Reklama
6. 7. 2011

Nevím - Anděl

Před dávnými časy nejmladší rocková kapela u nás má poslední dobou dost napilno. Minulý rok vydala desku Doufám a letos do jejich diskografie přibyla další placka. Jedná se o CD Anděl a toto je recenze na něj.

Kapela Navím nás svou hudbou oblažuje již od roku 2002 a teď, po devíti letech existence se věk členů kapely pohybuje od 16 do 19 let. Je to tím, že když se kapela zakládala, nebylo některým členům ani deset let. Je tedy zcela pochopitelné, že tato kapela byla vybrána jako předkapela na turné Kabátu a účastnila se některých velkých festivalů.

Teď už ale svým věkem nikoho neoslní a musejí hodně makat ne hudbě. Zde se ukatuje, že tato kapela na to opravdu má, protože za ty léta, co soubor funguje, se už leccos přiučili a ví, čím lidi dostat do varu.

Tak a teď už taky konečně něco k té desce. CD Anděl si kapela vydala sama (tedy alespoň v to doufám, ale nikde na obalu jsem žádnou značku nenašel) a je na něm 14 písní. Ty odstartuje titulní píseň Anděl. Jedná se o pop-rockovou píseň s chytlavou melodií. Podle tohoto mustru je většina písní na albu. Hlavní hnací sílou všech písní jsou energické refrény, u kterých asi většina diváků propotí triko. Jsou to prostě vypalovačky, u kterých si většinou nebudete pamatovat, o čem jsou, ale ještě dlouho po poslechu vám bude znít v uších refrén. Našly by se tu ale i vydařenější písně. Jedna z nich je určitě Talent. Zde se kapela zcela egoisticky opěvuje pro svůj talent a genialitu.

Nicméně deska se může chlubit také pěkným zvukem a velmi dobrými hudebními (hlavně musím ocenit, že velký prostor dostává baskytara, to se zas tak často nestává) i vokálními výkony kapely.

Deska vám také umožní porovnat Nevím ve svých začátcích a v současnosti. Na Andělovi je totiž jako bonus píseň s názvem Nevím, nahraná v toce 2005 na Pink panther festu a je to první píseň kapely Nevím.

Celkově se jedná o vydařené album se spoustou chytlavých písní, kterým sice Nevím díru do světa neudělá, ale určitě k sobě přitáhne nové fanoušky.


Interpret:Nevím
Album:Anděl
Počet stop:14
Rok vydání:2011


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist