24. 5. 2009

Petr Kresta - rozhovor

Díky spolupráce agentury TIME BANDS Art s Hannoverským hudebním vydavatelstvím pod taktovkou Jana Němce, jsem se seznámil, s vynikajícím muzikantem a producentem Petrem Krestou, který je sice původem čech, ale již od r.1979 žije v německém Mnichově. Petr v těchto dnech vydává již druhé sólové album a to pod zmíněnou hannoverskou vydavatelskou f., kde producent a vydavatel Jan Němec, taky čech jako poleno, se na albu velkou měrou podílí i jako co-producent.


Petře, nejprve otázka, co tě vůbec vedlo k tomu, aby jsi natočil své sólové CD?
S kapelou to nějak kompletně nešlo, vše jsem musel dělat sám a to hlavně co se týče psaní hudby, textů, starat se o zkušebnu, opravovat a udržovat funkčnost zesilovačů a organizaci a fungování kapely jako takové. Stálo mě to bohužel jen peníze a nervy. A vlastně jsem nikdy nebyl na tolik spokojen, co se týče výsledku ze spolupráce. Jen se hledali adekvátní hudebnici, hlavně bubeníci, klávesisti a zpěváci. Na konkurz například přišlo 45 hudebníků a odešlo vše bohužel bez výsledku. To samé i se zpěváky..

Sólové CD s názvem "DAMAGED PASSION" Na tomhle CD si zahráli i čeští hudebníci a to: na baskytaru Karel Adam z ABB (Aleš Brichta Band) nebo Daniel Hafstein z Motorbandu, nebo Miloš "Dodo" Doležal. Jak k této spolupráci vlastně došlo?
Na DAMAGED PASSION si zahrálo více českých hudebníků,než si vyjmenoval. Ještě na CD spolupracoval například Victor Janota ( Klavesy ) a na začátku natáčení účinkovali na CD i Pavel Macura ( Jazzrockbasista ), nebo Milan Daim (ex-Motorband) a Jan SEN Hluže. Jak k tomu došlo? Znám Doda už dost dlouho, jsme kámoši (alespoň doufám) a on mi nabídnul, že mi může sehnat dobrého bubeníka a basistu, vlastně s těmi co on sám hrál.

První sólové CD se nahrávalo u Miloše "Doda" Doležala v žirovnickém studiu "Hacieda". Druhé CD se již nahrávalo v Hannoverském Magic Mind Music. Byl to nějaký záměr, nebo jsi byl s prací Doda nespokojen?
Nahráno bylo nové CD "DELIBERATE OFFENCE" v Hannoveru u Jana Němce, protože kdybych to točil s Dodem, tak by jsme se nejprve ujedli, pak upili a potom pobili. Ale bylo to tak lepší a především vhodnější ve spolupráci s Janem Němcem a to hlavně kvůli aranžováni. Ale s Dodem to také bylo super...

První CD mělo obrovský úspěch a tak ses rozhodl pokračovat v sólové dráze dál. Jak je to s koncertama?
V těchto dnech se pokouším dát kapelu dohromady. Vlastně už je kapela skoro kompletní. Chtěl bych velmi rád koncertovat. Mám nabídky i s Asie, z celé Evropy - Německo, Francie, Švédsko, Česko a.t.d, ale je potřeba vše nejprve doladit.Mám informaci o tom, že by na tvém druhém sólovém CD měl být obrázek žáby. Proč?
Žába - asi abych zůstal u jedné cesty a poznání. První Cover byl pes můj dobrý kamarád a teď bych rád žábu, která žije nebo žila u nás na zahrádce, tak nějak. A k tomu mám rád zvířata, tak proč ne. Co se týče posledního coveru, tak jsme byli na recenzních forech kritizováni a pomlouváni i přiřazeni například k pravé radikální scéně a Punku..co zcela jistě tak nebylo. Ale nevadí, lidi to zajímalo a i vlastně dnes už o tomto coveru píšou na některých web.strankách, že to je kult.

Objeví se na tvém druhém sólovém CD i čeští muzikanti? Pokud ano, proč?
Na novém CD "DELIBERATE OFFENCE" se tentokrát objeví "pouze" jeden český muzikant ale pod pseudonymem. Tak to zatím je a nejspíš i bude. Rád bych ale zase dělal například s Danielem "Hafem" Hafsteinem, nebo s Dodem a Karlem Adamem, pokud oni budou mít zájem. Rád bych taky začal spolupracovat na prvním sólovém CD Teodora Korna, který mi spolupráci nabídl. Ale teď se s novým CD vše vyvinulo tak jak to asi má být, tak jak bych to asi chtěl vydat. Jsou na něm nový hudebníci. Zpěv, klávesy, kytary zůstaly při starém.. Peter KRESTA a OSSY (OSMATOR) Pfeiffer.

V jakém počtu bude druhé CD vycházet a jaké plánuješ kroky do budoucna?
Plánujeme nejpozději začátkem června CD vydat a to pod názvem "DELIBERATE OFFENCE", Bylo malé zdržení, protože jsme měli malé dohady a to hlavně co se týče nového Cover se žábou a další maličkosti...

Uvidí tě čeští Fans i tady u nás?
Jistě rádi by jsme hráli v Česku, když nás budou lidé chtít vidět. Měli jsme vlastně tento rok hrát v Novém Jičíně na Internacionálním Hudebním Festivalu v červnu, ale bohužel to ještě termínově s kapelou nevyšlo. Chystáme se spíše na další rok. Plánujeme i koncerty v Německu s českými a slovenskými kapelami se kterejma jsme zadobře a hlavně v kontaktu.

Petře díky za rozhovor
Já díky a ahoj v blízké době.


Autor článku: Teodor Korn


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist