i společné turné, které nese stejný název, jako jejich společné album: Dose of Mud.

Jedná se o 2CD a každá skupina na něj přispěla šesti skladbami. Jak už je psáno v úvodu, celé je to zabaleno v perfektním obalu, který má jenom jednu vadu. Chybí mu booklet s texty, který by se docela hodil.

Nejprve si vemme na paškál kapelu Mudhole. Jejich hudba je mixem syrového grunge se špetkou metalové tvrdosti, což zní kupodivu sakra moderně. Tohle je něco jinýho, než MTV garáž Kurta Cobaina. I když hned první skladba Old Dog’s Habbit jako by vypadla z hlavy (hahaha) aberdeenského hezouna a jeho kapely.

Jejich set jsem si pustil několikrát za sebou a musím přiznat, že mě opravdu dostal. Nasazení kapely a hlavně široká paleta hudebních poloh z nich dělají opravdu vydařenou záležitost. Perličkou je také délka písní, která dosahuje v případě skladby KO až osmi minut.

Po úspěchu první části jsem se dost těšil na část druhou a rozhodně jsem nebyl zklamán. Styl se moc neliší od Mudhole a je vidět, že tyhle kapely se opravdu hledaly. Taky při poslechu Underdose si člověk připomene velikány žánru, ale ty kapela nevykrádá.

Ani zde to není čistý grunge, ale po poslechu takové Playground toho nemůže nikdo litovat. Každá sekunda obsahuje garážový feeling a energii. Občas zaslechnete zvuky, které spolu zrovna dvakrát neladí, ale o to jde. Tohle není hudba z MacDonaldu, kterou tři minuty smažíte, hezky zabalíte a minutu jíte. Tohle je hudba, kterou si musíte zabalit sami, ale o to déle si ji budete vychutnávat.

Proto se není čemu divit, že obě kapely byly nominované na Radio_Head Awards v kategorie Nováček roku. Žádná z nich sice nevyhrála, ale možná je to nakonec dobře, protože kdyby měla vyhrát jedna, musela by vyhrát i druhá. Skóre tohoto splitka je totiž 1:1. Obě kapely se předvedly v tom nejlepším světle a doufám, že jím brzy přijedou osvítit i náš rybníček.

Pozn.: Desku si můžete poslechnout npř. zde: http://mudhole-underdose.bandcamp.com/


Interpret:Mudhole & Underdose
Album:Dose of Mud
Počet stop:7+6
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist