Reklama
29. 11. 2013

Radek Sněhota o Absolut Deafers

Tak čím ostravská kapela Absolut Deafers aktuálně žije? No, řekněme, že letos vydali desku s názvem Zrození, tak asi hlavně tím, ale určitě se kolem nich děje i spousta dalšího - což se dozvíte v tomto rozhovoru. Za kapelu odpovídal kytarista Radek Sněhota.


Ahoj, tak čím kapela Absolut Deafers aktuálně žije?
Ahoj, aktuálně žijeme koncerty v rámci ZROZENÍ TOUR, které jsme zahájili 15. 11. v Želeči a pokračují až do konce dubna, kdy budeme končit v Žilině. Další velká věc má název ABSOLUT DEAFERS – RÁDIO TOUR. Česká a Slovenská rádia se spojily a uspořádaly pro nás rádiové turné. Posluchači nás můžou poslouchat na 16 rádiích převážně v Česku, která budou hrát skladby z naší nové desky ZROZENÍ. Součástí budou i rozhovory, tak si můžete poslechnout, jak se aktuálně máme.

V letošním roce vám vyšla vaše deska s názvem Zrození, jak se jí vede?
Vede se jí výborně. Tušili jsme, že je to dobrý materiál, protože vznikala pod vedením Jardy Bartoně a Aleše Bajgera. Dovolili jsme si přizvat i hosty, takže kromě zmiňovaných na desce uslyšíte i operní pěvkyní Sylvii Bee.

Jaké jsou ohlasy lidí na tuto desku? Jak se prodává?
Fanoušci jsou nadšeni a fanklub se utěšeně rozrůstá. O desce se poměrně hodně píše a očekáváme, že si zanedlouho budeme moci přečíst i nějaké recenze hudebních kritiků. Prodává se podle očekávání. Naši fanoušci si už jí převážně koupili a zbytek podle mě vyčkává, až bude na internetu ke stažení.

Jak byste album Zrození představili těm, kteří ještě neměli možnost ho slyšet?
Je to rocková vichřice, okořeněná texty zpěváka Jana Jaška. CD je plné emocí a názorů na dnešní svět.

Jak, kdy a kde bylo album pokřtěno?
Křty budou celkem tři. Jeden už proběhl 17. 11. v Plzni a druhý bude 4. 12. v Ostravě. Kmotry obou křtů jsou kluci z Citronu. Třetí křest proběhne v Praze a zatím o něm můžu prozradit jen to, že kmotrem bude velké jméno z české hudební scény.

Kdy a kde se album nahrávalo? Jak jste si toto nahrávání užili?
Album jsme nahrávali v Ostravě ve studiu Mroš. Atmosféra byla příjemná, nicméně hodně pracovní. Aleš Bajger nás proháněl docela hodně. Dali jsme do toho srdce i duši a věřím, že je to z desky slyšet.

Jaké skladby ze Zrození jsou vaše nejoblíbenější? A jaké se podle vás lidem líbí nejvíce?
O jedné skladbě to můžu říci s jistotou, že je nejoblíbenější a to je skladba „Poslední“. Každá z ostatních skladeb má svůj fanklub, který trvá na svém favoritu. Za kapelu můžu říci, že je to podobné. Každý autor považuje svou skladbu za nejlepší, ale shodujeme se na tom, že celá deska je dobrá.

Kde budete v nejbližší době vystupovat? Kde vás bude v nejbližší době vidět?
Pro tuto chvíli jsme odtajnili jen první část tour a to jsou koncerty do konce roku. Seznam koncertů zveřejňujeme na našem webu www.absolut-deafers.cz nebo na facebooku. Podívejte se, který koncert je pro vás nejblíž a přijďte si to s námi užít.

Co si myslíte o soudobé hudební scéně v ČR...?
Myslím, že je obrovská konkurence. Mezi českými kapelami si sice konkurujeme, ale máme mezi sebou velmi přátelské vztahy, takže si umíme pomoci a umíme si vyhovět. Podstatnou konkurencí jsou zahraniční kapely. Dnes u nás můžete navštívit koncert snad všech světových ikon a ty k nám vozí mnohem vyšší standard, než jsme u nás zvyklí. Je nesmírně obtížné udělat produkci, která by se jim mohla alespoň přiblížit.

Co na hudbě nejvíce nesnášíte?
To souvisí trochu s českou povahou věci nedotahovat do konce. U zahraničních kapel tento přístup nepřichází v úvahu, tam musí být všechno na 150 procent a výsledek také podle toho vypadá. Nám v Česku se do toho moc nechce. Ne že bychom to neuměli, jenom nám to není úplně vlastní.

Kde lze nalézt vaše stránky a co na nich mohou případní internetoví brouzdalové najít?
Informace o kapele jsou na www.absolut-deafers.cz. Aktuální informace jsou zveřejňovány na https://www.facebook.com/absolutdeafers?fref=ts . Pokud by někdo měl zájem o rozhovory, tak je lze na internetu dohledat a pokud posloucháte rocková rádia, myslím, že na nás narazíte.

Myslíte si, že je tady nespravedlnost v šancích kapel prosadit se?
Myslím, že není. Z českých metalových kapel je podle mě a podle fanoušků na facebooku nejpopulárnější Arakain. S klukama z Arakainu se znám velmi dobře. Prožili jsme spolu více než dva roky a pokud se podívám s jakým úsilím, nasazením a nekompromisností do toho jdou, tak jim to místo na vrcholu právem náleží. Každý si musí sáhnout do svědomí, jestli hudbě a kapele dává tolik jako Arakain.

Kdyby někdo chtěl, abyste mu zahráli na akci, jakým způsobem vás může kontaktovat, s kým se má domluvit?
Teď je období, kdy se domlouvá léto 2014. Docela se nám kalendář plní, ale definitivně máme potvrzeny jen největší festivaly jako je Votvírák, Masters of Rock, Basinfirefest a pár dalších. Ostatní termíny jsou zatím otevřené, nicméně pokud by měl někdo zájem, poprosil bych, aby se ozval co nejdříve společnosti, která nás zastupuje. BAYGER PRODUCTION, email: production@bayger.com , tel.734 852 928 nebo 603 117 673.

Co by jste vzkázali našim čtenářům?
Všem vašim čtenářům, přejeme hodně dobré muziky. V předvánočním shonu klid, pohodu, hodně zdraví, štěstí a lásky. Pod Vánočním stromkem splněná přání, a pokud vám ještě nějaká ta koruna zbude, tak si to s námi přijďte užít, na některý z koncertů ZROZENÍ TOUR.


Autor článku: David Havlíček  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist