Stríbrné prívesky na Darkont.cz
17. 12. 2011

Projekt parabelum - Radiola

Bývalí členové (nedávno CD natočivších) Kurtizán z 25. avenue a (nedávno CD natočivšícho) Anarchuzu. Spolu s jinými výtečníky založili v roce 2002 kapelu Projek parabelum. Ta si za tu dobu také prošla kdejakými změnami a teď, v nové sestavě, vydává CD Radiola.

Pokud by někoho zajímalo, co znamená to slovo Radiola, mám tu pro vás „jednoduché“ vysvětlení:

Název Radiola má několik významů. Od technického označení starého typu rádia či spíše jeho mutace, přes knižní použití od Nosovova Neználek ve Slunečním městě, kdy zmiňovaná Radiola byl vlastně automatický stroj na sečení úrody - kombajn, který pracoval po sestupné spirále od největšího poloměru po nejmenší s tím, že byl propojen videokomunikátorem s ústředím, takže když zmiňovaný Neználek do skleněné kopule plazil jazyk, dostalo se mu zasloužené odpovědi. Radiola ale v našem slova smyslu a pojetí znamená imaginární hvězdu, či spíše planetu, která má vše, co naší o Zemi víme, či spíše tušíme. Je to svět kladných a záporných frekvencí, principů přenosů nejen elektrické energie dle Nikoly Tesly na tisícikilometrové vzdálenosti.Je to o lidském vědomí a podvědomí, fantazii a skrytých přáních a myšlenkách. Náš svět má název Radiola.

(vysvětlení pochází z mého rozhovoru s kapelou pro tento web. Celý rozhovor zde: http://rockmag.cz/clanky/projekt-parabelum-rozhovor/ )

Kapela zapracovala už na bookletu. Napasovala sem totiž všechny členy souboru do světů, které jako by vypadli z nějakých PC her. Kromě těchto fotografií jsou zde samozřejmě texty a nějaké to info.

Na desce je 9 songů a 4 krátké elektro-mezihry (Psychostres, Centrála robotů,...). Většina písní se také odehrává tak trochu někde jinde a kapela zde rozhodně neřeší aktuální společenské problémy.

Jde ale o energií nabitou muziku, kde se, kromě tvrdých kytar, vyskytuje i velké množství různých samplů a jiné elektrické zvuky a ty dávají písním osobitý styl. Jejich hudba mi připomínal něco mezi aktuálními Kurtizánami a Insanií.

Za nejlepší píseň z celé desky považuji oklipovanou Vyvolení, ale hned za ním je Vlak, co nestaví, který desku uzavírá.. Má hodně rychlé tempo a nejen díky bláznivému klávesovému sólu na konci písně ji považuji za jednu z nejlepších songů z celého alba.

Všechny ostatní písně si drží velmi vysokou kvalitu a díky této desce je považuji za jednu z nejlepších tuzemských tvrdých kapel.


Interpret:Projekt parabelum
Album:Radiola
Počet stop:13
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Automan records


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist