Stríbrné prívesky na Darkont.cz
11. 9. 2007

Punk Floid – Tvůj boj

A je to tu!!! Punk Floidi jsou tu zpět se svým novým počinem, kterej má příznačnej název Tvůj boj. Fanoušci týhle super kapelky se po dvouletý pauzičce, zaplněný množstvím koncertů a různejch akcí dočkali pátého regulérního alba...

A je to tu!!! Punk Floidi jsou tu zpět se svým novým počinem, kterej má příznačnej název Tvůj boj. Fanoušci týhle super kapelky se po dvouletý pauzičce, zaplněný množstvím koncertů a různejch akcí dočkali pátého regulérního alba a já osobně za sebe musim říct, že čekání se 100% vyplatilo. Floidi do toho opět řezali, jak KGB u výslechu do nebohejch oportunistů - ještě za dob rudýho brášky. Obal je trošku ve styl kapely Green Day a jejich alba American idot. Představuje ruce, který se chytaj za mříže, ve snaze se z nich dostat, to celý podbarvený červenou barvou. Nahrávání se stejně jako u předchozího alba uskutečnilo ve studiu ExAvik v Plzni a stejně jako u předchozího alba odvedlo studio vynikající prácičku, zvuk je krásně čistej a poměr hlasitosti zpěvu a hudby je výbornej, takže není nejmenší problém s tím, aby sme i my ohluchlejší z množství koncertů perfektně slyšeli, o čem kluci zpívaj, což se například o novým, no o novým, spíš o posledním cédu kapely Šanov1 Music War říct rozhodně nedá. Ale zpátky k Floiďákům. Na albu je 13 novejch pecek. Oproti minulýmu cédu se liší hlavně zvukem, rychlostí a rytmem jednotlivejch písní. Jedna rychlá, jedna pomalejší a tak, naproti tomu minulej počin se spíš ubíral jednou přímou cestou - podobně jako to bejvá u kapel jako The Casualties apod. Ale už k samotnýmu popisu písní. První nese název Váš svět a jak název napovídá - jedná se o typický vyjádření, že my se od ostatních lišíme a máme svůj svět a do toho jejich nezapadáme. A i když to obyčejně nedělám, tak tady bych určitě vyzdvihl větu:

Sem hajzl sem z těch zlejch
ještě mně pálí cejch,
pro systém nevhodnej
příliš moc svobodnej!

Deme dál. Druhá v pořadí Ajeee. Tu si možná každej z vás vyloží jinak, ale já bych jí popsal, jako zápas s životem jednoho určitýho chudáka, kterej si, ale vždycky řekne, že někde musí bejt ještě hůř. Trojka nese název Lih ze sliv. No tu bych charakterizoval asi takhle: shon dnešního světa je už na hrdinu písně moc a tak bohužel nemá sílu s tím dál bojovat a zůstává, jak se říká pozadu. Další song - v pořadí čtvrtej - Tvůj Boj je jeden z těch rychlejších na albu. Je o tom, jak sou lidi blbý a pořád a pořád hledaj vůdce, kterej by je vyvedl ze špatnýho období a pomohl jim se odrazit tak říkajíc ode dna, jenže jak to tak bejvá - ten vládce, pak zavede teror a sme u těch Hitlerů, Stalinů apod. Óda na gyros pátá píseň, kterou nemusím snad popisovat, protože doufám, že každej si dokáže zformulovat obsah písně podle názvu. Každej má někdy depku, kdy ho všechno sere a nudí a nic ho nedokáže rozveselit, no a přesně o tomhle stavu je šestka Splín. Vim že… je parádní a výstižnej sedmej song. Každýho musí občas srát bordel, jakej v tomhle státě vládne a každej díky tomu občas přemejšlí, že si sbalí kufry a vypadne odsud někam ven. Bohužel, podle mě, se tím těžko něco vyřeší. Osmá písnička se jmenuje Na pokraji komatu a podle mě je na albu nejslabší, text nic moc, hudba průměr, no zkrátka nic moc. Devítka je Realita. Ty, kteří z vás znají kapelu S.P.S, tak se nemusejí bát, nejedná se o coververzi písně alba Před popravčí četou, je to čistě origoš počin od floidů. Písnička se nese v duchu někoho, kdo ví, že jednou přijde ta pravá realita a on jí hold bude muset respektovat, ale do tý doby si bude dělat jenom to, co má rád. Další v pořadí už desátá je Cirhoza pečeně. Abych řekl pravdu, ta se mi z celýho alba líbí nejmíň. A sem zvědavej, jek sami rozlousknete tenhle song, protože neni zpívanej zrovna srozumitelně. Jedenáctka Negativní omejvá klasický téma punkáče, kterej bojuje proti tupýmu stádu a nikdy, nikdy se nenechá ochočit, i kdyby měl zůstat sám. Osa nostra je předposlední a zabejvá se myšlenkou týhle organizace. Poslední třináctka se menuje Nevěříme. Další typicky punkový téma. My máme svůj rozum a nikdo nám ho brát nebude, i když ten náš boj může připomínat boj s větrnými mlýny, tak mi to nikdy nevzdáme!

Na závěr zhodnocení. Po zvukový stránce je album na vysoký, hodně vysoký úrovni, čili 1-. No a po tý textový - to není špatný, ale přece jenom pár těch much tam taky je, takže taky 1-. Album se bude vydávat stejně jako předchozí pod nezávislym labelem - Cecek Records a je k mání za podle mě slušnou cenu 180 Kč. Co dodat? Komu se floidi líbí, tak tohle cedo určitě nezklame a posune posluchačův názor zase o kousek vejš!

Autor článku: OldHandFromHell

Darkont.cz

Komentáře:

21. 7. 2008 20:04
marjánka
cirhoza pečeně je totiž zpívaná slovensky ty inteligente
29. 4. 2008 16:24
Kube
Á, první idiot dne...
28. 4. 2008 13:37
Blahoslav
si dement, vylízanej čůrák a řiťopich. Nejlepší by bylo kdyby sis prohnal kulku hlavou!
20. 3. 2008 09:35
Saxxra
Dobrej názor.. ale song Cirhoza pečeně je naopak moc povedenej, teda alespoň podle mého názoru.. čao
18. 10. 2007 20:45
no to potěš koště ondro to sem nevěděl co se v tobě skrývá za talent jen tak dál
10. 10. 2007 19:25
Floutek
no u 10 songu se nejedná o spisovnou slovenštinu, nýbrž o pankohrhelský dialekt
29. 9. 2007 14:43
OldHandFromHell
majk.cajk: no normálně rozumim, ale bohužel tak jak je to nazpívaný, tak vůbec
26. 9. 2007 12:42
Tuk
Pečenie sou po česky játra :-)
26. 9. 2007 11:12
to OLDHANDFROMHELL:: cos myslel tim ze 10tymu songu moc nerozumis?? ty snad neumis slovensky?? hej?
11. 9. 2007 15:39
no Ondro myslim že parádní recenze...seš holt šikulka

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist