Stríbrné prívesky na Darkont.cz
24. 6. 2017

My Pusle - Vysaj

Nenápadná kapela MY PULSE z Valašských Příkazů je hodně zajímavej úkaz na naší scéně. Kapela, o které není moc slyšet, ale vidět jste ji mohli třeba na Metalfestu 2017 v Plzni kde u nich hostoval Martin „Marthus“ Škaroupka (CRADLE OF FILTH, TITANIC). Hodně zajímavé. Kapela, která hraje nápaditou a šlapající hudbu. Hodně, hodně zajímavé.

Kluci sami sebe škatulkují do oddělení crossover metal a i když je to teď velmi frekventovaná škatulka plně odpovídá hudební náplni jejich nahrávky. Deska je zvukově a hráčsky na velmi vysoké úrovni. Studia UnArt kde se nahrávalo a studio Šopa, kde proběhl finální mastering, odvedla vynikající práci. Je vidět, že kapela zainvestovala spíše do zvuku a proto nepřekvapí strohý booklet. Za tuto nahrávku stejně hlavně mluví hudba. Hlavním poznávacím znamením je zpěvák kapely Antonín Čížek. Jeho hlas je výborně syrový, přirozeně melodický a všechny pasáže mu věříte. Další znamení jsou kytary. Podladěné, riffující mašinérie, která válcuje vše před sebou.

Hned otvírák Drž se mě, Vás svoji melodickou sílou vtáhne a nepustí. Perfektně hutné riffy a drtící rytmika. Hned následující Vysaj s velmi nejednoznačnou melodikou, kterou si ale budete o to více broukat a držet v hlavě. Druhým poznávacím znamením je textová náplň desky. Texty jsou vedené v rodném jazyce a mají nějaké poselství. Dokáží ve Vás vzbudit emoce a nutnost o některých replikách hodně přemýšlet jiné ve Vás vzbudí úsměv.

Thrashově načichlá Stroj je pneumatické kladivo pumpující a devastující. Vynikající refrén, který opět delší dobu nedostanete z hlavy.

MY PULSE, se nebojí ani využití elektronických prvků a naplňují tak svoji škatulku crossover. Opět musím vyzdvihnout práci kytar. Neustále drobné vyhrávky a kudrlinky, které neuvěřitelně obohacují celou nahrávku.

Mezi další výborné skladby musíme určitě zařadit Hru s osudem, která má trochu temnější podtóny, a nebo opět rázně přitvrzenou Loď.

K nejlepším skladbám celé nahrávky jednoznačně patří, ostrá, Žij naplno, která jakoby shrnuje celou tvorbu kapely a představuje všechny vynikající částečky jejich hudby v jednom. Naopak závěr desky obstarává skladba Jako vůl. Z této písně na mě jednoznačně vykoukla nová tvorba ARAKAINU a nebo DYMYTRY. Možná až moc. V porovnání s předchozím materiálem si ji mohli kluci odpustit.

MY PULSE mě rozhodně velmi mile překvapili, a i když co se týká vlastní originality, tak slavné to moc není. Na straně druhé, kluci jsou vyhraní muzikanti a na nahrávce je to znát. Písně mají svoji duši a vše co tam je tam prostě má být. Každá nota nahraná na této desce má svůj smysl a význam.

Rozhodně si poslechněte a zajděte na jejich koncert. Tuhle lahev Vysajete „aj, cvaj“Interpret:MY PULSE
Album:Vysaj
Počet stop:9
Délka:37:00
Seznam skladeb:1. Drž se mě
2. Vysaj
3. Stroj
4. Hra s osudem
5. Najdi pravdu
6. Chci zpět
7. Loď
8. Žij na plno
9. Jako vůl


Autor článku: Jan "Johny" Havlíček


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Konec Rockmagu?
(30. 11. 2017 - 17:12)
Rozhovor s Jarkem Filgasem
(27. 11. 2017 - 19:32)
Invader a Headfire Tour 2017
(20. 11. 2017 - 12:11)
Komentáře ke kapelám:
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
D. Rock
(27. 8. 2017 - 10:09)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Autodoc.cz
https://www.AutoDoc.CZ
Nejnovější kapely
Hledáme !
Hledáme redaktory, kteří by měli zájem dělat rozhovory či recenze CD.
kontaktujte nás zde...
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Máte své CD?
Vydala vaše kapela vlastní CD? A chcete aby se o něm vědělo? Pošlete nám ho k recenzi.
Kontaktujte nás!
Antikvariát:
Darkont.cz
Punkshop:
Plastelína:
Odkazy

Hudební inzerce
TOPlist