23. 9. 2007

Najzar – Tula

Beskydská skupina Najzar učinila do své diskografie první výraznější zářez deskou Tula, která se zejména díky své nenáročnosti na poslouchání stává jednoduše hudbou pro každou volnou chvíli a zajistí příjemnou relaxaci.

Beskydská skupina Najzar učinila do své diskografie první výraznější zářez deskou Tula, která se zejména díky své nenáročnosti na poslouchání stává jednoduše hudbou pro každou volnou chvíli a zajistí příjemnou relaxaci.

Najzar dost možná nejsou v souvislosti s hudebními periferiemi pojmem nijak zvlášť známým, přesto však vězte, že jejich aktuální počin s názvem Tula nabízí převážně poklidnou hudbu, jež dokáže dobře působit jako balzám pro odpočinek. Už booklet (mimochodem zajímavě zpracovaný) napovídá leccos o tom, že nebudeme vystaveni nějakým drsnějším a tvrdším písním. Hlavní slovo má převážně decentním způsobem zkombinovaná směska jemné akustické kytary s lehoulinkým rejstříkem klávesových motivů, které většinou vyruší z jejich soužití až klasický výlet elektriky využívané zejména k sólovým partům. Jinak se jednotlivé skladby pohybují v mezích středního tempa, přičemž zrychlení přichází čistě sporadicky, a tak třeba právě sedmá „Námořnická“ bude patřit k mým favoritům, jelikož díky razantnějšímu náběhu na vrcholící refrén obzvláštní klidnou atmosféru alba.

Spokojenosti dostojí příznivci zajímavých textových náplní, protože v případě Najzar mají Davidem Stypkou zpívané řádky díky svým životním tématikám neodkladnou potřebu nutit posluchače k přemýšlení a rozhodně ne všechny verše odkryjí svůj pravý význam hned napoprvé.

Máte tak možnost dát volný průchod vašim fantaziím, což je skutečnost, jež by se mohla těšit velice dobré odezvě ze strany poslouchajících. Vokál sice nenabízí nějaké extra originální vyznění, avšak do zmíněného hudebního podkreslení pasuje velice dobře, přičemž nenabývá tendence sklouzávání k nudnému projevu. Pozornost si také zaslouží videoklip k reprezentativní skladbě Osudová, na něhož naleznete odkaz na stránkách kapely.

Beskydští Najzar tedy určitě nepřimíchají do hudebního ranku žádnou výraznou ingredienci, přesto ukazují i jinou, ne zase tak vídanou tvář tuzemské scény. Tula může být pěkným, nenáročným zpestřením posluchačova volného času, což jistě mnozí uvítají.


Interpret:Najzar
Album:Tula
Sestava:David Stypka - kytary, zpěv
Tomáš Březina - besy, vokály
Roman Žáček - bicí, perkuse
Marek Hlosta: klávesy, hammondky, perkuse
Počet stop:11
Délka:45:29
Rok vydání:2007
Vydavatelství:Nahráno ve studiu Kročkov
Seznam skladeb:1. Abú Jabí
2. Osudová
3. Bůh Bo
4. Víří vodou
5. Svítalo
6. Jonáš
7. Námořnická
8. Jen aby
9. Uražený
10. Bláto
11. V sadu hoří


Autor článku: Jan Stanislav

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist