Stríbrné prívesky na Darkont.cz
10. 2. 2017

Necrocock - Houbařské Album

Husté hvozdy plné padlých lesních velikánů, staletých dubů a buků, které se rozkládají pod nánosy mohutných plodnic a mycelií hub všemožných. Do okolí rozstřikující se spory a infikující náhodné hledače, přetvářejíce jejich vědomí a nechávajíc je nahlédnout do nejtemnějších koutů jejich duší. Houbaření je prostě radost.

Po roce a půl tu máme novinkovou desku nestora české avantgardní scény NECROCOCKA. Po výletu na psychiatrické oddělení si Mistr NECROCOCK naordinoval klid, procházky po lese a klidné houbaření. Bohužel, lůna našich temných lesů, skýtají mnohá tajemství a pokud Vás pohltí a infikují Vás mycelia starobylých hvozdů je Vaše duše a mysl ztracena. Pln zážitků se Mistr rozhodl o tyto houbařské příhody podělit na své nové desce, které nazval výmluvně, Houbařské album.

První co hned zaujme, je opět dokonalé zpracování celého CD. Nádherný digipack s dokonalými ilustracemi, vystihující celou nahrávku. NECROCOCK opět spolupracoval s uměleckým dřevorytcem Františkem Štormem a jeho pojetí hub, jednoznačně ukazuje, že psilocibinem se nešetřilo. Taktéž fotografický doprovod bookletu Vás hned nechá vzpomenout zašlou éru monarchie a vycpaniny zvířat ve Vás vzbuzují zádumčivé a velmi zneklidňující a svíravé pocity.

Hudební náplň nahrávky je opět naprosto neuchopitelnou, pestrou směsicí ambientní hudby, undergroundových postupů a psychedelických ploch. NECROCOCK nešetří samply a tajemnými zvuky a tvoří pestré zvukové kulisy pro své uhrančivé texty. Oproti předešle nahrávce mi přijde, že se tentokrát více přiklonil ke kytarové hudbě a kytary hrají větší prim než na předchozí desce.

Do toho všeho nám NECROCOCK otevře své nitro a vypouští mezi nás texty poznamenané dlouhodobým trávením času v nitru hlubokých lesů a nasávaní tamních spor hub mnohdy jedovatých a halucinogeních. O náplni jednotlivých písní necháme promluvit názvy skladeb, jako je například Pavučinec plyšový, Phallus inpudicus, Boletus satanas nebo třeba Slinotok. Už jen názvy těch písní ve Vás vzbudí úžas, strach, vzrušení a zhnusení zároveň.

Každá skladba má svůj vlastní příběh a tvoří dokonalou souhru mezi hudební náplní a textovým obsahem. Nejde vypíchnout jednu nebo druhou skladbu. Všechny jsou jedním dokonalým střípkem ve skládačce NECROCOCKOVA univerza a zároveň každou lze poslouchat samostatně a zážitek bude stále stejně uhrančivý a temně krásný.

Je to k nevíře, ale NECROCOCK to opět dokázal. Vytvořil výbornou nahrávku, která je jedinečná a jiná než ostatní jeho desky a přitom vlastně je jeho hudba stále stejná a rozpoznatelná na první poslech. Nikdo na naší scéně netvoří hudbu jako NECROCOCK. Pokud jste duše hloubavé a nebojíte se lehké houbové otravy, Houbařské album je dokonalým zážitkem. Jo, jo, pane Smotlacha, už aby nám začala zase sezóna.


Interpret:NECROCOCK
Album:Houbařské Album
Počet stop:15
Délka:53 : 18
Seznam skladeb:01. Smotlacha
02. Pavučinec plyšový
03. Phallus impudicus
04. Houbový Tomáš
05. Do lesíčka
06. Nemocná
07. Klobouk
08. Otravy opojné
09. Hadovka smrdutá
10. Vrhavka
11. Boletus satanas
12. Slinotok
13. Noční houbaření
14. V houbových vodách
15. Vánoce v Hlavově ústavu


Autor článku: Jan "Johny" Havlíček

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist