Stríbrné prívesky na Darkont.cz
21. 6. 2012

Napalmed – EP

Řekněme si to na rovinu – Napalmed je hudba pro hlukové fajnšmekry. Jak se říká, buď ber nebo nech ležet. Dnes začátkem června je tomu přesně dvacet let, co jsem slavil své 18 narozeniny a jako místo své oslavy jsem zvolil tehdy relativně nový klub Divadlo Pod Lampou a koncert skupin Sonic Violence a Pitchshifter, které tam přijely jako náhrada za jiné kapely.

Druhá jmenovaná tam zrovna křtila svou desku Industrial a já si tehdy, vlastně náhodou, celý styl zamiloval. Ovšem tam kde tyto dvě industriální smečky tehdy končily, tam Napalmed v čele s Radkem Kopelem jaksi začínají a možná ještě na míle daleko. Industriální/noise hluk v její nejsurovější zachytitelné podobě. EP nabízí celkem čtyři tracky hlukové koupele, kdy si svůj mozek provětráte opravdu dokonale. Po konci poslechu posbírejte zbytky mozku po podlaze a složte po jednotlivých molekulách zpět, protože při poslechu tohohle nářezu se tomu jen těžko vyhnete.

Pro někoho vrchol šílenství, pro někoho vrchol nirvány. Až mi přestane hučet v hlavě, tak se pokusím si nahrávku pustit ještě jednou. Zjišťuji, že se asi noise/hlukovým fandou nestanu. Na druhou stranu oceňuji a respektuji tento druh hudby. O tom s kým vším Napalmed páchali různé kolaborace si přečtěte na jejich stránkách. Zkrátka Radek a jeho Napalmed jsou i světově uznávanou smečkou. Pro fandy naprostá nutnost do sbírky a ti ostatní bez předešlých zkušeností si napřed radši poslechněte ukázku. Je to určitě zajímavý směr a styl.

Ovšem pozor…na EP jsou ještě takové smečky tři, Paregorik, Atarasy a Wormhead. Každá kapela si tedy ukrojí část z celkem asi dvanácti minut noise- hluku. Přiznávám na rovinu, nejsem takový znalec tohoto stylu, abych byl schopen nějakého hlubšího rozboru nahrávky. Ostatní kapely neznám vůbec a tak nemůžu porovnávat nějaký vývoj u těchto kapel. Jsem totiž rád, že jsem ten kobercový nálet vůbec přežil ve zdraví i druhý poslech a docela se těším na další nahrávku.http://www.napalmed.cz/
Autor článku: Pigeon  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist