Stríbrné prívesky na Darkont.cz
29. 1. 2013

Power 5 – Power 5

Již pěknou řádku let se mi zdá, že Power 5 jsou jednou z nejnedoceněnějších metalových skupin u nás. Současná sestava kapele prospívá a ta se, zdá se, neustále hudebně zlepšuje.

Nejnovější deska nazvaná prostě a jednoduše „Power 5“ pak dělá skutečně čest svému jménu. Název jasně dokazuje, že právě tento žánr je kapele blízký a že takto si představuje svojí ideální tvorbu. A musím ji dát za pravdu – pánům to skutečně šlape, Olin Škrabal za mikrofonem podává dosud zřejmě nejlepší výkon a je cítit i instrumentální pokrok.

Přestože se kapela nikdy netajila inspirací finskými Stratovarius, o nějakém kopírování už nemůže být ani řeč. Současné eponymní album totiž jasně sděluje, že Power 5 si za ta léta vytvořili vlastní styl, jsou rozpoznatelní, a to jak hudební produkcí, tak hlasem Olina Škrabala (Za zmínku stojí, že na mnoha místech desky Olin hlasově opravdu přitvrdil, jeho místy skutečně nasraný afektovaný vokál je však velmi přijemný na poslech; celkově však poněkud ubral na výšce tónů, což se pozitivně projevilo i na barvě hlasu, která by mohla být pro mnohé posluchače zkousnutelnější než na předchozích deskách).

Budeme-li se bavit o hudební stránce alba, přináší nám Power 5 víceméně přímočarý power metal s občasnými hard rockovými prvky, okořeněný velmi kvalitními, na českou scénu téměř nevídanými kytarovými sóly. Kapela skutečně hudebně roste s každou deskou a to i po stránce zvukové - všechny instrumenty jsou výborně rozeznatelné a neztrácejí se v šumu jako na některých starších albech Power 5; člověk si tak může vychutnat i nápaditou baskytaru Jiřího Jagoše, o sympatických bicích Milana Škrabala ani nemluvě.

Ač to může znít jako klišé, deska je hudebně vyrovnaná – tu kapela přitvrdí, tu ubere, nechybí delší instrumentální pasáže, vše se nese v power metalovém duchu a některé kusy mají (ostatně u Power 5 je tomu takřka na každém albu) skutečný hitový potenciál, jmenujme skladby „Power 5“, „Chci žít live“, některé evokují silnou moravskou tradici zábavové hudby („Jsi strašná“), v žádném případě však nesklouzávají však k laciným hudebním postupům. Dokonce i povinná metalová balada, „Nechám tě spát“, se vyvedla lépe, než tomu u Power 5 bývalo zvykem, neboť v tomto žánru tkvěla na předchozích deskách zřejmě největší slabina kapely.

Závěrem tedy nutno říci, že Power 5 (opět) dokázali, že i v našich metalové tvorbě nepříliš příznivých podmínkách lze zkomponovat moderně znějící power metalovou desku. Snad jim to vydrží; byla by škoda to zabalit:)


Interpret:Power 5
Album:Power 5
Sestava:Olin Škrabal – zpěv
Milan Škrabal – bicí
Lukáš Langer – kytara
Jiří Jagoš – baskytara
host: Sabina Břeská – klávesy

Zvuková režie, mix a mastering: Libor Kukala
Počet stop:9
Délka:45:04
Rok vydání:2012
Vydavatelství:nahráno: září až listopad 2012 ve studiu Soundtormentor
Seznam skladeb:1. Upíří noc
2. Hvězda
3. Vítr se opřel
4. Power 5
5. Chci žít live
6. Divocí, zuřiví a mladí
7. Jsem bleskem
8. Nechám tě spát
9. Jsi strašná


Autor článku: Kube  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

31. 1. 2013 12:57
CD je sice v paperbacku (což může spoustě lidí vadit a je to pochopitelné), ale je třeba si uvědomit, že výroba klasických CD něco stojí. Osobně bych byl rád, kdyby kapela za nějaký čas nechala aspoň pár desítek kousků udělat v klasickém přebalu...až na to budou love:)
30. 1. 2013 00:03
Ašák
Až na to, že novému CD udělali dementní trafikový booklet, to chlapci těžce posrali....
29. 1. 2013 22:54
Miroslav Bednařík
Jedna z NEJ desek co POWER5 nahrála, je to opravdu luxusní záležitost. Doporučuji každému kdo má uši nejen na sluneční brýle.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist