Reklama
30. 5. 2016

Power 5 - Talisman / Best of

POWER 5 jsou stálice naší power speedmetalové scény. Na svém kontě mají již šest desek. Hlavním znakem této kapely je nekompromisní zpěv v českém jazyce a cílení na naše publikum.

POWER JAK STEHNO

Již za to mají obrovské plus. Druhým velkým poznávacím znamení je inspirace, někdy až hodně okatá, u finských bojovníků STRATOVARIUS. Novinková deska je oproti předchozí vyvedena jako 2CD. První placka skrývá novinkové album Talisman, druhé CD je Best of kariérou POWER 5. Oba disky jsou uloženy v krásném digipacku doplněné bookletem. Zvuk desky ze studia METAL GATE je naprosto v pořádku. Na můj vkus sice až moc uhlazen, ale v rámci žánru perfektní. Trochu přitvrdit kytary by nebylo na škodu, ale jak říkám, je to jen můj pocit. Vše je řádně a monstrózně bombastické jak se na správný power speedeček sluší a patří.

Desku startuje mini intro, v podobě variace na skladbu pana Handela, a už se to valí. Nabušenej power metal s neuvěřitelnými gejzíry melodií. Nová deska se po této stránce vyvedla. Musím říci, že tolik nápadů a vyhrávek, snad na žádné předchozí desce neměli. Těžkotonážní riff v úvodní Triumf se nese na klávesových plochách a vše žene hradba bicích. Zpěv Olina Škrabala, hřmí a šplhá do výšin.

Následuje speed metalový uragán titulní Talisman. Jemný úvod předznamenává bouři. Všude se na Vás ženou melodie. Valivá, ve středním tempu supící Destructor. Dva kopáky duní a ve středním tempu ničí vše co přijde do cesty. Následující Legie opět zařadí vyšší rychlost. Uprostřed deska trochu ztrácí na tahu. Písně jako Obzory a Do vrchu táhnem, jsou opatřeny tak otřepanými riffy, které až nějakou agro tancovačkou.

Naštěstí přichází pecka Rebel. Speedový masakr, při které si v kotli utrhnete hlavu. Pořádná metalová deska musí myslet i na tu něžnější část publika. Nesmí chybět balady. Tady zastoupeny polo baladickou Bouře. Emoce a city z této skladby tečou proudem. Druhou akustickou baladou píseň Už je podzim. Komorní skladba, jen akustická kytara, klávesy a zpěv. Jedno oko nezůstane suché.

Konec desky obstarává skladba Planety. Opět je to utržená, speed metalová bestie. Shrnuje vše, co již bylo řečeno. Obrovské porce nápadů, vyhrávek a melodií.

POWER 5 natočili jednoznačně svoji nejlepší desku. V porovnání s předchozí tvorbou je novinka o 200% dotaženější a hráčsky na obrovské výši. To jak dalece převyšuje novinka, minulou tvorbu si můžete přímo srovnat. Druhý disk obsahuje Best of … kapely, ale po krátkém poslechu ho raději vyndáte a pustíte si ještě jednou Talisman. Ne, že by předchozí tvorba byla vyloženě špatná. Srovnání s Talismanem, ale nesnese.

Pusťte si to, otočte poťákem na max. Ať Vás provází Síla.


Interpret:Power 5
Album:Talisman / Best of
Sestava:Olin Škrabal – zpěv
Lukáš Langer – kytara
Jiří Jagoš – baskytara
Martin Valčík – klávesy
Milan Škrabal – bicí
Počet stop:10
Délka:Talisman: 55:04 ; Best Of: 01:14:04
Rok vydání:2016
Seznam skladeb:1. Triumf
2. Talisman
3. Destruktor
4. Legie
5. Obzory
6. Do vrchů táhnem
7. Rebel
8. Bouře
9. Už je podzim
10. Planety


Autor článku: Jan "Johny" Havlíček  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

8. 6. 2016 12:51
Metalák
Skvělé album!
Agro tancovačka? Blbá poznámnka.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist