Reklama
5. 4. 2008

Plastic Grave - Noizy Graves & Plastic Chronicles

Grindový nátěr roztažený na ploše pětasedmdesáti minut. Říkáte, že to je nemožné? Plastic Grave své drtící chuťovky shrnuli do obsáhlé kolekce s názvem Noizy Graves & Plastic Chronicles, díky níž svým příznivcům naservírovali přímo královskou porci osobitého chroptění i mnohdy toliko potřebné nadsázky.

Kdo ví, kdy o Plastic Grave ještě uslyšíme. Nejnovější materiál kapely pochází z roku 2004, od té doby zřejmě žádná nahrávka nevznikla. Poslední CD však poskytuje doslova vydatně nadupanou grindcoreovou nálož, vždyť povšimněme, že krom osmi písňového čerstvého bloku zahrnuje taktéž o deset let mladší demo „A Tribute To Pennywise“, dále pak skladby z kazety „Back From The Bed“ a konečně tři nanovo přetočené zápisy z již zmíněného demáče. Celkem slušná náplň, ne?

Plastic Grave si na hudebním poli vesele chrčí, vrčí či jenom tak poblázněně dovádějí už od nějakého devadesátého prvního, kdy dávají dohromady první písně, které se však k uším posluchačů nikdy nedostávají. Proto je „A Tribute To Pennywise“ vůbec oním prvním oficiálním počinem, jenž začíná do okolí chrlit svérázně úchylnou hudbu vhodnou pro chvíle pohody každého solidně ujetého grindového maniaka. Faktem sice zůstává konstatování, že ty nejvíce nahuštěné prdy v diskografii Plastic Grave teprve přijdou, přesto ale už tehdy skupina trochu nastiňuje svůj typický nadhled a smysl pro kdejakou hovadinu. Další případné tvorbě ovšem dává ráznou stopku nakonec tři roky trvající čas nicnedělání, takže je evidentní, že si na plnohodnotnou desku ještě počkáme. Ti nejotrlejší se poté mohou nasytit dost možná dodnes nejpovedenější skládankou s názvem „Back From The Bed“, kde má pojmenování sloužit jako parodie na jednu z desek Obituary. Našlápnutá drtička zde nabývá nejmohutnějších rozměrů a nezadržitelně si vyšlapává svou nátěrovou štreku plnou bezprostřednosti, jíž vévodí dostatečně cáknutý Fidův kvikot podporovaný směsicí parádně nahulené řežby. Bonbónkem se stává, v humorném slova smyslu, nehorázně přiblblá variace na píseň k filmu „Ať žijí duchové“, v níž závěrečné kvílení ala bu bu bu prostě nemá chybu. Na své si přijdou i fanoušci Terrorizer, jelikož Plastic Grave nahráli jejich zářez „After World Obliteration.“

Nejnovější matroš, který disponuje jak jinak než správně imbecilním obalem (no posuďte sami), představuje typicky valivý koktejl pro kapelu charakteristických motivů, navíc je těchto osm šlágrů oblečeno do vcelku slušivého zvukového hávu. Závěrečné tři nově zmáknuté písně vyznívají oproti původním formám úderněji a razantněji, což však pochopitelně není žádným překvapením.

Plastic Grave sestavili předlouhou a pestrou sbírku své tvorby vhodné pro každého grindového příznivce nepohrdajícího svérázným humorem, patřičnou nadsázkou a evidentním nadhledem. Uvidíme, zda z této osobitě ujeté dílny ještě někdy cosi vzejde.


Interpret:Plastic Grave
Album:Noizy Graves & Plastic Chronicles
Počet stop:28
Délka:75 min
Rok vydání:2004
Vydavatelství:Bizarre Leprous Productions
Seznam skladeb:1. Straight To Hell
2. Star Drekk
3. Instatnt Jesus
4. Clan Of Pilots
5. There Must Be War
6. Return Of The Living Rednecks
7. Gangbang In The City Morgue
8. Doom III

A Tribute To Pennywise (split demo):
9. Gambled
10. Earth Begins To Fester
11. Anal (ysis)
12. Song Of Sad Undead
13. Sheep
14. It

Back From The Bed (MC):
15. Poserslaughter Drive-In
16. Life Is A Station In The Middle Of Nowhere
17. Whizz Of Whig
18. Explosion Of Rubber Glue 6215
19. Needle Dance
20. After World Obliteration (Drunken Mix)
21. Gorror Of The Gondíks
22. Plastogression
23. Nails & Balloons
24. Edible Boletus vs. Society
25. Ancient And Horrible Castle Deep In The Woods

7“EP re-recorded:
26. Gambled 2004
27. Earth Begins To Fester 2004
28. It 2004


Autor článku: Jan Stanislav


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist