Stríbrné prívesky na Darkont.cz
15. 7. 2017

Řádění dvojice ptáků u Haranta mělo koule, děvčata do toho šla bez ohledu na věk!

I tak by mohl znít titulek bulvární medializace hudební akce v Polžicích, vycházející z příjmení Stehlík & Slavík, která patří dvojici protagonistů večera, nadupaného energií, takže ženské pokolení ve věku školním i pokročilejším se dalo se stoupající náladou a padající tmou do tance.

 


 

Zmínění pánové občas vystupují jako duo, v Polžicích hráč na foukací harmoniky Charlie Slavík rozšířil coby host jinak obvyklé trio St. Johnny Blues Band.

 


 

Jako každoročně proběhl koncert této party v Café Kryštof Harant v Dolních Polžicích dne 5. června, tedy ve svátek příchodu našich věrozvěstů. Café není ani tak nějaká snobská noblesní kavárna, ale příjemný podnik s milou obsluhou na okraji obce s výhledem do kraje, skvělou kuchyní a přes léto i nabídkou špičkově kvalitní živé hudby. Například poslední předchozí koncert v červnu nabídl Laczo Decziho & Celula New York, krátce před tím vystoupilo duo Smeykal & Plánka, sezónu zahájil Mario Bihári…

 


 

Namísto kmenového bubeníka Pavla Plánky (Jaromír Nohavica, Marie Rottrová, Blue Effect, David Koller…) zaskočil Dan Hubáček, jihočeský bard z Kameňáku - jde o jím preferované označení Kamenného Újezdu u Českých Budějovic, s pokleslým, lidem dělným oblíbeným filmem nemá tento termín ani trošku něco společného. I on má za sebou barvitou hudební minulost, od jihočeského revivalu Led Zeppelin, Bratrů Karamazových, Ivana Hajniše, Pavla Jakuba Ryby a dalších po současné trio Blues Amplifed se zpěvákem a baskytaristou Janem Holečkem - ten na klávesy a coby zpěvák působí v Energitu Luboše Andršta, baskytarista Zdeněk Wimpy Tichota hraje kupříkladu s Michalem Prokopem, má za sebou na pažbě baskytary záseky jako třeba Jiří Stivín, Yandim Band, Blues Band Luboše Andršta aj.

 


 

 

Frontman Jan Stehlík, neboli St. Johnny, tulák od Plzně přes Státy po Budějice, zapálený a osobitý představitel jump-blues 50. let západního pobřeží, je nejen kytaristou a zpěvákem, ale i autorem mnoha duch jeho oblíbené éry ctících skladeb, druhý z „ptáků“ Charlie Slavík, cítěním mu víc než blízký, je léta uznávaný citlivý hráč na foukací harmoniku (rovněž stylový zpěvák), v současnosti je aktivní v několika vlastních projektech.

 


 

Čtvrteční sváteční večer na prostoru před podnikem nabídl návštěvníkům ve třech setech s trojicí přídavků tříhodinovou smršť energické a pohodové muziky v podání pohodových zkušených muzikantů. Závěrem již pod pódiem křepčilo publikum, najmě z řad něžného pohlaví, a Johnny při interpretaci jump-blues opravdu párkrát poskočil.

 

VIDEO: z koncertu v Polžicích

 

Je potvrzenou pravdou, že z východu k nám nikdy nic dobrého (snad krom Cyrila a Metoděje, ale to byl jihovýchod) nepřišlo, i když mnozí z politiků nás opět touží tímto směrem od Ruska po Čínu orientovat. Rozhodně bylo cítit, že hudba západního pobřeží USA je našincům milejší než častušky, kozáčka tančit rovněž nebylo nějak možno pod hvězdnou polžickou oblohou spatřit - že by bylo málo vodky v krvi asi není ta pravá příčina.

Autor článku: Petr Hejna

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist