Stríbrné prívesky na Darkont.cz
15. 1. 2013

N.V.Ú. - 25 let punku bez přestávky

Královehradečtí punkoví harcovníci N.V.Ú. slaví 25 let na scéně a rozhodli se toto výročí oslavit vydáním dokumentárního DVD, které rekapituluje jejich dosavadní kariéru.

Při prvních zprávách o DVDčku muselo zaplesat srdce každého punkáče. N.V.Ú. mají konečně natočený nějaký živák? Bohužel ale srdce doplesají při zjištění, že hlavním centrem placky je hodinový dokument, který doplňují ještě čtyři videoklipy a nějaké ty archivní (a tudíž skoro neposlouchatelné) nahrávky z doby dávné i nedávné.

Dokument by mohl být klidně i trošku svižnější (musela se kapele pokládat npř. otázka ohledně jejich oblíbeného jídla) a vtipnější. Projde se v něm celá historie kapely od punkového pravěku v době, která této hudbě zrovna dvakrát nepřála, až po současnost. Kromě současné sestavy jsou ve filmu zpovídáni i bývalí členové kapely, což nelze než ocenit.

Zajímavý je styl pokládání otázek. Ty totiž nejsou nikdy řečeny ani napsány a kapela na ně rovnou odpovídá, takže někdy přijdete na otázku až při druhé nebo třetí odpovědi.

Celý dokument je doplněn o ukázky ze zmiňovaných archivních záběrů, které s vyprávěním souvisí. Po zkouknutí dokumentu se můžete pokochat čtyřmi videoklipy (jeden pochází z dílny kapely Radioactive Danger, ve které dříve bubnoval Jiřýček) a nebo rozsáhlým archivem.

Kapela píše, že se jedná o “povinnou četbu nejen pro vyznavače punku” a já musím souhlasit. Jedná se o zpověď jedné z našich nejdéle hrajících punkových kapel. Její příběh opravdu zaznamenáníhodný je a pokud nejste zrovna dobrý čtenář a tudíž s vámi vydání knižní biografie kapely s názvem Z celejch Beatles mám nejradši Napalm Death ani nehnulo, můžete to teď napravit koupí dokumentu.


Interpret:N.V.Ú.
Album:25 let punku bez přestávky
Rok vydání:2012
Vydavatelství:Papagájův Hlasatel Records


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist