Reklama
29. 3. 2012

Pankix - Taste me

EPíčko, které dříve než hudbou zaujme polonahou zpěvačkou na obalu, ale zároveň EPíčko, jehož hudba je stejně zajímavá, jako onen obal. Tak vzhůru do toho.

Pankix jsou velmi zajímavou postavičkou českého hudebního rybníčku. Hrají příjemný (a díky houslistce také dosti originální) indie/rock, zkřížený s elektronikou, což rozhodně není koktejl pro každého, ale mě se takovéto spojení vždycky líbila.

Letos přichází Pankix s EP Taste me, na kterém jsou zatím jen čtyři písně, ale ty budou postupně přibývat. Asi si říkáte, co je tohle za blbost, ale opravdu to tak je. Kapela dala EP ke stažení na své stránky a postupně do něj bude přidávat další a další písně a na konci roku už by mělo z čtyřpísňového EP být regulérní album.

Pokud všechny písně dopadnou tak, jako ty, co tam jsou už teď, budu spokojen. Písně z Taste me mají totiž atmosféru a hlavně osobitost. Je to určitě díky ženskému vokálu, samplům a houslím, které jsou ale občas až moc upozaďované.

Také mě těší, že i když většina nové tvorby kapely je v angličtině, udělají Pankix sem tam nějakou pecku i v naší mateřštině, protože Sečna je opravdu hit a při jejím poslechu přemýšlím, proč vůbec kapela zpívá anglicky.

Tím bych nechtěl anglicky zpívané písně desky urazit. Deska rozhodně zaujme většinu posluchačů, kteří mají raději kapely s předponou alternative nebo indie, protože jejich tvorba se sice do rádií nenacpe, ale přesto je mnohem kvalitnější, než většina toho, co se v nich hraje.

Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist