Stríbrné prívesky na Darkont.cz
28. 4. 2012

Oidipus Tyranus Rockopera

Rockopera u nás funguje už pár let a je to největší konkurence tuzemských muzikálů. V roce 2011 vyšla rocková opera Oidipus Tyranus ve studiové podobě na 2CD, které bych vám chtěl touto recenzí přiblížit.

Rockopera je dost ambiciózní projekt. Jedná se (jak už název napovídá) o spojení tvrdého rocku a opery a už tím se liší od muzikálů. Hlavní rozdíl ale je, že každé vystoupení Rockopery doprovází živá kapela (některá představení dokonce probíhala i na hudebních festivalech jako Votvírák apod) a za mikrofony se staví ostřílení rockeři jako Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Jan Toužimský nebo Lešek Semelka. To vše ve spolupráci se zakladateli Rockopery: Milanem Stiegerwaldem a Pavlínou Forestovou.

Rockopera už má na svědomí tři díla. Jako první si vzali autoři na paškál Antigonu a po jejím úspěchu se rozhodli převléknout do rockového kabátu i jejího otce Oidipa.

Obal v sobě skrývá 2 CDčka, která jsou stylově potištěná do podoby propíchnutých očí. K 2CD patří také sešit, ve kterém najdete komiks na téma Oidipus, libreto k opeře a spoustu informací o projektu a jeho tvůrcích.

Poslech díla vám zabere něco málo přes devadesát minut, ve kterých se připomene jeden z nejslavnějších antických příběhů. A to v drsném tempu hard rocku, který tvrdě zkouší hlasivky všech zúčastněných.

Přestože mi to ze začátku přišlo nemyslitelné, obsahuje opera i hity, které obstojí sami o sobě. Je to třeba Chci pravdu, na kterou byl natočen i klip. Celý materiál působí hodně profesionálně a jedná se o hodně povedené dílo, ze kterého by se dala energie přímo ždímat.

Není to sice deska, která se dá poslouchat každý den, protože její poslech přece jen vyžaduje trochu soustředění, ale pokud si na ní uděláte čas, budete také příjemně překvapeni. Minimálně na naše poměry je to totiž dílo hodně novátorské a je skvělé, že si našlo své posluchače, protože Rockopera má rozhodně budoucnost a brzy nakope zadky všem stupidním (až na pár vyjímek) muzikálům, které u nás rostou jako houby v Černobylu.

Autor článku: šrája


Komentáře:

9. 6. 2012 11:24
RockOpera Praha
šřájo, díky za super článek ;) Vidím jinak jen jednu věc - muzikály příliš nevnímáme jako konkurenci - lidé, co rádi chodí na všechny možné i nemožné muzikály, nás obvykle moc nemusí. Větší konkurencí jsou pro nás rozhodně rockové koncerty a festivaly, než nějaký popový byznys. Tvoje RockOpera Praha, první rock-metalové divadlo v Česku. www.RockOpera.cz

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist