31. 10. 2016

Plzeňský Anděl se otřásal v základech

Minulý víkend proběhl v Plzni druhý ročník multižánrového hudebního festivalu Plzeňská noc. Během jednoho večera, za příznivé vstupné, se na více než 15 scénách objevilo přes 80 účinkujících. Jmenovitě se zde objevili například Fast Food Orchestra, Dukla Vozovna nebo lokální Acid Row. Na každé scéně byl jeden žánrově ucelený blok. Já jsem zamířila do Anděla. Konkrétně na kapely Krang, Just For Being a Skywalker.

Jak už jsem psala, pro mě první kapelou večera byli Krang. Kluci dorazili 20 min před plánovaným začátkem vystoupení a sršeli energií. Jako jeden z prvních songů zahráli Skateistan, při kterém politovali ženy v Afghánistánu, že nemohou jezdit na kole. Pro kluky nepředstavitelné. Další song, u kterého se zastavili, byl Lions of Kurdistan. Tady byla asi jediná chvíle, kdy to, co řekli, mysleli vážněji. Ocenili lidi bojující v Kurdistánu za svobodu. Přidali ještě song Krang Must Be SxE či First Blood. Po svolení zvukaře, že tedy typický “ještě jeden” song zahrají, zakončili skladbou Ok, USA!. Celé vystoupení se neslo v duchu nadsázky a vtípků.

Krang nasadili laťku hodně vysoko, ale další příchozí, Just For Being, se jí obstojně drželi. Přechod mezi koncem Krang a začátkem JFB byl cca 10min. Slušná rychlost. Lidi postávali už i ve vchodu - nevešli se dovnitř. Kluci skvěle roztleskali publikum, které pak tleskalo samo i bez vyzvání. Taneční kreace prvních řad byly stejně super jako při předešlé kapele.

Na minutu přesně podle harmonogramu přichází Skywalker. A lidi se pořád snaží dostat dovnitř. Na JFB bylo plno, ale teď už není k hnutí. Otočíš hlavu a drcneš nosem do člověka. Vznikla skvělá atmosféra. S prvními tóny publikum okamžitě ožilo jako na povel. Občas se někdo z publika objevil na pódiu, aby vzápětí skočil mezi diváky. Tady opravdu nebyla obava, že by ho nikdo nechytil. Až na jednoho týpka, který hodil do davu ukázkovou šipku. Klub se otřásl v základech. Ke konci vystoupení vznikla na tak malém prostoru, jako je Anděl, solidní Wall of Death.

Vrcholem skoků do publika se pro mě stal týpek visící z balkonku. Zpěvák nabádal lidi ať skokana podpoří a uznal, že netuší, jak to dopadne. Chlapík povzbuzený ke skoku to nakonec hodil po zádech. Publikum ho chytilo, žádná zlomenina. Solidních 7 bodů z 10. Ve čtvrt na dvanáct Skywalker končí.

Na večeru musím vyzdvihnout, že vše jelo na minutu přesně. Stručně: Krang - skvělá spolupráce s publikem a super vtípky, JFB - nejlepší taneční kreace, Skywalker - super atmosféra a skoky.Foto z koncertu:
http://mareksvamberg.com/2016-10-21-Plzenska_noc
Autor článku: Edith

Darkont.cz

Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist