Reklama
4. 10. 2007

Promile – Thrash Ponk Punk

O kapele Promile sem popravdě v životě neslyšel, i když působí na scéně už sedmým rokem, a tak sem k ní přistupoval poměrně skepticky. Ovšem po prvním poslechu sem tenhle svůj pohled musel radikálně přehodnotit, protože to album neni kurva vůbec špatný!

U většiny těch méně známějších kapel, jejichž cédéčka se mi dostanou k zrecenzování, bejvám obvykle spíš zklamanej než nadšenej, protože málo která z těch kapel dokáže nahrát fakt kvalitní a originální desku. O kapele Promile sem popravdě v životě neslyšel, i když působí na scéně už sedmým rokem, a tak sem k ní přistupoval poměrně skepticky. Ovšem po prvním poslechu sem tenhle svůj pohled musel radikálně přehodnotit, protože to album neni kurva vůbec špatný!

Stylově bych ho zařadil někam mezi kapely typu Harlej, podle jejichž vzoru kapela hraje a Hradecký Nvúčka. Cédo je oproti předchozímu počinu nahrávaný ve studiu Martina Gregora MUSIC & STORY ve Vysokym mýtu a musím říct, že studio odvedlo na můj vkus solidní prácičku a zaslouží pochvalu. Z písní čiší takovej zajímávej mix nasranosti a energie, kterou nedokáže do hudby dát jen tak někdo.

Po textový stránce nečekejte žádnej zázrak, i když některý písně mě celkem dost zaujali, např. hned ta prví, protože zpívat o relapsu nebejvá moc častý, jenže za takhle originální písničkou, je další, která už bohužel omejvá ohraný téma, takže jak řikám, sou i lepší, ale i mnohem a mnohem horší. Zpěv není žádnej vyměknutej plíživej šepot, ale zase ne ani řev, kterej ničí měřiče decibelů a trhá ušní bubínky. Je to takovej klasickej rockovej hlas. Zvukově to též není špatný, ale asi by se dalo něco vylepšit. Když to srovnám třeba s již zmíněnejma Nvúčkama, tak sou tady přece jenom nějaký nedostatky, ale to vůbec nevadí, protože i tak je to hodně dobrý.

Na albu je 11 songů a já vám je teď stručně přiblížím. První nese název Relaps. Hrdinou písně je člověk, jenž upadá opět do relapsu (stav opětového upadnutí do nemoci) a vypadá to s nim hodně zle, nejspíš umře. Následuje píseň M. P. CH. Ta zkratka znamená My Sme Party Chuligánů a tak taky začíná úvodní text. Stručně řečeno, ne každej musí umět hrát, aby mohl hrát dobře. Trojka je Reality show, která se mně osobně líbí asi nejvíc z celýho alba a naprosto souhlasím s textem, sračky jakejma se nás snaží televize upoutat, mě solidně lezou na nervy. Jednou z nich je i reality show! O Samovi je jedna z těch míň zajímavějších. Nechám na Vás, jak si jí vyložíte. Po čtyřce musí logický následovat pětka a tou je Buran city. Někdo si jí můžu vyložit vážně, někdo jako srandu, já sem z těch druhejch. Na většinu pravejch rockerů lidi nahlíží jako na alkoholiky, co jenom chlastaj apod. Přesně pro takovýhle rockery je město Buran city. Ta písnička je opravdu dost originální, o čemž sem mluvil na začátku a je jenom škoda, že takhle perfektně nejsou napsaný všechny songy. Šestá písnička, no písnička, o tomhle se nedá mluvit jako o písničce, je jenom taková vsuvka, podle mně naprosto zbytečná, se menuje Automobil pana J.. Jinej život je už sedmá, po tý neslavný vsuvce, písnička. Kombinace hodnot svobody a pohrdáním komunistické ideologie je dobře zkombinovaná, a tak bych jí určitě řadil mezi ty lepší na albu. Dalším songem je Zelená love story. Typická píseň o životě. Nikdy nejde všechno tak, jak by mělo, v tomhle případě je to klasickej problém mnoha pánů a to najít si holku, která by se nám / vám líbila a byli by s te sní šťastný. Každej ten problém řeší jinak, ale nejlepší lék je zelená! Jedna z posledních se menuje Konec. Je to taková poetická písnička o tom, že nikdo neví, co příde na konci světa, ale i když tam dojdem a bude to těžký, tak vždycky bude spolu a zvládnem to líp. Předposlední desátou je Těhotný chlapi. Celkem vtipně napsaná. Když už začnem vymírat, protože na to ženský kašlou na to mít děti, tak to musíme obstarat mi chlapi, jenže nám nebudou růst břicha tim, jak nám poroste mimčo, ale po pívu. No a nakonec poslední - jedenáctej song Tscheska (česká). Tady si kluci ostře a bez servítek berou na mušku tu nespravedlnost, která tady u nás vládne. Ten kdo má peníze, tak si za to koupí i právo a ty chudí maj hold smůlu a ač nechci, tak bohužel musím souhlasit.

Tak a to je vše. Závěrem to zhodnotím. Zvuk 2, občas není textu vůbec rozumět a to je dost kritickej nedostatek, ale na druhou stranu je to u jedný možná u dvou písniček, takže bych z toho žádnou vědu nedělal. No a textová stránka též za 2, protože jak sem říkal na začátku, váhy originálnosti sou rozložený hodně nepoměrně, což je fakt velká škoda a tak doufám, že na tomhle menšim nedostatku kluci zapracujou a příště to vylepší. Cédečko vydal nezávislej čeček, takže cena je parádní a to 100 Kč. Čili příznivci stylu, kterej kluci reprezentujou, myslim si, že určitě neprohloupíte, když si ho koupíte, ba naopak, budete z něj mít radost!


Interpret:Promile
Album:Thrash ponk punk
Sestava:Bart - baskytara, zpěv
Thomas - kytara
Kozany - bicí
Pitkin - kytara
Počet stop:11
Rok vydání:2007
Vydavatelství:Cecek Records
Seznam skladeb:01. Relaps
02. M. P. CH.
03. Reality show
04. O Samovi
05. Buran city
06. Automobil pana J.
07. Jinej život
08. Zelená love story
09. Konec
10. Těhotný chlapi (Makeba vokalis)
11. Tscheska


Autor článku: OldHandFromHell  Související články:  Komentáře:

31. 10. 2007 23:29
pardubicak
doporucuju dovalit na koncert!!
30. 10. 2007 08:22
Heřmaňák
Promile jedem!!!!!!!!
29. 10. 2007 16:35
Jirka
Tak už to mám doma a je to fakt nářez. PS: A ta vsuvka mě přijde docela vtipná. ;)

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Komentáře ke kapelám:
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
D. Rock
(27. 8. 2017 - 10:09)
Cimrmanovo Torzo
(8. 8. 2017 - 09:40)
Atariband
(20. 7. 2017 - 16:03)
Děda Chlívek
(15. 6. 2017 - 08:45)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Autodoc.cz
https://www.AutoDoc.CZ
Nejnovější kapely
Hledáme !
Hledáme redaktory, kteří by měli zájem dělat rozhovory či recenze CD.
kontaktujte nás zde...
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Máte své CD?
Vydala vaše kapela vlastní CD? A chcete aby se o nim vědělo? Pošlete nám ho k recenzi.
Kontaktujte nás!
Antikvariát:
Darkont.cz
Punkshop:
Plastelína:
Odkazy

Hudební inzerce
TOPlist