Stríbrné prívesky na Darkont.cz
24. 9. 2012

Pro Pain 4.9.2012 LA Style Café CHAM, Německo

Pro-Pain vydávají svou novou desku a jedna ze zastávek evropské tour je i v příjemném klubu v Chamu. Rád se sem vracím – skvělé prostředí, nekuřácký klub, klimatizace a bezchybný zvuk. No a v neposlední řadě kapely. Je úterý, zde ještě prázdniny a tak se nakonec dostaví okolo osmdesáti fanoušků.

Hemlock, Undivided, Pro-Pain

První začínají borci Hemlock z Las Vegas. Poměrně známá kapela mající na kontě asi pět alb jejichž poslech vřele doporučuji. Poslední co mám je z roku 2008 a ta určitě nebyla poslední. Dredy, široký kraťasy a neustálé pobízení jump, jump around. Pro mě příjemné překvapení na začátek. Kapele to šlape náramně, není to ta typická hardcore rubanice, kdo chce, může si i zaskákat, hard core crossover. Překvapení večera! Moc dobrý, škoda , že zahráli jen půlhodinku. Jak bude další příležitost, hned na ně vyrážim znovu. Viděl jsem je asi potřetí a tohle bylo rozhodně jejich nejlepší vystoupení.

Po krátké přestávce nastupují Undivided z New Yorku, kapela méně známá. Znal jsem jen jejich nahrávku z roku 2009. Odkojení NY scénou je znát od počátku . Hrají ohlodaný na kost, dřevní, valivý HC s větším vlivem metalu, já bych se nebál ani označení stoner-core . Končilo se coverem od Crumbsuckers. Jsem spokojen, ze studiové nahrávky nezněli nic moc, živě paráda. Kapela má svůj ksicht a rukopis. Trochu cíleně jsem se chtěl nechat překvapit a před koncertem jsem je moc neposlouchal a ani nepátral , jestli mají nějakou novinku.

A teď čekání na hlavní hvězdu. Čekání dost dlouhé, přece jen mě ještě čeká hodina autem domů a ráno vstávat do rachoty. Nakonec jsem se lehce před jedenáctou hodinou dočkal. Co napsat k Pro-Pain? Jel jsem na ně s tím, že dostanu přesně to , co jsem od nich už slyšel několikrát předtím a dočkal jsem se. Taková sázka na jistotu a řekl bych – dostal jsem ještě víc, než jsem čekal. Kapelu jsem viděl asi tak po desáté a tohle bylo bezkonkurenčně nejlepší vystoupení. Kapela zněla hutněji a „nabušeněji“ než kdy předtím, v klubu se rozjíždí solidní circle pit. Jako parní stroj, který vás válcuje sem a tam do úplného bezvědomí. Žádné pauzy, ein zwei, drei, vier a mastíme další song. Úžasný nasazení! Tohle je fakt hustá rubárna mihne se mi hlavou. Lehká únava z pracovního dne je pryč a já jsem znovu nabit energií. Od druhé písničky z obou kytaristů doslova stříká pot, hrají jako o život! Evidentně si to užíváme na obou stranách podia. Kapela přehrává i starší songy v mnohem rychlejších a ještě hutnějších verzích, než jsem byl zvyklý. Vnímat jednotlivé písničky nestíhám, nechám se příjemně ubíjet tou energií a detaily neřeším. Zaregistruji tři novinky a zbytek jsou ty největší pecky z celé diskografie. Absolutní spokojenost.
Sečteno podtrženo – všechny kapely ze sebe vydaly na podiu své maximum a všechny tři jsem si poslechl rád. Pro-Pain měli při výběru svých souputníků šťastnou ruku. Tak zase příště.Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist