Stríbrné prívesky na Darkont.cz
20. 4. 2013

Octagone - Proelium

Tato debutová deska plzeňské kapely Octagone sice není zrovna nejčerstvější, ale občas neškodí vrátit se o pár let (přesněji řečeno o dvě) zpět v čase. Zvláště s takovou muzikou.

Obal desky s krásnou androidkou naznačuje futurismus. Aby také ne, když jednou z největších zálib kapely je sledování sci-fi filmů (nejlépe s bulharským dabingem). Ze zadní strany obalu je ale znát, že kapela se nebere moc vážně.

To ostatně potvrzuje i booklet, ve kterém nejsou texty, ale pouze “textové průvodce,” které vysvětlují obsah skladby. I to se hodí, protože při hudbě kapely Octagone stěží porozumíte jednomu slovu za skladbu.

Kapela totiž hraje řízný death metal, do kterého přimíchává i pořádnou dávku elektroniky a industriálu. To písně hezky ozvláštňuje a do, jinak dosti monotónního, deathu přimíchává cizí prvky. Zajímavá je také nepravidelná rytmika a obecně nepředvídatelná hudba.

Podle textových průvodců si můžete poslechnout skladby o zombíkách (Remedy) nebo třeba ledničce bez piva (Cold Kingdom). Celý booklet (a s největší pravděpodobností i všechny texty) je v angličtině a není se čemu divit. Kapela totiž hraje natolik osobitou a experimentální hudbu, že si s tím párem hudebních fajnšmekrů, zaměřených na tento styl, těžko vystačí.

Nicméně, pokud by si někdo chtěl tuto desku vyslechnout, nechť navštíví bandzone/myspace profil kapely, kde si může skladby vyslechnout. A třeba má kapela na skladě i nějakou tu krabičku s CDčkem. Pokud jste pošuk, ulítlý na podobné experimenty, neměli byste váhat.


Interpret:Octagone
Album:Proelium
Počet stop:8
Rok vydání:2011


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist