Reklama
2. 10. 2007

Pigsty - Pigs are back

Je libo kapánek propláchnout zmatenou hlavičku? Učinit ji svěží po náročném dni? Jednou z možností, jak docílit naprostého vyčištění mozkových závitů, jest jednoduše vložit do vašeho přehrávače poslední CD kapely Pigsty.

Je libo kapánek propláchnout zmatenou hlavičku? Učinit ji svěží po náročném dni? Jednou z možností, jak docílit naprostého vyčištění mozkových závitů, jest jednoduše vložit do vašeho přehrávače poslední CD kapely Pigsty. „Teorie pana Darwina o vývinu druhu je pravdivá pouze z části. Pan Darwin totiž zapomněl na nejdůležitější impuls ke vzniku člověka. Tím impulsem byl přílet Vesmírných prasat a jejich spojení s tupou rasou opic, jehož výsledkem jsme my - lidé.“

Těžko asi začít posuzovat desku Pigs Are Back jiným způsobem, než ocitovat úvodní slova samotných Pigsty. Tito Češi si libují především v hardcoru, grindu, deathu a dále pak utahováním si ze sebe samých. Už jen jejich parádně zdeformované obličeje na zadní straně bookletu nebo třeba video z natáčení jsou toho jasným důkazem. Navíc hlas Topiho často připomene dočista rozeštvané prase chrlící na všechny strany známky odporu a zhnusení.

Album je rozděleno na tři menší celky. V tom prvém se Pigsty pouštějí do klasického rychlostního nátěru a ženou se nezastavitelně směrem kupředu. Na takto tvrdé odnože metalu odborník zrovna nejsem, to však nic nemění na konstatování, že od úvodní zaručeně pravdivé hlášky, která praví: „Citliví lidé milují hudbu“, se rozjíždí po dalších sedm stop brutální grind / deathová přehlídka. Uklidnění (tady je ale třeba brát slovo „uklidnění“ v poměrech Pigsty) de facto nastává až větou Rudolfa Hrušínského, jež ukončuje první část desky.

Následuje ne až tak tvrdá trojice skladeb pod hlavičkou Quadamage, kde pěje chlápek jménem „10.“ Nutno podotknout, že občas skutečně vyrazí na povrch něco jako zpěv, který se tak ocitá v kontrastu s do té doby naprosto dominujícím křepčením.

A jaký by to byl býval závěr, kdyby konečné slovo neobstarával zase nějaký masakr. Poslední trio je zabaleno do pojmu Subba, u něhož jsme opět svědky hudební demolice právě tak, jako tomu bylo u části Pigsty. Na závěr vašima ušima ještě projde zvukový záznam dnes již legendární střílečky Quake III Arena a vám už nezbývá nic jiného, než ještě shlédnout dva menší záznamy z živého vystoupení, několikero fotek a již zmíněné video z natáčení.

Jestliže tedy máte rádi poněkud tvrdší a brutálnější pojetí hudby, najdete si u Pigsty slušnou porci nakopáváků. Do těchto sfér zaměření jedinci už jistě shlédli kapelu na letošním Brutal Assault, takže dost možná se u vás Pigs Are Back již objevilo či teprve objeví. Já si jdu dát zase pro změnu něco měkčího.


Interpret:Pigsty
Album:Pigs Are Back
Sestava:Sestava:
Topi - zpěv
Bormann - kytara, zpěv
Ubina - baskytara, zpěv
Otyn - bicí, kytara

Hosté:
10 - zpěv (Quadamage)
Putka - zpěv (Subba)
Killy - zpěv (Subba)
Zdeněk Liška - samply
Rudolf Hrušínský - hlas (1. a 7.)
Počet stop:13
Délka:42:53
Rok vydání:2005
Vydavatelství:Bizarre Leprous Production
Seznam skladeb:1. Sensitive People Love Music
2. The Universe Pig+Money=The Essence Of Existence
3. End Of All Lies
4. Crush
5. Angels
6. Pigs Are Back
7. Pig Football
8. Quadamage -Tabalabadach
9. Quadamage - Farret
10. Quadamage - Gebr Ghare
11. Subba - Good Flok
12. Subba - False Preachers
13. Subba - Blind Lambs


Autor článku: Jan Stanislav  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist