Reklama
27. 4. 2017

Peklo si tě najde s Epidemy - rozhovor

Že už jste název EPIDEMY někde slyšeli? Nemýlíte se! Kapela, jejíž historie se začala psát v roce 2006, a která bourala nemnohá podia v Čechách, je po 6-ti leté odmlce téměř 3 roky zpět. A já mám tady celou kapelu pohromadě: Müru, Jirku, Lukáše a Jardu.


Zdar chlapi! Nemá cenu probírat dávnou historii a tak si pojďme říct, co se děje nyní. Ale přece mě napadá otázka ohledně vašeho 2. EP „Peklo si tě najde“. Pátral jsem, ale nikde jsem ho nesehnal…

Müra: Pokud by se ti to podařilo, byl by’s velký kouzelník…(smích)...sami máme po jednom originálním kousku. Když jsme se před třemi lety začali opět hrát a živé hraní se dařilo, chtěli jsme představit nový plísně a připomenout ty podařenější starší.

Jirka: No a na konci roku 2015 jsme zalezli do studia a udělali pár songů.

Müra: Jenže při nahrávání jsme zjistili, že to takhle dál nepůjde. No a nedlouho po nahrávání jsme se rozloučili s bubeníkem a tím pádem i se všemi vylisovanými CD.

Lukáš: Kluci ten příběh hodně zkrátili… ale pro nás je to uzavřený a jdeme dál.

 

V první polovině minulého roku jsem zaznamenal, že jste poptávali bubeníka. Tak jak to dopadlo? Následně jsem vás zaregistroval na festivalu a vypadalo to, že si změna na tomto postu sedla.

Lukáš: Jo, sedla. Za basovou sekci v pohodě. A navíc všichni máme rádi „Plzeň“.

Jirka: Myslím si, že hned na první zkoušce bylo jasno a navíc, hned jsme překopali a dali písničky trochu do tempa. Úvodní skladba našeho setu „Sabbath“ je toho důkazem.

Müra: Jsem ateista, ale díky bohu si to sedlo. Potřebovali jsme změnu jako prase drbání. Řekl bych, že náš projev má teď větší grády.

Jarda: Já jsem rád, že to vyšlo. Hraní je můj velkej koníček a s touto partičkou umíme i krásně popít… Ale musím se stále učit. Přibližně před 2 lety jsem si řekl, že si splním dávný přání a naučím se hrát na bicí. Koupil bicí, nějaký učebnice a začal jsem. Stále cvičím, někam to postupuje a jsem rád, že mě kluci vzali mezi sebe (to neber doslova). Já se takto strašně vyblbnu. Je hezký, jak mě kluci pochválili, ale zapomněli dodat, že taky docela prudím, když něco nezahrajeme, tak jak máme… Ale u piva se řešení vždycky najde!


 

A začali jste se taky víc starat o hraní směrem k větším fesťákům…

Jirka: Kapela, to je hlavně o hraní. Snažíme se hrát co nejvíce, protože to nás baví. Děláme všechno proto, abychom na některém z větších hudebních festivalů objevili. Minulý rok jsme si díky soutěži, a tím pádem díky fanouškům a posluchačům, zahráli na SL stage Basinfirefestu. Ohromná zkušenost a byli jsme hodně spokojeni, protože během vystoupení začali lidé přicházet. V neposlední řadě ohromná zkušenost.

Müra: Bylo krásný počasí, spousta hezkej holek… Ale abych se vrátil k hraní. V podstatě všechny venkovní akce minulýho roku byly skvělý, každá měla něco do sebe. A my milujem živý hrají a venku obzvlášť.

Lukáš: Můžu zmínit fesťák v Rouchovanech, kam jsme přijeli a první co jsme viděli, bylo točící se prasátko v žáru takřka pekelném… Co víc si můžeš přát! A pěkně jsme si zapařili i na dalších místech…

Jarda: Všechny festivaly, na kterých jsme vystoupili, organizovali opravdu zapálení lidé a patří jim za to velký dík. Bez nich by asi nebylo tolik metalovejch festivalů a že to v týhle době není žádná prdel, to víme asi všichni. Dělaj to na hranici rentability, ale jsou to srdcaři.

 


Vystupovali jste s řadou známých kapel, možná že pro někoho jsou to i vzory…

Müra: Jo to máš pravdu. Já osobně tíhnu ke kapelám, které tady byly už v 80-tých letech. Za mě musím zmínit Doktor Triceratops. Skvělá partička, skvělá muzika a konečně jsme po letech slibů mohli s Randym a jeho partou stanout na stejným pódiu. Mimochodem...chcete českýho thrashovýho Anguse? Zajděte na Randyho a DT!

Jirka: A navázat bychom mohli celým seznam skvělých kapel, se kterýma jsme měli možnost sdílet podium. Těžko se vybírá pár jmen, nerad bych na někoho zapomněl.

 

Proberme současnost, jaké jsou plány na letošní rok?

Lukáš: Hrát víc než minulý rok. Jak už bylo řečeno, máme to rádi a těšíme se na každé vystoupení a setkáni s našimi fanoušky. A chceme, aby nás bylo vidět.

Jarda: Taky pracujeme na nových věcech a rádi bychom dali dohromady materiál na plnohodnotné LP. Ale to není otázka letošního roku. Nápady jsou a pracujeme s nimi. A osobně jsem rád, že se stále držíme takového trochu „old school“ stylu, za což jsme byli i pochváleni Tomem Roháčkem (ex-Kryptor, Tortura, dnes Imseti).

Müra: A současných témat, ke kterým se chceme vyjadřovat, je stále dost. Nyní ovšem upřednostňujeme živý hraní nad přípravami novýho materiálu.

Jirka: Každopádně rádi bychom nahráli singl, kterým bychom se chtěli dále prezentovat. Na něj by měl navazovat klip. Nedávno proběhlo focení a všichni jsme zvědaví na výsledek. I když se nyní spousta fotek vyrábí v  ateliérech a jsou dotvářeny nějakými softwarovými nástroji, my jsme chtěli fotit v exteriéru. Počasí nám vyšlo náramně, vybraný místo je zajímavou lokalitou s pohnutou historií a tak i tímto se hodí k Epidemy nebo my k němu, to je jedno. Oslovili jsme Lucku Rotterovou a potvrdilo se nám, že do toho dá úplně vše, aby výsledek byl stoprocentní.

Müra: Samozřejmě s našima ksichtama nic neudělá, ale viděli jsme první nástřely a musím říct dobrý. I když prý umí i o 30kg vylepšit figury (haha).

 

A kdy a kde se na vás v nejbližší době můžou těšit fanoušci?

Jarda: Nejbližší vystoupení je 29. dubna v klubu Baronka v Litoměřicích a následuje 27. května klub Prdel v Berouně. Všechny informace čtenáři najdou na našem facebooku a webových stránkách www.epidemy.eu.

 

Závěrem vás chci pořádat o nějaké heslo, vzkaz či moudrost…

Epidemy: Peklo si tě najde!

 

Díky za rozhovor a jistě se potkáme na některém z vašich vystoupení.

 

 

 

Aktuální k datu 22.4.2017.


Autor článku: zdenek svoboda


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist