22. 9. 2011

Plexis - Vohul to

Plexis jsou pojem. Šíří po naší zemičce tvrdý punk-rock už nějaký ten pátek a získali si silné zástupy fanoušků. No a tahle kapela letos vydala u Papagájova hlasatele novou řadovku, nazvanou Vohul to.

Booklet v sobě skrývá texty a rentgenové snímky, z nichž nejlepší je všeříkající snímek zrentgenovaného vztyčeného prostředníčku.

Plexis dostáli názvu alba hned v první písni. Už od této úvodní nadupané písně s názvem Slepý náboje to přímo nutí k tomu, aby šlo volume doprava. Ďábelsky rychlé bicí v mezihrách také udělají své. Úderná kytara Dušana Lébla a za mikrofonem a basou není nikdo jiný, než Petr Hošek. Co víc si přát…

Kapela se drží svého stylu a naváží se do čeho může. To znamená, že Plexis na svém dosavadním stylu (kupodivu) nic nezměnili. Nejsou tu ale jen písně o zhnusení nad světem a nad lidmi, kteří ho obývají. Myslím tím písně Blues starýho strejdy a Zkažený zuby.

Hrdinou první zmiňované píseně je zadlužený chasník, který hodně rád pije, ale nemá na zaplacení. No a Zkažený zuby, to je extra chuťovka, protože tato píseň je o typanovy, kterému se sice kazí zuby, ale bojí se zubaře. O „řešení problému“ pojednává refrén:

Smrad jak v prasečáku
Žeru jen hovna z ptáků

Ale nevím, jestli zrovna tohle jsou songy, které budou mít kdovíjaký úspěch. Můj jasný adept na největší hit desky je určitě Kyselina. Je to klasická punková věc o pohrdání „těmi nahoře,“ která má navíc odhodlaný refrén s dobrou melodií.

Plexis prostě natočili další dobrou studiovku. Každý song (asi až na ony dva zmiňované) by se dal s úspěchem zařadit do koncertního playlistu a o nadšené pogery nebude nouze. Když se na to podíváme tak, že je to vlastně studiovka, natočená po 11 letech „nicnedělání,“ musíme smeknout, protože tohle je opravdu hodně dobrý výkon.


Interpret:Plexis
Album:Vohul to
Počet stop:13
Délka:39:01
Rok vydání:2011
Vydavatelství:Papagájův Hlasatel Records


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist