Stríbrné prívesky na Darkont.cz
15. 2. 2013

Pipes and Pints - Found and Lost

Českoamerická kapela, která točí v Česku, mixuje v Los Angels, masteruje v Helsinkách a to celé nakonec vydá u německého labelu. To můžou být opravdu jen Pipes and Pints.

Na jejich novou desku Found and Lost asi čekal mnohem větší zástup fanoušků, než na pár let starého předchůdce Until We Die. Pipes and Pints se totiž v mezidobí proháněli po všech pódiích světa a ukazovali, že si podmaní nejen klubové publikum, ale také festivalové davy.

Proto způsobily spoustě lidem zprávy o odchodu amerického zpěváka Syca. Vše se nakonec vyřešilo, Syco Mike zůstává a nová deska potvrzuje, že celá kapela je v tom nejlepším rozpoložení.

U desky Found and Lost nejde nezmínit grafickou stránku. Červený digipack v sobě totiž ukrývá odkazy na celou dosavadní minulost kapely a k tomu ještě skvěle zpracované texty, které jsou občas sice na hranici čitelnosti, ale zato působí opravdu cool.

Desku startuje vypalovačka “She’s the one,” která ukazuje, jak bude následujících cca 35 minut vypadat. Pořádně nakopnutý streetpunk, refrénové gangvokály a samozřejmě dudy. Je znát, že se zvukem se dost hrálo, a tak energie z desky doslova kape. Také melodie jsou návykovější, než kdy předtím a skoro každá skladba je sama o sobě hit.

Některé songy ale přesto vyčnívají. Je to například třetí “Never Let You Down,” která pro mě představuje asi nejlepší skladbu desky. Líbí se mi, jak se na posluchače přímo valí a na koncertech musí vypadat naprosto parádně.

Ano, hudba se moc nezměnila a kapela pokračuje na cestě, vyznačené už předchozími počiny, ale dá se jim to vůbec brát za zlé, když je ta hudba tak skvělá? Staří 77punx budou možná ohrnovat nos, ale mladá punková generace už dlouho ví, že v Pipes and Pints se skrývá jeden z našich hudebních pokladů.


Interpret:Pipes and Pints
Album:Found and Lost
Počet stop:11
Rok vydání:2012
Vydavatelství:Supraphon, People Like You


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist