Reklama
7. 1. 2017

Nejen tisíc pohledů Benefitu

Začíná nový rok a tak není od věci před novou sezonou prohodit pár slov s kapelníkem a nestárnoucí duší Benefitu Milanem Viplerem.


Ahoj Milane,  na začátku vše nej do nového rocku jak tobě, tak celému Benefitu nejen za mne, ale i za ty zástupy fandů, které máte. Řadě lidí nedá spát otázka nového zpěváka, tak nevím jestli už uzrál čas na prozrazení nebo to ještě necháme chvíli být.

Ahoj Zdeňku, tobě i všem fanouškům přeji do Nového roku vše nejlepší. Pro Benefit rok 2017 znamená vstup do neuvěřitelné čtyřicáté sedmé sezony. Za ty roky prošlo kapelou hodně muzikantů a všichni mají zásluhu na tom, že Benefit žije. I letos dochází po osmi letech k zásadní  změně. Naše řady koncem minulého roku opustil dlouholetý člen Benefitu Dan Horyna, který po sobě určitě zanechal nesmazatelnou stopu.  Na je místo nastupuje mladý zpěvák Adam Feit, který prošel několika klubovými kapelami, takže už nějaké zkušenosti má a všichni věříme, že přinese do Benefitu něco nového a zároveň, že zvládne i náš kmenový repertoár. Vybrali jsme si ho a věříme, že to bylo správné rozhodnutí.

 

Řada lidí bude srovnávat hodnotit, ale o tom Benefit není. Budete Benefit posílený i autorsky?

Pokaždé, když dochází ke změně v obsazení, tak fanoušci zákonitě začínají srovnávat a řešit, jestli je změna krok kupředu nebo jestli je ten či onen lepší nebo horší, tomu se nevyhneš. Většinou se rozdělí na dva tábory. Zažil jsem to za ty roky už několikrát. O tom to ale vůbec není, každá změna s sebou přináší nějaký posun a muzika, to nejsou závody, muzika je o pocitech a radosti, takže my to moc neřešíme. Je to naše rozhodnutí a basta. A jestli s tím má někdo problém, tak je to jenom jeho věc. Co se týká druhé části otázky, tak zatím to vypadá, že Adam posílí Benefit i autorsky. První vlašťovkou je jeho vánoční písnička „Tisíc pohledů“

 


Do vánoční atmosféry jste uveřejnili novou píseň Tisíc pohledu.

To ale nebyla vaše jediná předvánoční návštěva studia .Benefit se taky objeví na jedné Tribute desce nejmenované kapely spolu s Debustrolem Traktorem a řadou dalších.

To je pravda. V prosinci jsme natočili jednu písničku ve studiu Hostivař v Praze. Máme tu čest být součástí projektu na kterém se podílí 14 kapel, kromě nás například Harlej, Dymytry, Limetal, Doga, Debustrol, Alkehol. Walda Gang a další. Bohužel zatím nemůžu prozradit více, jenom to, že se fandové mají na co těšit.

 

 

Pojďme poslední otázkou zhodnotit ten uplynuly rok a podívat se na ten příští. Takže jaký  byl ten uplynuly rok z pohledu Benefitu.

Minulý rok byl pro Benefit opět dobrý, fanoušci nás nenechali ve štychu a za to jim patří velký dík. Moc si jejich přízně vážíme. Hráli jsme jsme spoustě krásných akcí, ať už sami nebo se spřátelenými kapelami, kalendář byl plný, vydali jsme DVD „Restart“. Co ví si můžeme přát. Snad se nám bude dařit i v tomto roce. Řešili jsme i pár problémů, hlavně s ochrannou známkou, ale protože to nakonec dopadlo relativně dobře, tak asi spokojenost.

 

Takže máme novy rok. Rok 2017 a Benefit se jako každoročně leden únor uchýlí do zkušebny nebo to letos bude jinak?

Máš pravdu i letos budeme první dva měsíce ve zkušebně. Budeme připravovat program na novou sezonu, objeví se nějaké novinky a navíc začneme s přípravou nového CD, které bychom chtěli na podzim vydat. Takže práce je dost.....

 

První vystoupení v letošním roce?

25.2.2017 Chlumec nad Cidlinou

 

V posledních letech máte jako jedna z mála kapel opět popsaný cely ferman těch volných víkendu už tam moc nenajdeme

Situace je podobná i letos, ještě doladíme podzim … Jsme za to rádi.

 

Nejste častými účastníky festivalu i když současný program byl spíše víc koncertní kde je problém?

To já opravdu nevím, částečně to bude tím, jak je Benefit zavedený a možná i tím, že nikdo si nedá tu práci, aby se podíval a poslechl současný Benefit. Spousta lidí si nás spojuje jenom s pohádkami. Přitom si myslím, že jsme udělali obrovský kus kvalitní práce a kapela už dávno není jen o pohádkách. A ohlasy na poslední desku jsou víc než dobré.

 

Prakticky už součástí letní sezony se stává Benefit camp proběhne i letos?

Součástí campu bývá i nějak spjato s novým počinem kapely at je to CD,DVD kniha i letos čeká nějaké překvapení pro fans?

Letos chystáme už třetí ročník našeho setkání s fanoušky. Vloni nám to troch pokazilo počasí, ale nás to určitě neodradilo. Letoční Camp proběhne poslední srpnový víkend a opět to budou v Kolíně-Sendražicích. Můžete to brát jako pozvánku. A překvapení ? To si zatím necháme ještě pro sebe.

 

Samozřejmostí je i tenisový turnaj.  No slíbil jsem si že potrénuji, ale ještě jsem se k tomu nedostal. Možná pro mne dobrý předsevzetí do nového roku. Co ty jak jsi na tom s předsevzetím?

Turnaj proběhne i letos. A moje předsevzetí ? To je úplně jednoduché...žádná si nedávám.

 

No, teď mne napadlo ještě jedno osobní. Budu se snažit navštívit ještě víc vystoupení Benefitu než v minulém roce. No neklaďme si malé cíle.

A na závěr nějaký novoroční vzkaz fans?

Jako pokaždé, lidičky jezděte na živou muziku, podporujte kapely, bavte se. Jedině díky Vám to může všechno fungovat a my Vám za to opravdu děkujeme. Bez Vás to prostě nejde.


Autor článku: zdenek svoboda  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist