1. 6. 2017

Nazgul - sluha temného pána Saurona přichází

Nazgul nejsou žádný ořezávátka a nezdárkové, ale rockovýma podii ostřílení muzikanti. Vyčet kapel, v nichž působili její členové, by nám asi chvíli trval, tak jen ve zkratce: Železná neděle, Corona D epo, Chlejf, Despekt a další. S Richardem Heroutem dnes na Rockmagu o Nazgulu.


Ahoj Richarde. že by jsme klasicky začli od Železné Neděle? I když to asi nebude první kapela v které jsi se objevil?

Ahoj Zdenku. Máš pravdu, hrál jsem v různých kapelách ale je faktem, že Železná Neděle byla kapela, kde jsem prožil nejlepší 2 roky (1989 – 1991) svého muzikantského života. Poznal jsem fůru skvělých lidí, točili jsme u Radima Pařízka, byli jsme v rádiích, v časopisech…v té době byla dle mého názoru Železná Neděle ve skvělé formě. Navíc, začali jsme koncertovat pár měsíců po revoluci...najednou všechno šlo, byl hlad po muzice, nebyly žádné zákazy nebo příkazy…prostě skvělá doba. :)


 

Co tě pobídlo nebo spíš donutilo, že jsi dal do hromady úplně novou kapelu v dnešní době comebacků bych čekal, že spíš oprášíš Železnou neděli?

Měl jsem dlouholetou nedobrovolnou pauzu, ale v roce 2015 jsem se pevně rozhodl, že na „stará kolena“ chci ještě vzít kytaru do ruky a mít ten skvělej pocit hrát pro lidi. Jo, napadla mě ta myšlenka comebacku Železný Neděle a tak jsem o tom dal řeč s Jirkou Roglem (bubeníkem, kapelníkem Ž.N.). No, nedohodli jsme se…to se stává :). Takže nakonec jsme došli k tomu, že pokud založím jinou kapelu, tak budu hrát některé věci z dob Železné Neděle, které jsem udělal nebo se na nich podílel. Navíc u těchto skladeb zůstanou i původní texty od Jirky Rogla.

Takže vznikl Nazgul a prozradím, že fanoušci uslyší, podle mého, dvě největší pecky z těch let a to Zlej sen a Tanec v ohni…trošku upravených, oprášených, vylepšených.

 

Proč ten název Nazgul, jsi fanda Tolkena?

Máš pravdu, jsem fanda Tolkiena a natočená trilogie Pána prstenů je skvělé dílo. Nazgul, to je trocha temnoty, síly, energie a tajemna, prostě věci které cítím a mám rád na Heavy Metalu. Hrát H.M. a mít název třeba Propiska nebo Varná konvice??? :) :)

Nazgul je prostě ten správný název :)

 

Dostáváme se k sestavě. Od začátku jsi měl jasno koho chceš v kapele nebo byl problém s obsazením nějakého postu?

Problém byl na všech postech. Najít dobré muzikanty jak hráčsky, tak i lidsky, aby měli podobný pohled na muziku…velký problém. Potkával jsem lidi, kteří už chtěli mít vše připravené, prostě jak na podnosu, pracantů, kteří by přijali mojí vizi bylo pomálu ale nakonec se našli.

Kytarista Luděk Bruštík, bubeník Jarda Jirsa a basák Rostislav Kopta. Zpěváka jsme nenašli a tak mě kluci dotlačili k tomu, že jsem nakonec tuto roli přijal. Rosťa mi se zpěvem pomáhá, je to ok. Když se mě kluci ptali, proč nechci zpívat, tak jsem jim řekl a je to pravda :), nepamatuju si texty, takže na podiu budu mít vždycky stojánek s texty :).


 

Máte za sebou rok existence, v čem spočíval hledání stylu, zkoušení repertoáru?

No, fungujeme ¾ roku ale zkoušíme necelých 6 měsíců. Ztratili jsme čas sháněním a zařizováním zkušebny, odešel bubeník ze zdravotních důvodů a tak jsme zase hledali a našli Jardu, do toho Vánoce, pak studio atd.

Ale k Tvé otázce. Ano, bylo to o přípravě repertoáru, zkoušení a k tomu i diskuzí o stylu, výrazu jak by měl Nazgul znít. Nazgul není revival Železné Neděle, jde vlastní cestou.

 

Jde jen o autorské věci z tvého pera? Žádny revival nebo se podílejí i ostatní členové?

Ano, jde pouze o vlastní věci a až na jednu pecku, jsou ostatní  tzv. z mého pera :)

Revival hrát nebudeme, na tom jsme se všichni shodli.

 

Půjde o nové písně nebo jste si každý přinesl něco z bývalých kapel?

Většina písniček je nová, vyjímkou svou dvě věci z doby mého působení v Ž.N. a ty jsme trochu upravili našemu stylu.


 

V současné době se prezentujete novinkovým demem, kolik obsahuje písní a kde jste točili?

19.5 jsme poslali do světa demo, které obsahuje 4 skladby – víc jsme ani nechtěli :).

Točili jsme u Petra Bučila v Hloubětíně, ve studiu Riversound. Byla to pohodová práce. :)

 

Co klasické cd? V dnešní době je to asi prodělečná činnost..

Tento rok CD určitě ne. Jsme realisti a nevidíme důvod tento rok natáčet. Spíš příští rok a to uvidíme, jaké budou ohlasy, zda Nazgul najde své fanoušky, jestli bude poptávka.

Probíhají jednání s potencionálním sponzorem, chtěli by jsme tento rok natočit jeden nebo dva klipy a CD příští rok. Je to o penězích a s podporou by šlo vše jednodušeji.

 

¾ roku je za vámi na světě demo, jak je to s vystoupením, už proběhla nějaká veřejná premiéra a kde vás uslyšíme?


Tady jsme trochu pozadu, premiéra zatím neproběhla. Až nyní se začínáme rozhlížet po možnostech. Uvidíme. Doufám, že nás bude možné slyšet co nejdříve. Na druhou stranu, nechceme hrát za každou cenu, máme nějaké představy kde a s kým…věříme, že to vyjde.

 

Dáváte si nějaký cíl? Vyhrát Zlatého slavíka, vyprodat Lucernu? nebo snad dokonce zbohatnout?

Cílů máme několik, dělat muziku, která se bude líbit, zažít hodně srandy, poznávat nové lidi, setkávat se lidmi které jsme neviděli fůru let. Jsme ve věku, kdy máme svoje věci vyřešené a o zbohatnutí to opravdu není. Lucerna? Jo, to bych bral:). Zlatý slavík? Tak to bych nebral :)

 


Závěrem nějaký vzkaz, heslo, motto?

Muzika je jako droga a to ta nejlepší na světě.

 

Plány pro letošní rok?

Začít hrát, užívat si muziky, nasávat energii a atmosféru od spokojených lidiček, co se na Nazgul přijdou podívat a bude se jim naše muzika libit. Zní to jako klišé ale v tento okamžik to tak je. Co bude navíc, beru jako třešničku na dortu :).

 

Díky za rozhovor a ať se daří, plní sály a někde na muzice ahoj.

Ahoj a díky :)

 

Long live rock n roll


Autor článku: zdenek svoboda


Komentáře:

26. 7. 2017 13:51
Matis
Super muzika, klasickej Metal a ten mám rád.
6. 6. 2017 13:57
Libor
Slyšel jsem demo a je to klasickej hevík. Hodně dobrý!
5. 6. 2017 12:46
Roman
Jo, pamatuju si Železnou Neděli a byl to teda nářez. Byli tenkrát v top5 Pražskejch metalovejch kapel.Takže se už těším až Nazgul bude hrát, fakt jsem zvědavej.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist