Reklama
10. 4. 2011

NikomuNic - Praklovidina

Skupina NikomuNic nahrála na začátku roku 2010 své první regulérní CD, které dostalo název Praklovidina. Nastartovalo to kariéru této pelhřimovské grungeové kapely?

Na posluchače musí nutně zapůsobit už obal. Ten pro kapelu vytvořil malíř Jan Vodňanský, který s kapelou spolupracuje už delší dobu. K albu se výborně hodí a doufám, že až NikomuNic někdy zase něco vydají (na začátku tohoto roku se prý mělo začít nahrávat), nebude tam dílo Jana Vodňanského chybět.

Nyní k nejdůležitější stránce recenze-k samotné hudební produkci. Deska se skládá z třinácti songů (pro šťouraly-12+bonus) a rozhodně na mě nedělá dojem amatérismu, který se u jiných debutů často vyskytuje. Je pravda, že když nějaká kapela nahraje debut až po pěti letech své existence, má dost času na vypilování všech detailů.

Už ze začátku se mi hodně líbil hlas zpěváka. Pravda je, že mi chvílemi připomínal IZZIho z kapely Doga, ale tento pocit mě po pár písních přešel. NikomuNic totiž z Dogou moc společného nemají. Některé písně mi připadaly trochu moc psycho, ale poté, co jsem zjistil, že všichni členové této kapely vytvořili také projekt Smrtdat, jehož hit Smrtdey najdete na youtube spolu se záznamem zabijačky, jsem změnil názor a vlastně i pojem psycho se u mě přesunul do jiné dimenze.

Velmi zajímavou stránkou desky jsou texty. Například když na mě z reproduktoru křičela věta Večerníček si jede pro svoje stigmata, ze skladby Umělé peří. V té chvíli jsem dost přemýšlel, kam kluci na tyto texty chodí, ale je fakt, že texty celou desku dost drží nad vodou.

Je vidět, že kapela se inspirovala u těch největších hvězd tohoto žánru a ostudu jim tím rozhodně nedělá. Jedna píseň z desky je také oklipovaná, takže hned, jak dočtete tuto recenzi, můžete kliknout na http://www.youtube.com/watch?v=S1tv5iBNC1w&feature=related a ověřit si, jestli má cenu si desku koupit. Všechny skladby z alba můžete najít také na jejich bandzone, myspace a rock.cz profilech. Já vám jejich vyslechnutí můžu jen doporučit.


Interpret:NikomuNic
Album:Praklovidina
Počet stop:12
Rok vydání:2010
Seznam skladeb:Praklovidina
Umělé peří
K.L.D.R
Nevědět
Rabin
Symbolika
Století propadu
Statická setrvačnost
U235
Problém místa a času
Instantní lobotomie
Ona
+bonus


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist