Stríbrné prívesky na Darkont.cz
8. 11. 2015

Postcards From Arkham - AEON5

Dílo podivína H.P.Lovecrafta je velkým inspiračním zdrojem pro mnohé současné hudebníky. Jeho temné vize se samozřejmě uchytily hlavně v metalových vodách a svými skladbami se k němu hlásí i Black Sabbath, Metallica nebo Iron Maiden. V tuzemských vodách potom nejvýrazněji projekt Postcards From Arkham.

Pohledince z Arkhamu, dějiště mnohých Lovecraftových povídek, je na české hudební scéně pořád ještě nováčkem. Funguje teprve od roku 2012, kdy vyšel debut Oceanize. Nová deska ÆØN5 ale na první pohled netrpí klasickými neduhy raných nahrávek. Naopak. Když vezmeme v potaz, o jakou hudbu se vlastně jedná, byla všem stránkám desky věnována až nečekaně velká péče.

 

Co že jsou vlastně Postcards From Arkham zač? Za celým projektem stojí Frodys, známý z havířovské hybrid metalové úderky Awrizis. Postcards jsou jeho sólovým počinem, kde může naplno projevit svou náklonnost k post rockovým kapelám jako God Is An Astronaut a k dílům Lovecrafta nebo E.A.Poea.

 

ÆØN5 zaujmou už propracovaným digipackem. Bohatě ilustrovaný booklet obsahuje kompletní texty i jejich české překlady (tleskám) a doplňuje snovou atmosféru desky. Ano, přestože album vychází u MetalGate a jeho autorem je metalový kytarista, výsledek rozhodně není určen klasickým metalovým fanouškům.

 

Jak už bylo zmíněno, deska nezapře vlivy post rocku, zároveň ale není statická, jak bývá u tohoto žánru často zvykem. Důležitými složkami jsou totiž také progresivní rock a zároveň moderní metal, které nahrávce dodávají dynamiku. Výsledkem je hudba, která se vznáší mlhou nočního Arkhamu. Nutno ale dodat, že nástroje zde opravdu tvoří spíše propracovanou mlhovinovou atmosféru než zapamatovatelné melodie.

 

Mimochodem, kromě toho že Frodys pro desku napsal texty, hudbu a stojí i za grafikou desky, je také autorem celé instrumentální stránky nahrávky. Své hlasy potom projektu propůjčili Ivo Doseděl a Lenka Machová ze skupiny Ador Dorath. U Iva jsou posluchači jeho domácí formace zvyklí hlavně na growl, na desce ÆØN5 je ale spíše vypravěčem. Svým hororovým hlasem dodává abstraktním textům, ještě větší působivost.

 

ÆØN5 je kompaktně působící, propracovaná nahrávka, která má osobitou tvář a současně s tím i velké ambice. K jejich naplnění může dobře sloužit i kvalitní současný zvuk. Teď jen jestli si takto specifická hudba najde dostatek příznivců. Já v to doufám.

 

 

 


Interpret:Postcards From Arkham
Album:ÆØN5
Počet stop:7
Délka:34:46
Rok vydání:2015
Vydavatelství:MetalGate
Seznam skladeb:1.Imagination Filled Balloon 05:19
2.Aeon Echoes 03:29
3.Thousand Years For Us 03:33
4.Overthrown 03:22
5.Elevate 04:20
6.Pays des Merveilles 04:21
7.Woods of Liberation 05:19
8.One World Is Not Enough 04:51


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist