Stríbrné prívesky na Darkont.cz
29. 8. 2011

Narttu - Letíme jako šílený

Kapela Narttu letos vydala svou první desku. Je na ní 13 fláků, její poslech vám zabere 76 minut a recenzi na ní najdete právě zde.

Nejprve bych si dovolil trochu dějepisu: poprvé jsem se s touto skupinou setkal na plakátu ke koncertu z letošního dvojturné Škworu a Harleje. Kolem onoho plakátu jsem chodil každý den a pořád jsem měl pocit, že jde o nějakou metalovou kapelu. Až po třech týdnech jsem se odhodlal a našel jsem si Narttu na bandzounu a tam na mě čekalo něco, co jsem tam mohl čekat, kdybych si název kapely pořádně přečetl…

Tak, krátký výlet do historie máme za sebou a můžeme se zvesela vrhnout na desku. Za pěkně zpracovaným obalem se skrývá skoro 76 minut (přesněji 75 minut a 59 sekund) muziky, kterou tvoří tři kajtry, basa, bicí a občas také klávesy. Pro nematematiky: soubor má šest členů.

Pokud někdo z mého historického úvodníku pořád není moudrý, musím zde uvést, že většina písní je o lásce. Takže teď, když od recenze odpadly i poslední zbytky metalistů, se můžeme pustit dál.

Celé album se natáčelo v Dodovo Haciendě, ze které málokdy vyleze něco špatného. Ani toto album není žádný hudební propadák. Hudebně je na tom velmi dobře zvládnutá věc. Jsou tu rychlé songy, které střídají pomalejší ploužáky, jako třeba (skoro) sedmiminutové Vrány nebo podobně dlouhé Ztracené srdce.

Jsou tu ale také vyloženě špatné kroky, jako třeba Bramborák. To je, dle mého názoru, píseň, která desce jen škodí (text hier-http://www.narttu.cz/news/bramborak). Jinak mě ještě zarazila píseň Na křídlech draků, protože song o dracích a jejich době se mezi ostatní písně tak trochu nehodí.

Zato flák Invaze, podle jejíhož refrénu je deska pojmenovaná, se na desku hodí velmi dobře. Je to nejlepší píseň celého alba a je si toho vědoma také kapela, protože jediný text, který v bookletu najdete, je právě k této písni. Letíme jako šílený by mělo z mého pohledu takových 69%.


Interpret:Narttu
Album:Letíme jako šílený
Počet stop:13
Délka:75 minut 59 vteřin
Rok vydání:2011


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist