5. 1. 2017

Orient má našlápnuto - rozhovor

Orient - heavy metalová legenda ve které se za víc jak 50 let svého působení vystřídala řádka muzikantů a zpěváků jde do nového roku ve změněné sestavě a velkymi plány. Proto jsem dnes vyzpovídal nestora téhle kapely, kterým je Jindra Pavlišta...


Ahoj Jindro, jsem trochu línej to počítat, ale kolikátá je to sezona Orientu a kolik let v ní působíš?.

Orient má letos 53 let a já začínám 48 sezonu.

Jaká byla pro vás letošní sezona? Hráli jste na obvyklých štacích nebo jste se podívali i do nových míst  muzikou Orientu nepolíbených?

Letošní sezona byla dobrá. Vrátili jsme se dvakrát do Třtěnic, kam jsme se starou partou jezdili hodně často. No a také jsme se podívali i na jiná místa, kde dříve často zněl Orient. Např. Nové Dvory.


Pár vašich vystoupení jsem letos absolvoval a pokaždé máte jiný set list. Vytáhli jste na světlo i hodně zaprášené poklady.
Tvé návštěvy jsme si považovali a setlist jsme měnili jen z části. To, že jsme vytáhli i starší fláky, není náhoda. Asi ve třech případech se letos k ním ještě vrátíme. To proto, že naši fans to chtějí, dáme tomu trochu nový kabát.

 

Na podzim odjel dá se říct na zahraniční angažmá váš mladý nadějný kytarista takže nastala změna...
Odjezd našeho mladého kytaristy Jirky Pitáka do Německa byl dlouho dopředu oznámen a my mu přejeme hodně štěstí. Vrátil se k nám výborný kytarista Aleš Dvořák a zacelil vzniklou díru.
Ale k novému roku to není jediná personální změna v kapele.

Koncem roku nás opustil dlouholetý člen kytarista Michal Ďurčo. Zpěvák Zděněk Tomášek se rozhodl zůstat v kapele a tak jsme to zkusili ve třech a ono to jde. Ještě chystáme příchod jednoho kytaristy, ale je ve hvězdách, jak se k tomu postaví.

Aby těch nových věcí nebylo málo, pořídili jste nový kapelní vůz, kam se vejde více fanynek  Aleš má nový aparát, nové nášivky...
Jelikož naše černá rakev začala chátrat, tak Zdeněk, zvaný Čolek, opatřil mikrobus Tranzit, ve kterém je větší pohodlí a můžeme v něm přijímat i návštěvy opačného pohlaví, aby jsme jim prodali nášivky. Aleš, aby vylepšil zvuk kapely koupil nový procesor a teď je to bomba.Rýsuje se i natáčení videoklipu. Prý se ti hromadí nové písně v šuplíku a nová deska je na spadnutí?
Videoklip, to je moje černá můra. Skladba je natočená a měli jsme ho dělat v lednu. Ale jelikož mě sklátila zlá choroba a jejím ukončením bude 9.2. 2017 operace, tak jsme na dva měsíce vše zrušili. Vše se přesune na březen 2017. O novém CD uvažujeme tak duben, květen.


To byl ORIENT, ale prý ještě jedna větší událost tě čeká - zaslechl jsem něco o kulatinách. Mužem to trochu rozvést? Proslýchá se, že jedeš v létě vyjednávat tour v Chorvatsku...

Ano, čekají mě letos kulatiny. A to 15.6. 2017 to budou sedmdesátiny. Slavit je budu v Chorvatsku, kam jedu vyjednat hraní do Zadaru, aby si kluci užili slané vody. No ale moji známí o mejdan nepřijdou. Sezvu je po příjezdu v červenci.
Do nového roku pěkně zostra a prý v Kainu. Takže je to pravda, když jsi řekl "dokud bude hrát Olympic, tak mne z podia sundá jedině zubatá"?

Nový rok 2017 pro nás začne 11.3.2017 v Kainu, kam zvu všechny fanoušky a na otázku, jak budu dlouho hrát - no jak mi zdraví dovolí a dokud bude hrát Olympic, tak Orient to bude drtit dál!!!!! Fanouškům bych chtěl vzkázat, že se letos klipu a CD dočkají a že se na všechny moc těšíme. Mějte se fajn a sejdeme se 11.3. 2017 v Kainu.


Chtěl by jsi něco vzkázat fans?

Mějte se fajn a sejdeme se 11.3. 2017 v Kainu.  

KDO PIJE PIVO, MILUJE ORIENT  A TO PLATÍJindro ahoj díky za rozhovor a v březnu v Kainu

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bJRMRfxibUw


Autor článku: zdenek svoboda  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

30. 7. 2017 16:56
Alinie
Ahoj Célebrito!Zdravím celou kapelu,jsem Vám v patach.Abyste si nemysleli,ze jsem na Vas zapomněla.Mějte hodně pěkných písní,fanoušků a fanynek.Někdy Vas v Kainu přepadnu.
Zdraví Vas textařka Alena

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist