Reklama
30. 9. 2012

Outsiders - Pros ‘n’ Cons

Ne, Outsiders není název žádné punkové kapely. Pod tímto jménem se totiž skrývá kapela popová? Rocková? Jazzová? Sám nevím...

Kapela ráda míchá nemíchatelné a ukázala to i na desce “Pros ‘n’ Cons” (což znamená “Pro a proti”). Celá deska je totiž rozdělena na dvě poloviny, z nichž jedna je zpívaná anglicky a druhá česky. Ani hudební styl nezůstane pořád stejný.

Hudební podklad tvoří klasicky kytary, basa a bicí, ale ne zrovna nepatrnou funkci tu mají také housle, flétna a klavír. Právě díky zvýraznění jiných, než klasických rockových nástrojů, vzniká originální outsiderská hudba.

Zaujme už slovíčkaření v úvodní folk/rockové písni Svou cestou a pak už se jen nezbývá divit tomu, co se na nás lyne z reproduktorů dál. Následující Nejsem tím, kým se stávám je rocková hitovka, kterou stíhá intimní skladba I viděl anděla, kde hraje pro změnu hlavní roli klavír a výborný hlas zpěvačky Kristíny Mikulkové.

Z české části mě ale nejvíce zajuala energická rocková vypalovačka Moře ztrát nebo napolo recitovaná skladba Fragmenty, která je asi nejlepší z celého alba.

Stranou ale nestojí ani část anglická. Naopak. Třeba taková skoroindustriální energická věc Monsters, Inc je opravdu poslechuhodná a následující Again zase graduje až ke špinavému a vyřvanému klubovému rocku.

Deska má mnoho tváří a žádná není špatná a odfláknutá. Jen si nejsem jistý, jestli to není na normálního posluchače trochu moc. I když. Všechno má svá pro i proti.

Interpret:Outsiders
Album:Pros ‘n’ Cons
Počet stop:12


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist