6. 1. 2007

Rachot strojů - Technické služby

Recenze o tom, jak se technické služby za rachotu strojů setkávají s bordelem tohoto světa a zpívají o něm… brm… vrrrz… brrrrrr… bzuch… bzech... bum…

Nejsem žádný punkový znalec. Cédéčko jsem si pustil s tím, že jsem příznivec Visáčů. Byl jsem zvědavej, co na mě z těch repráků vypadne. A nebyl jsem zklamán. Přidal jsem hlasitost a slyšel jsem rachotění strojů. Rachot strojů opravdu dostál svého názvu. Pak následovala punková jízda s několika zastávkami. Cesta trvala 14 písní… Punk - to nejsou žádná strhující kytarová sóla, stačí jen pár akordů, které vlají celou písní jako prapor ve větru, i když někdy je to spíš vichřice.

Tak jsem poslouchal punkový hlas, jak zpívá o našem zasraným světě. Nejdřív zazněl osud sekáče, chlápka, co celej život drží sekačku, a proto jsou jeho nervy v takovým stavu jako posekaná tráva. Místo benzínu se ovšem plní chlastem. Následovalo punkové svědectví o tom, jaká je monarchie. Král nám nedává řád a jistotu, ve které je pěkné žít, ale bere nám svobodu. Jako poddaní jsme jen otroci, kterými cloumá vyšší moc. Punker chce svobodu. Svobodu!

Proti divnostem a nespavedlnosti světa se ozývala ironie a taky hněv. Proč si nezanadávat? Děti si hrajou na smetišti. Obchoduje se se zbraněmi a lidé nemají co jíst. V novinách najdete jen zlo oblečený v kabátě dobra. To ostatní je zlo ve své nahotě. Na pohádky není místo. Kde je dobro? Člověk jede na prázdniny. Všímá si krajiny kolem. A co nevidí? V zemi jsou zasazené velké desky s podivnými obrázky a xichty papalášů. Bilboardy. To se má někomu líbit?

Punkeři nás varují před nymfomankama, ale taky před multikárou, protože „je to mrcha“. Zpívají o tom, že prachy nejsou potřeba, když se dva mají rádi. Samozřejmě je to vykresleno pěkně dekadentně a punkově.

Opravdovou lahůdkou je přímý přenos rádia Jeteman, které sbírá názory opilců na UFO. Je to fakt hustý. Opravdu pěknej nápad. To musíte slyšet! Je to na albu taky pěkně vloženo, takže pokud už vás náhodou omrzí punkové nadávání na svět, osvěží vás právě toto!

Závěr alba je pro mě asi nejatraktivnější. Velice dobrá je „maturita z punku“! Opět se rozjíždí rachotem motoru, naskočí do punkového tempa a představuje maturitu z punku. Výstižné a tak punkové, jak se mi to líbí! Dokonce tam zaznívají moji oblíbení Visáči: „Jede traktor, je to Zetor, jede do hor vorat brambor…“

Potom je „punková písnička na dobrou noc“, která si svůj název skutečně zaslouží… „a uspím tě-tak jak je zvykem kladivem do čela“. Usnuli byste? Abyste našli odpověď, sežeňte si tohle album. Já ho musím pochválit za originální nápady a za punkovost. Jak říkají Visáči: „Punk’s not dead, volové!“


Interpret:Rachot strojů
Album:Technické služby
Počet stop:13 + bonus
Rok vydání:2004
Seznam skladeb:1. sekáč
2. monarchie
3. dětský hřiště
4. pohádky
5. bilbord
6. metlárna
7. sci-fi
8. mašina na sex
9. traktorista
10. multikára
11. hnůj nad zlato
12. maturita z punku
13. punková písnička na dobrou noc
14. + bonus: namaluj mi


Autor článku: Honza Černoch  Související články:  Komentáře:

17. 7. 2007 14:27
RACHOTI SOU NEJLEPŠÍ A MAJÍ NEW ALBUM TAK OTOM NAPIŠ RECENZI NEBO TO UDĚLÁM SÁM JE TO "...VESELE SE ŽIJE!"
2. 4. 2007 23:32
Vynikající recenze! Děkujeme!
17. 1. 2007 17:42
Chci být první!!!!!!! | me.neznas1@seznam.cz
jste božíííííííííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist